Zadejte hledaný výraz

KARIÉRA PODNIKÁNÍ ŽEN PODPORA ŽEN TECHNOLOGIE TISKOVÁ ZPRÁVA

Dagmar Ficová pomůže Czechitas k získání nových partnerů a grantů

Nezisková organizace Czechitas, která ženám otevírá svět IT, představuje novou tvář. Její stěžejní oddělení Partnership & Fundraising povede Dagmar Ficová.

Dagmar Ficová pracovala poslední rok v PKN Orlen (dříve Benzina) jako Head of Sales a svoje zkušenosti z obchodu chce využít pro péči o stávající podporovatele, získání nových partnerů a vyhledávání grantových příležitostí pro neziskovku Czechitas. Nedílnou součástí práce nové manažerky bude také podpora nadačního fondu Czechitas. Jeho hlavním cílem je podat pomocnou ruku ženám, které se chtějí rekvalifikovat do IT, ale nemohou si finančně dovolit zaplatit již tak zvýhodněné kurzovné.

„Czechitas sleduji už 3 roky a dlouhodobě podporuji posílení postavení žen ve společnosti a rovnější podmínky v odměňování i v kariérním postupu. Proto když hledali Head of Partnership & Fundraising, tak jsem neváhala. Budu s nadšením pečovat o stávající partnery Czechitas z řad nejen IT firem a doufám, že se mi podaří nadchnout i nové podporovatele této organizace s úžasnou vizí,“ říká nová posila Czechitas.

Dagmar Ficová vystudovala obchodní akademii a lyceum, načež o řadu let později navázala v rámci celoživotního vzdělávání dokončením studijních programů MBA a LL.M. Před PKN Orlen pracovala 12 let v Arval BNP Paribas Group, kde končila na pozici Head of Sales. Ve volném čase má Dagmar ráda adrenalinové sporty – leze po horách v létě i v zimě a ze všeho nejraději provozuje paragliding.

„Dáša přináší do Czechitas inovační myšlení a obchodní zkušenosti v kombinaci s nadšením pro Czechitas misi. Její energie a autentický leadershipový styl jsou pro Czechitas skvělým obohacením,“ uzavírá CEO Czechitas Senta Čermáková.

O Czechitas:

Nezisková organizace Czechitas otevírá ženám svět IT. Inspiruje, vzdělává a pomáhá k lepší kariéře. Od roku 2014 zrealizovali přes 1850 vzdělávacích kurzů, od jednodenních workshopů a dlouhodobých kurzů po několikaměsíční digitální akademie směřující k výcviku nových talentů pro práci v IT. Kurzy zaměřenými zejména na datovou analýzu, programování, testování nebo webový vývoj prošlo přes 76 000 účastnic bez ohledu na věk, předchozí vzdělání nebo pracovní zkušenost. Od roku 2017 se podařilo na pracovním trhu uplatit přes 1400 žen. Czechitas pořádají workshopy různých úrovní pokročilosti, letní tábory, digitální akademie, večerní kurzy nebo poskytují kariérové poradenství. Od roku 2020 Czechitas vytvořili také efektivní systém distančního on-line vzdělávání, do kterého se mohou zapojit ženy bez ohledu na místo, kde žijí. To vše poskytují Czechitas za symbolické vstupné nebo zdarma díky finanční podpoře partnerů. Individuální dárci mohou podpořit aktivity Czechitas přes platformu Darujme.cz. Více na www.czechitas.cz.

Štítky
redakce

Jsme ženy a podporujeme se navzájem v našich snech. V tom, co nás skutečně naplňuje a dělá nám radost. Virtuální místo pro všechny ženy, které touží po změně a chtějí růst.

  • 1

Může se hodit

Přidej komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *