Zadejte hledaný výraz

AKČNÍ TIPY BYZNYS DOPORUČENÉ NETWORKING OSOBNÍ ROZVOJ PODNIKÁNÍ PODNIKÁNÍ ŽEN PODPORA ŽEN PR ČLÁNKY

Akademie pro začínající podnikatelky: Příběh úspěchu a naděje

Představte si místo, kde ženy s podnikatelským snem dostanou veškerou podporu a znalosti, které potřebují k tomu, aby svůj sen proměnily ve skutečnost. Přesně tím je Akademie pro začínající podnikatelky. Jde o certifikovaný vzdělávací program, určený pro ženy podnikatelky. V ČR jej od roku 2021 pořádá veřejně prospěšná organizace Business & Professional Women CR za finanční podpory Velvyslanectví USA s jasným cílem: podporovat ženy v rozvoji jejich podnikatelských nápadů, poskytovat vzdělání a know-how a rovněž nabízet příležitosti k networkingu a spolupráci.

Úspěchy, které stojí za to oslavit

Od začátku svého působení v ČR už akademii úspěšně absolvovalo 132 žen. Každá z nich si odnesla kvalitní a detailní business plán a množství cenných kontaktů, které jim pomáhají na další cestě.

„Naše akademie patří k nejúspěšnějším ze všech zapojených zemí a každý rok naše absolventky reprezentují české podnikatelky na mezinárodním summitu AWE,” hodnotí program prezidentka BPWCR Lenka Šťastná.

Absolvováním akademie to ale nekončí. Podnikatelky i po skončení studia pokračují v pravidelném setkávání s cílem sdílet své úspěchy a problémy, vzájemně si poradit a podpořit svůj další rozvoj.

Dopad na komunitu a společnost

Slovy koordinátorky programu Michaely Melicher „projekt poskytuje ženám komplexní know-how potřebné k rozjetí, udržení a rozvoji podnikání. Studium v akademii ženám dodává sebevědomí, pomáhá jim vybudovat silnou osobní značku a schopnost prodat svou vizi zákazníkům. Součástí studia je mentoring, workshopy s odbornicemi z oboru financí, práva, marketingu či investování. Studentky trénují sebeprezentaci a vylepšují svůj tzv. elevator pitch.“

„Zvýšení počtu podnikajících žen má potenciál přinést mnoho pozitivních změn do společnosti. Ženy jsou často nositelkami nových a inovativních nápadů, které mohou přinést nové produkty, služby a přístupy na trh. Tímto způsobem může růst podnikání žen vést k posílení konkurenceschopnosti ekonomiky a k hospodářskému rozvoji. Navíc ženy jako podnikatelky mohou lépe sladit rovnováhu přispět mezi pracovním a rodinným životem, čímž se zvyšuje flexibilita a diverzita pracovního trhu,” dodává Lenka Šťastná.

Startujeme čtvrtý ročník Akademie

V září 2024 otevíráme čtvrtý ročník této úspěšné akademie. Rády bychom pozvaly i další začínající podnikatelky a ženy, které si zatím jen pohrávají s myšlenkou na vlastní podnikání, aby se k nám připojily. Čeká je cesta plná rozvoje, objevování a posouvání vlastních hranic.

Přihlásit se je možné do 28. 7. 2024 ZDE.

Dojmy z naší akademie

Naše účastnice mají skvělé zážitky, o které se rády podělí:

  • „Líbila se mi hlavně celá atmosféra akademie. Všechny účastnice sdílely své zkušenosti a dovednosti, vytvořily bezpečný prostor pro učení a růst.“
  • „Program Dreambuilder je velmi intuitivní a provede vás vším, co obnáší funkční business model. Pravidelný brainstorming s mentorkami a spolupráce s profesionály byly velmi přínosné.“
  • „Akademie mi pomohla udělat si pořádek ve vlastních myšlenkách a v tom, jak o podnikání přemýšlím. Ujasnila jsem si, co je můj cíl a čeho chci dosáhnout.“

Akademie pro začínající podnikatelky není jen vzdělávacím programem, ale i komunitou, která mění životy a posiluje ekonomiku prostřednictvím podpory žen v podnikání. Připojte se k nám a buďte součástí této inspirativní cesty!

Foto: Lenka Krobotová

 

Štítky
redakce

Jsme ženy a podporujeme se navzájem v našich snech. V tom, co nás skutečně naplňuje a dělá nám radost. Virtuální místo pro všechny ženy, které touží po změně a chtějí růst.

  • 1

Může se hodit

Přidej komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *