Zadejte hledaný výraz

PR ČLÁNKY

Perspektiva online výdělků v budoucnosti

V rozvojem technologií je velmi pravděpodobné, že určitá část lidské činnosti související s vydělávání se přesune do online světa. Jaké máme možnosti a vyhlídky?

Rozvoj technologií přináší nové možnosti

Žijeme v epoše, kdy za rok zažíváme tolik změn a musíme čelit tolika podnětům a výzvám, které našim prarodičům v pohodě vystačili na celý život. Motorem zásadních změn je i skokový vývoj technologií, změny se dnes dějí prakticky za pochodu a platí to i pro segment online vydělávání. Tahle „kratochvíle vyvolených”, kteří měli ještě koncem minulého století přístup k internetu je dnes již běžnou součástí našich životů.

Pokud bychom měli věšteckou kouli, viděli bysme zřejmě již v nedaleké budoucnosti slibné možnosti online výdělků, ale kouli nemáme ani my a věřte či ne, ani technologičtí lídři, kteří usilovně pracují na upgradování všeho, co dnes známe a užíváme s příponami -online, -smart či -hightech. Ale pozor: internet není kouzelný bankomat a kdyby vydělávání ve virtuálních prostorech opravdu bylo pověstným zlatým dolem, byli bysme již přece všichni milionáři. Takže se zkusme vnořit do hlubokých vod online výdělků ne po hlavě, ale opatrně a racionálně.

Flexibilita a rozmanitost

Každý, kdo má ve svém „výdělečném portfoliu” minimálně jeden internetový job velmi dobře ví, že klíčovou výhodou je flexibilita. Stačí prakticky jenom kvalitní připojení, laptop který sbalíte do batohu a můžete pracovat odkudkoli a kdykoli. To samozřejmě ocení zejména všichni, kteří se doposud nezahnízdili a v lednu jsou tam, v dubnu zase jinde a mezitím na cestách. A ti konzervativnější mohou v klidu vydělávat z pohodlí svého domova, sociálně interaktivnější třeba v nejbližším cowork prostoru.

Určitá míra svobody se netýká jenom místa výkonu online práce, ale i toho, na čem a pro koho můžeme pracovat. Výběr sice není neomezený – certifikovaný svářeč nebo třeba diplomovaná fyzioterapeutka si holt na netu moc nevydělají. Ale v mnoha jiných oblastech, v kterých to jde, si dnes můžeme vybírat. A každá freelancerka jistě potvrdí, že není nad to být vlastní paní, rozhodující o tom co, kdy, pro koho, s kým a za kolik.

Rozmanitost příležitostí online práce je poměrně pestrá, od copywritingu, přes online konzultace nebo doučování, prodej nejenom svých výrobků, ale i svých zkušeností a znalostí prostřednictvím online platforem, až po pokoušení štěstěny v https://nejlepsiceskacasina.com/   .Ta poslední možnost sice není práce, ale v podstatě čistě adrenalinová a vysoce riziková zábava – co se ne výdělku, ale možných finančních ztrát týče.

Online trh = větší trh?

Čistě matematicky to sedí, vždy však musíme brát v úvahu, čemu se na netu věnujeme. Copywriterka píšící česky se na globálním trhu moc neprosadí, podobně jako výrobce typicky českého kutilsko-rukodělného čehokoliv, co za hranicemi prostě neznají. Takže nemůžeme mít velké oči a nelze očekávat, že když přeložíme s pomocí AI nějaký náš malý webík s ručně navlékanými korálky, že se nám pohrnou objednávky z celé zeměkoule. Protože platí i úplně obrácená matematika: čím větší trh, tím sice větší možná poptávka, ale také násobně větší konkurence.

Ano, jsou mnohé Češky i Češi, kteří úspěšně loví v pokud ne globálních, tak alespoň nadregionálních zákaznických rybníčcích, ale jistě to nejsou freelancerky, neřkuli influecerky nebo naše klasické jednoosobové eseročky. Uchytit se mimo našich českých, moravských a slezských luhů a hájů – a platí to i pro ty online – není žádné peříčko.

Nízké vstupní náklady

Mezi klasické výhody online práce bez debaty patří nízké vstupní náklady. Na některé ze zmiňovaných jobů vážně stačí jenom kvalitní online, nebo chcete li virtuální „nádobíčko”, přístup na net, čas a to, co dovedete a hotovo. Také náklady na členství nebo provizní poplatky platforem, prostřednictvím kterých můžete i „bez papírů” nabízet to, co umíte, jsou v podstatě zanedbatelné. Samozřejmě v případě, když se na online trhu uchytíte.

Sociální sítě jsou samozřejmostí

Dnes prakticky nemůžeme obejít ve virtuálních vesmírech ani sociální sítě a platformy, i když někteří technologičtí vizionáři některé z nich již začínají považovat za v podstatě slepou uličku vývoje. Zejména proto, že praktickým řízením jejich algoritmů AI se ztrácí původně neškodná myšlenka „sociálního virtuálního propojení” a dnes již jde zejména o byznys.

Buď jako buď, sociální sítě a platformy jsou tady a jsou možností rozšíření marketingového zásahu vašeho online podnikání. S tím, že je nutné mít na paměti, že ne každý „virtuální přítel” nebo kdokoliv neznámý skrytý za lajkem je automaticky váš zákazník. Takhle to vážně nefunguje.

Online hraní a sázky

Další potenciální oblastí pro online výdělky je herní průmysl, nebo spíše byznys. S rozvojem technologií nastupil i rozvoj e-sportů a online her. Nejenom profesionálům, ale prakticky každému, kdo si na to troufá jsou k dispozici příležitosti vydělávat streamováním svých her, účastí v herních soutěžích, nebo vytvářením herního obsahu. Tady ale platí to, co vysvětlujeme svým adolescentním dětem: vážně ne každý, kdo chce také může být úspěšným online streamerem, youtuberem nebo něčím podobným.

Kromě možnosti e-sportů je stále dostupná klasická alternativa sázek na bonusy pre online kasína.Těch kvalitních bezpečných, prověřených a licencovaných  je na trhu stále více. Ale pozor: sázení a hazard není forma výdělku, jsou to jenom možnosti výhry a samozřejmě i prohry.

redakce

Jsme ženy a podporujeme se navzájem v našich snech. V tom, co nás skutečně naplňuje a dělá nám radost. Virtuální místo pro všechny ženy, které touží po změně a chtějí růst.

  • 1

Přidej komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *