Zadejte hledaný výraz

AKČNÍ TIPY BLOG PODNIKÁNÍ ROZHOVORY

Autorka Renata Metzlová vymyslela projekt „Hravé stroje“, pro kluky, kteří milují vlaky, auta, nebo traktory

Renča - hravé stroje

Prozraďte něco o sobě.

Renča s manželem a dvěma skvělými chlapci

Jmenuji se Renča a jsem šťastná maminka dvou skvělých malých kluků a manželka báječného muže. Moji kluci (včetně tatínka) jsou velcí technici a milují všechny možné i nemožné „stroje“ (což v jejich řeči znamená dopravní prostředky).

Kromě jiného naši rodinu taky dost ovlivňuje fakt, že bydlíme přímo naproti železničnímu přejezdu. Denně okolo nás projíždí velká spousta vlaků, na které koukáme přímo od stolu z kuchyně. Jsme tedy s vláčky už doslova sžití :-)

S našimi kluky se snažíme s manželem mluvit „jejich jazykem“ a věnovat se s nimi tomu, co je baví nejvíc. Veškeré naše činnosti – ať už hraní s hračkami, čtení knížek, společné výlety, pohádky nebo rozhovory – se v podstatě točí okolo toho, co milují nejvíc – dopravních prostředků.

Vždycky mi dalo dlouhé hodiny hledání, kam s klukama vyrazit, aby je to bavilo (aby se tam nacházelo alespoň něco technického nebo dopravního, co je zaujme), jakou knížku s nimi číst (která je psaná na tyto motivy a má dost obrázků), jaké hračky by je mohly nejvíce zabavit. Stejně tak jsme na tom byli i s oblečením – nutně jsme potřebovali na tričku obrázek vláčku, traktoru, auťáku, nakonec i závoďáku… aneb bez obrázku to nosit nebudu!

A tak jsem se rozhodla to trochu změnit. Někdy v roce 2020 jsem založila blog Hravé stroje (a k němu i facebookovou a instagramovou stránku) a začala na něm zveřejňovat první recenze – na dětské knihy s dopravními prostředky, zajímavé hračky i výlety za vláčky.

Co vás inspirovalo napsat knihu?


Když se na jaře 2020 kvůli karanténě najednou všechno zavřelo včetně škol a školek, zůstal s námi starší syn ze dne na den doma. Protože už byl v té době předškolák, začala nám povinná distanční výuka ze školky. Pravidelně nám chodila spousta úkolů pro předškoláky na vypracování, ale syna to strašně nebavilo. Cvičení byla plná kytiček, zvířátek a celkově byla zaměřená spíš na dívky. Procvičování dovedností a plnění zadaných úkolů tak bylo trápením pro obě strany. Jednou jsem směrem k manželovi poznamenala, že „mu asi bude muset nakreslit něco s vlakem, jinak to zase nebude chtít ani udělat“. A tak to nakonec dopadlo. Můj muž je totiž skvělý kreslíř všech dopravních prostředků a našim dětem je od malička maluje. Já jsem zase studovala pedagogickou fakultu, a tak mi bylo téma didaktických pracovních listů blízké. Začala jsem tedy dávat dohromady všechny oblasti, které jsou potřeba, aby předškolák procvičil. Nakonec jsme je nashromáždili do dvou knížek – tou první je Hravá grafomotorika s dopravními prostředky, která je již vydaná. Tu druhou – Hravé úkoly pro předškoláky s dopravními prostředky – vydání teprve čeká.

Hravá grafomotorika s dopravními prostředky

Pro koho je kniha určena a o čem je?


Kniha je ideálním pracovním sešitem pro všechny předškoláky, kteří milují dopravní prostředky. Budou z ní nadšení určitě všichni kluci, ale věřím, že zaujme i holky. Ideální je tedy pro děti od 5 let, ale i mladším dětem černobílé obrázky dobře poslouží jako omalovánky i skvělé místo pro trénování prvních čar. Prvňáčci ji zase dobře využijí jako uvolňovací cvičení před nácvikem prvních písmenek do písanky.

Pracovní listy pro rozvoj grafomotorických dovedností

Knížka obsahuje celkem 45 pracovních listů pro rozvoj grafomotorických dovedností, ve kterých si děti společně s dopravními prostředky procvičí různé tahy a čáry, stejně tak jako kličky, smyčky nebo geometrické tvary. Cvičení jsou plná vlaků, traktorů, aut a dalších strojů, takže se u nich děti skvěle zabaví a s lehkostí uvolní svou ruku, díky čemuž se dobře připraví na budoucí výuku psaní ve škole.

Na konci čekají navíc tři bonusové úkoly – spojovačka, bludiště a rozdíly.
Možnost samostatné práce na úkolech spojené se smysluplným zabavením dětí jistě ocení nejeden rodič i vzdělavatel.

Tři bonusové úkoly – spojovačka, bludiště a rozdíly.

Jak na knihu reagují první čtenáři?


Jako úplně první jí testoval náš syn, kvůli (i díky) kterému to celé vzniklo :) Nejlépe vypovídajícím faktorem bylo to, že jsme ho nemuseli vůbec do žádných úkolů nutit. Ráno vstal a než jsme se nadáli, už seděl s pracovním listem u stolu a pečlivě ho vyplňoval. Dokonce sám začal obrázky také vybarvovat, což ho do této chvíle nikdy nebavilo. Konečně se u nás doma stalo procvičování předškolních dovedností zábavou a ne nutným zlem.

Slova našich dalších prvních čtenářů:
„Syn má 5 let a podobné úkoly ho často nebaví. Z tohoto eBooku je ale nadšený a já s ním! Geniální, krásný a naprosto účelový. Úplně Vás vtáhne do světa strojů. Podobně povedené úkoly jsem nikde jinde nenašla. Určitě je vhodný i pro mladší děti, než jsou předškoláci.“
„Syn miluje váš pracovní sešit. Zrovna včera jsme ho zas vytáhli. Nejlepší je, že si listy můžeme tisknout opakovaně. Třeba když má pocit, že něco pokazil nebo bylo procvičování málo“

Marie Gregořicová, maminka 2 dětí, facebook.com/SDetmiNaPlaz

„Mám 2 chlapce. Jeden je předškolák a úkoly ze školky ho nebaví. Jsou koncipované podle mě více pro děvčata než chlapce. Místo aby pracoval na úkolech, jde raději sekat trávu. Když jsem oběma synům předložila eBook s dopravními prostředky, ihned je zaujal. Nechala jsem je, aby si listovali eBookem, jak se jim zlíbí a i tak jeli sami hezky stránku po stránce. Prostě všechna ta auta, bagry, traktory je berou :-)“
Martina Vrkočová, www.martinavrkocova.cz

„E-Book je výborná a hlavně zábavná tvorba pro děti, které potřebují hraním podpořit jemnou motoriku v psaní a naučit se základní tahy pro školní docházku. Spousta kreativních listů, které má dítko na delší dobu a může se jimi zabavit úplně všude bez omezení.“
Jana Klaudingerová, Numeroložka, www.janaklaudingerova.cz

Prozradte co vás zaskočilo během tvorby, vydávání nebo prodeje vaší knihy?


Nezasvěceného člověka, který se psaním, vydáváním ani prodejem knih nikdy nezabýval, by mohly zaskočit i legislativní povinnosti, které jsou s tím spojené. Konkrétně mám na mysli zákon o neperiodických publikacích, který ukládá, co vše musí kniha obsahovat, komu je třeba doručit povinný výtisk a jak splnit nabídkovou povinnost. Naštěstí to jsou všechno snadno realizovatelné věci, jen je potřeba na ně nezapomenout.

Jak jste řešili financování a uvedení knihy na trh?


Vydání knihy financoval z našetřených peněz můj muž, který se na ní podílel ilustracemi i nápady. Samotné uvedení knihy na trh a její propagace je nikdy nekončící proces, ve kterém se člověk neustále učí nové věci. Velmi nám v tomto pomohl můj blog, který již více než rok píšu a který už má své fanoušky a sledující jak na Facebooku, tak na Instagramu, takže ti byli mezi prvními zákazníky.

Vzpomeňte nějaký pozitivní AHA moment, který by podle vás měli vědět i jiní autoři.


Pečlivě si ohlídat, že v tiskárně nezapomenou udělat grafickou korekturu dřív, než pošlou knihu do výroby :-) Také je důležité se nejprve poradit s odborníky, kteří se tiskem zabývají, co konkrétně je nejlepší použít pro vaši práci.

Co považujete za svůj největší úspěch?


Největším úspěchem jsou nové zkušenosti a seberozvoj (včetně překonání spousty osobních bloků), který celý proces okolo vzniku a vydání vlastní knihy přinesl a to nejen mě, ale celé mé rodině. Tím největším životním darem je ale má rodina a především jejich zdraví a to, že můžeme být spolu :-)

Jaký je váš největší pracovní sen?


Plánů do budoucna je spousta. Kromě vydání dalších didaktických materiálů s motivy vlastních obrázků dopravních prostředků pro různé věkové kategorie dětí bych chtěla společně s mým mužem také vydat vlastní pohádky o mašinkách, obrázkové čtení i fyzické produkty dle našeho návrhu. Momentálně se také chystáme začít pracovat na knižním průvodci, jehož pracovní název je Kam s dětmi vyrazit na výlet za vláčky a dalšími dopravními prostředky.
Největším mým snem je ale optimální čas na rodinu i práci, která mě naplňuje a přináší radost nejen mě, ale všem našim zákazníkům.

Kde mohou lidé podpořit tento projekt?


Rádi bychom vás pozvali na náš blog, kde pravidelně zveřejňujeme tipy na zajímavé akce a výlety za vláčky, recenze na dětské knihy s dopravními prostředky nebo na hračky, které nás zaujaly. Někdy tam jsou i příběhy z našeho života.
Blog najdete na našich stránkách https://hravestroje.cz/recenze/. Nejlepší je sledovat nás na našich sociálních sítích – Facebooku a Instagramu Hravých strojů, aby vám neunikly nějaké naše novinky, upozornění na nové články a podobně.
Podpořit nás můžete koupí našich vlastních produktů, které najdete na našem e-shopu https://obchod.hravestroje.cz/.

Didaktický pracovní sešit – knížka Hravá grafomotorika s dopravními prostředky

V tuto chvíli nabízíme výše zmíněný didaktický pracovní sešit – knížku Hravá grafomotorika s dopravními prostředky, kterou máme k dispozici jak v tištěné podobě, tak v pdf verzi nebo jako kombinaci obojího za zvýhodněnou cenu, což je nejideálnější varianta, protože můžete pracovní listy tisknout opakovaně a pracovat tak na neustálém zdokonalování dovedností svého dítěte.

Kromě toho na našem e-shopu nabízíme také trička s vlastními originálními obrázky mašinek a traktoru, které jsme původně tvořili pro naše děti. Postupem času bude na e-shopu přibývat spousta dalších věcí z naší tvorby.

Velkou podporou je pro nás i zpětná vazba, která nám přichází od našich spokojených zákazníků a dává nám ten správný motor pracovat na dalších projektech. Pokud si od nás zakoupíte některý z našich produktů, vždy nás velmi potěší, pokud nám dáte vědět (třeba na naše sociální sítě), jak se vám líbí.


Děkujeme, že podporujete naši práci a těšíme se na vás třeba na našem eshopu nebo blogu.

redakce

Jsme ženy a podporujeme se navzájem v našich snech. V tom, co nás skutečně naplňuje a dělá nám radost. Virtuální místo pro všechny ženy, které touží po změně a chtějí růst.

  • 1

Přidej komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *