Zadejte hledaný výraz

AKČNÍ TIPY TISKOVÁ ZPRÁVA ZDRAVÍ

Jaro přeje novému životu aneb tři rady, jak podpořit plodnost

Jaro pomalu přichází, příroda se probouzí k životu a s ní také energie a chuť na změny, nové začátky, nové vztahy, lásku a třeba i založení rodiny.  Je to přirozený cyklus, ke kterému přispívá nejen zvýšená hladina pohlavních hormonů, ale také třeba délka slunečního svitu. Pokud se právě vy snažíte otěhotnět nebo sdílíte s partnerem pocit, že nastal ten správný čas k založení rodiny, následující řádky jsou právě pro vás. Nechte se inspirovat našimi radami a přírodní silou bylin, které podporují plodnost, a tak potřebnou vitalitu a energii. A věřte, že příležitost přeje připraveným!

Důvodů, proč někdy nelze přirozeně otěhotnět je spousta. U žen to mohou být například cysty na vaječnících, zablokované vaječníky, různé zánětlivé a chronické onemocnění pánve a pohlavních orgánů, hormonální nerovnováha, anorexie, bulimie a další. U mužů mohou problémy způsobit infekce, poruchy tvorby zrání a pohyblivostí spermií, poškození varlat, také se může jednat o hormonální nerovnováhu nebo blokády v pohlavních žlázách.

Pro obě skupiny je společným nepřítelem také stres, který dostává tělo do známého módu „bojuj nebo uteč“ a tento režim v žádném případě nepodporuje rozmnožování.

Příčin může být opravdu mnoho. Mnohé z nich však můžeme při trošce trpělivosti a dodržování určitých zásad eliminovat, nebo alespoň minimalizovat, a to přírodní cestou.

Rada č.1: DETOXIKACE

Významného zlepšení ve schopnosti početí a plodnosti se dá dosáhnout cíleným vyloučením jedů z organismu. Pokud plánujete založení rodiny, je vhodné nechat si prostor alespoň 6 měsíců na důkladné pročištění organismu (to platí pro oba partnery). Obzvlášť pokud žena brala nějakou dobu antikoncepci, bude trvat nějaký čas, než se její cyklus opět nastartuje a zharmonizuje. I naše tělo se samo může bránit početí, pokud musí bojovat s řadou infekcí, plísní či alergií, které oslabují imunitní systém.

Začneme podporou našich vylučovacích orgánů:

  • Podpoříme regeneraci jater: výborná je směs bylin Chebule srdčité (Tinospora cordifolia), Kutki (Picrorhiza kurroa), Právenky latnaté (Andro­graphis paniculata), které jsme použili v produktu Liver plus. Pokud máte raději čaje, můžete zkusit směs 7 bylin Zdravá játra, kde najdete například oman pravý, fenykl, růži stolistou, benedikt čubet, klanoprašku čínskou a další bylinky.
  • Podpoříme ledviny: zde pomůžou bylinky jako např. celík zlatobýl, kotvičník zemní, truskavec rdesno ptačí, bříza bělokorá. Tyto a další bylinky můžete najít v produktu Tribo, nebo ve směsi Zdravé ledviny.
  • Regenerace a očista střev: pro očistu střev od těžkých kovů se používá starodávná ájurvédská kombinace 3 ovocných plodů embliky lékařské, vrcholáku myrobalánového a Vrcholáku tříslovinného – známá na celém světě pod názvem Triphala.

Pro likvidaci různých nežádoucích patogenů jsou vhodné bylinky jako různé druhy pelyňků, ořešák královsky, lapachu, kurkuma, ředmihák plstnatý, oman pravý a další (můžete najít ve směsi Helm stop).

Pokud trpíte nadýmáním nebo plynatostí, křečemi a problémy s trávením, vhodné je zaměřit se na regeneraci střeva (Gut Protect, Bowel Kare, Aloe Vera), snížení střevní propustnosti (Gut Protect) a zlepšení trávení (Digest plus, Trikatu, Kurkuma, Kardamom…)

Důležité: nepouštějte se do různých detoxikačních programů dříve, než si dáte do pořádku střeva a trávení. V případě zvýšené střevní propustnosti se mohou nežádoucí látky dostat do krve a lymfy.

  • Stimulujte oběhový systém: Nejlepší způsob, jak stimulovat oběhový systém, je pravidelný pohyb na čerstvém vzduchu. Z bylinek vám pomůže například Ginko biloba nebo Brahmi.

 Rada č. 2: ÚPRAVA JÍDELNÍČKU

Pamatujte, že vše souvisí se vším. Nedá se na jedné straně čistit organismus a na druhé straně tělu dodávat nevhodné potraviny.

Důležité: Vždy volte jídelníček, který vyhovuje právě vám, s ohledem na váš zdravotní stav, energetický výdej a věk. Jednoznačný jídelníček pro všechny neexistuje.

  • Vyhněte se se alkoholu, kouření, omamným látkám.
  • Jezte protizánětlivou stravu. Jak na to se dočtete v knize Dr. Freje: Stravou proti zánětu.
  • Zajímejte se o kvalitu a původ potravin, které konzumujete. Jezte přirozené a sezónní potraviny.
  • Eliminujte rizikové faktory: u mužů jsou to například zahřívání varlat, těsné kalhoty, jízda na kole nebo koni, nedostatek pohybu. U žen například hodně kofeinu, horké koupele a saunování, které můžou pozměnit ovulační cyklus, hormonální antikoncepce a další.

Zajímavost:
Výzkumnická skupina Foresight z Anglie, která již po léta propaguje uvědomělé zdravé chování rodičů před početím, nám předvádí, jak úspěšné mohou být tyto přístupy v praxi. Tito lékaři a porodníci nashromáždili stovky výzkumných údajů, které názorně předvedly souvislosti mezi stravou a embryonálním vývojem, průběhem těhotenství, potraty a genetickými defekty. Jejich výsledky obsahují pouze část doporučených rad pro přípravu na těhotenství, a sice – zlepšení zvyků ve stravování, vyhýbání se jedům požitkovým i z okolí (kouření, alkohol, olovo ve vzduchu atd.), taktéž léčení alergií, narušené vstřebávání ze žaludku a střev, a infekce. Po této přípravě přivedlo na svět zdravé dítě během dvou let 89 procent párů, přestože ze 327 žen bylo 85 procent problémovým případem s neplodností, potraty, novorozeňaty s nízkou porodní váhou či znetvořením při předešlých těhotenstvích. A výjimečně dobrý výsledek: všechna těhotenství byla dokončena bez komplikací a žádné ze 327 dětí nemělo jakýkoliv handicap!

Rada č. 3. HLUBOKÉ UVOLNĚNÍ = snížení a eliminace chronického stresu

Stres kromě jiného, připravuje naše tělo na boj anebo na útěk. V takovém prostředí, kdy bojujete o vlastní přežití, přece nemůžete dát možnost vzniknout jinému životu. Jestli to myslíte s početím opravdu vážně, čtěte pečlivě následující doporučení:

  • Eliminujte dlouhotrvající stres: existuje mnoho adaptogenních bylin, které pomáhají tělu snížit reakci na všechny druhy stresu, jako například Ašvaganda nebo Tulsi (Bazalka posvátná), chebule srdčitá, rhodiola rosea atd
  • Prožívejte s partnerem co nejvíce příjemných společných zážitků.
  • Naučte se meditovat. V rámci jedné studie zkoumaly vědci v USA program pro léčení neplodnosti, při kterém se zúčastněné ženy naučily pouze meditačním technikám. Ženy, které měly problém otěhotnět, zvýšily pravděpodobnost otěhotnění již v prvním půlroce o 35 procent!
  • Využijte sílu bylin: skvělou bylinkou pro podporu plodnosti mužů i žen je Kotvičník zemní (Tribulus terestris). Má stimulační účinek na tvorbu a rychlost spermií. U žen podporuje dozrávání vajíček. Šatavari, neboli indický chřest, je tradičně všestranně užívaná rostlina, která doprovází léčbu závažných onemocnění a léčbu impotence u obou pohlaví. Ašvaganda povzbuzuje vitalitu, lepší vstřebávání a podporuje libido.

Akční rada navíc

Hormony, které produkuje štítná žláza, mohou negativně působit na plodnost ženy. Mají totiž přímí vliv na pohlavní hormony (estrogen a progesteron), které napomáhají správnému chodu reprodukčního systému a funkci vaječníků. Pro správnou funkci štítné žlázy a tvorbu hormonů jsou nezbytné klíčové živiny. V dnešní době, ženy podléhají různým dietám, které mohou z dlouhodobého hlediska způsobit právě nedostatek specifických mikronutrientů a bílkovin. Pokud je to právě váš problém můžete vyzkoušet novinku Hypotyr – originální recepturu společnosti Ecce Vita, která obsahuje vyváženou kombinaci klíčových živin pro podporu normální funkce štítné žlázy.

Štítky
redakce

Jsme ženy a podporujeme se navzájem v našich snech. V tom, co nás skutečně naplňuje a dělá nám radost. Virtuální místo pro všechny ženy, které touží po změně a chtějí růst.

  • 1

Může se hodit

Přidej komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *