Zadejte hledaný výraz

DOPORUČENÉ NETWORKING OSOBNÍ ROZVOJ PODNIKÁNÍ PODPORA A POMOC PODPORA ŽEN ROZHOVORY SEBEREALIZACE SOUTĚŽE

Shoeker.cz – vyhledávač barefoot bot, který změní váš způsob nákupu obuvi

Akademie pro začínající podnikatelky Academy for Women Entrepreneurs (AWE) má za cíl podporovat ženy v rozvoji jejich podnikatelských nápadů, nabízet jim vzdělání, know-how a příležitosti k networkingu a spolupráci s dalšími ženami. Projekt AWE je v naší zemi společným dílem veřejněprospěšné organizace Business & Professional Women CR (BPWCR) a Velvyslanectví USA v ČR. AWE před třemi lety iniciovala americká vláda, do 1. ročníku se v roce 2021 zapojilo 75 zemí, dnes jich je již 133. Do třetího ročníku AWE v České republice, který běžel od 8. března se přihlásilo 100 podnikatelek se svými projekty, 45 z nich bylo vybráno, aby se věnovali intenzivnímu studiu. Jak jsme již informovali, 3. ročník AWE byl v prostorech Velvyslanectví USA v ČR 15. června slavnostně ukončen, cenu za nejlepší projekt honorovaný částkou 50 tisíc korun získala Eliška Stofferová s českou přírodní kosmetikou Anela. Některé pilné studentky 3. ročníku AWE si našly čas, aby představili své projekty i čtenářkám portálu Akční ženy. Slovo má Martina Vránková Stejskalová, zakladatelka shoeker.cz.

Víte, jaké to je strávit hodiny hledáním dokonalých barefoot bot? Už se nemusíte trápit! Představujeme vám shoeker.cz – revoluční vyhledávač barefoot obuvi, který vám usnadní cestu k vašim vysněným botám. Jen pár kliknutí vás dělí od toho, abyste našli ideální model ve vaší velikosti a za skvělou cenu.

Jak to celé začalo?

Úplně to začalo, když jsem sama objevila kouzlo barefoot obuvi. Byla jsem fascinována přirozeným pocitem, který mi tyto boty poskytovaly, a chtěla jsem, aby i ostatní lidé měli možnost zažít stejnou svobodu a pohodlí.

Kdy vás napadlo, že by vás nápad mohl živit?

Když jsem začala hledat barefoot boty pro své děti, zjistila jsem, že je to velmi časově náročné a složité. Musela jsem proklikávat několik e-shopů a strávit hodiny hledáním správného modelu. To mě motivovalo k tomu, abych vytvořila vyhledávač, který by tento proces usnadnil nejen mně, ale i dalším lidem.

Co byl váš první podnikatelský krok?

Po mnoha úvahách jsem se rozhodla založit shoeker.cz /šůkr/ a začala jsem pracovat na vytvoření platformy, která by spojila nabídku barefoot obuvi z různých e-shopů. Prvním krokem bylo navázání spolupráce s několika specializovanými obchody, kteří se zaměřují na barefoot boty.

Jakou hlavní hodnotu přinášíte svým zákazníkům do života?

Naším hlavním cílem je usnadnit lidem hledání a nákup barefoot bot. Ale také přinášet inspiraci, podporu, recenze barefoot bot a další informace ze světa barefoot obouvání. Vyhledávač vám umožní prohledat nabídku desítky e-shopů naráz a během několika vteřin tak zjistíte, kde mají vámi hledaný model ve vaší velikosti a za jakou cenu. Ušetříte tak nejen čas, ale také nervy strávené zdlouhavým proklikáváním jednotlivých obchodů.

Martina Vránková Stejskalová

 

Co pro vás je na podnikání nejtěžší?

Jednou z největších výzev je pro mě skloubení rodinného života s rozvojem projektu. Mám děti na domácím vzdělávání, a tak je pro mě klid na soustředěnou práci velkou hodnotou. Jinak bylo obrovskou výzvou nalézt partnera, který by byl ochoten do vývoje takového projektu jít se mnou. A pak samozřejmě vývoj samotný. To, že dnes po roce a půl stojíme na prahu testovací fáze, je zásluha především vynikajícího programátora a celého týmu z LD studia Pelhřimov, které se stalo hlavním dodavatelem celého webu.

Máte nějaký tajný tip pro ostatní podnikatelky?

Pokud máte vášeň a víru ve svůj projekt, neváhejte ho realizovat. Berte překážky jako příležitosti k růstu a nezapomínejte na své cíle. Důvěřujte své intuici a buďte odvážné. A pokud potřebujete podporu a inspiraci, obraťte se na AWE Akademii pro začínající podnikatelky.

Co vám přinesla účast v AWE?

Především intenzivní odpracování „domácích úkolů”. V rámci online programu jsem si sepsala do jednoho souboru vše, co jsem nosila v hlavě nebo měla poznamenáno na různých místech. Cenné bylo i sdílení s dalšími ženami navzájem, které mě posilovalo v tom brát projekt opravdu vážně a více si věřit.

Jaké je vaše životní krédo?

Najdi svou cestu ke svobodě, ať už v botách nebo v životě samotném.“

A kde je možné se k platformě přidat?

V tuto chvíli je už celý web v provozu na www.shoeker.cz a v kontaktu můžeme být také na Facebooku. Upozorňuji, že web je v testovacím režimu, který jsme spustili před pár dny. A ač se maximálně snažíme, je možné, že na webu najdete nejen boty, ale i webařské „boty”. Pokud na nějakou takovou chybu narazíte, budu velmi ráda, když mi o ní napíšete na martina@shoeker.cz. Takovou zpětnou vazbou nám obrovsky pomůžete, aby web mohl být co nejužitečnější.

Shoeker.cz je specializovaný vyhledávač barefoot bot, který vám umožní najít ty pravé barefooty bez ztráty času a nervů. Vaše vysněné boty jsou vzdáleny jen na pár kliknutí.

Foto: archiv Martiny Vránkové Stejskalové

Štítky
redakce

Jsme ženy a podporujeme se navzájem v našich snech. V tom, co nás skutečně naplňuje a dělá nám radost. Virtuální místo pro všechny ženy, které touží po změně a chtějí růst.

  • 1

Může se hodit

Přidej komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *