Zadejte hledaný výraz

AKČNÍ TIPY ROZHOVORY ŽURNÁL

BoraTree: Nejblíže k přírodě, jak je to jen možné…

Nejlepším léčitelem je sama příroda. Tuto myšlenku měl na zřeteli zakladatel a CEO BoraTree Organic Radko Bruchtel, když se u něj začala rodit myšlenka na doplňky stravy bez kompromisů. Pečlivě namíchané směsi superfoods totiž vznikly ve spolupráci s nutričními experty a lékaři.

Díky tomu jsou složeny z bio certifikovaných ingrediencí, které jsou zaměřeny na různé cíle – posílení imunity, doplnění energie, zdraví pokožky a vlasů nebo lepší regenerace po náročném dni v práci. V rozhovoru se dozvíte jak značka vznikla, co je jejím posláním a jak může pomoci vašemu zdraví a vitalitě.

Jak a kdy se zrodil nápad nabízet organické certifikované produkty a jaká je filozofie BoraTree?

My v BoraTree jsme zastánci zdravého životního stylu a vyvážené stravy. Jsme přesvědčeni, že jen z čistě přírodních složek si umí naše tělo vzít to nejlepší. Rozhodli jsme se proto sdílet naši vášeň s ostatními a pomoci jim podporovat jejich zdraví a vitalitu. Sami jsme dlouhá léta užívali superfoods a vyzkoušeli jsme nespočet produktů. Ve snaze najít ten správný mix ingrediencí, prémiovou kvalitu a lahodnou chuť jsme je různě kombinovali. A tak začal příběh BoraTree. Ve spolupráci s renomovanými nutričními experty jsme vytvořili směsi šité na míru lidskému organismu, vytvořené ve vyváženém poměru, synergii a v souladu s principem „Nejblíže k přírodě, jak je to jen možné“.

https://www.instagram.com/p/CV4tCAhMEzr/

Nabídka různých výživových doplňků na trhu je velmi široká a také ceny mnoha produktů jsou podstatně nižší, než ty vaše. Čím jsou vaše produkty jiné?

Vyšší cena je „daní“ za přístup k 100% bio kvalitě bez kompromisů. Nechtěli jsme zastavit v polovině cesty k ideálním doplňkům výživy. Naše produkty jsou proto určeny pro lidi, kteří si uvědomují, jak důležitá je kvalita „paliva“, které svému tělu dají. To se jim potom odvděčí maximální produktivitou v práci, spokojeností v osobním životě a výkony při sportu.

Naše superfoods směsi jsou výjimečné z několika důvodů, pro které se vyplatí do nich investovat:

 • Prémiová bio kvalita: Vytvořili jsme směsi z čistě přírodních složek bez jakýchkoli umělých barviv, dochucovadel, umělých sladidel, bez přidaného cukru a bez geneticky modifikovaných organismů.
 • Přísná kontrola kvality: Ingredience vybíráme pečlivě na základě dat z vědeckých studií. Klademe také důraz na dodržování pěstitelských a výrobních standardů.
 • Efektivní denní dávka: Dali jsme si záležet na vytvoření denní dávky (od 10g do 20g) v optimálním poměru pro vyvážené doplnění živin – tak, abyste jejich efekt skutečně pocítili.
 • Pravidelně testováno: Jednotlivé složky procházejí testováním na přítomnost nežádoucích látek (pesticidy, toxiny, těžké kovy).
 • Balení, které se vyplatí: Cíleně jsme vytvořili objem produktů, aby vám při každodenním užívání či intenzivním sportování během všech pracovních dnů vystačili na jeden měsíc.
 • Vytvořeno experty: Receptury jsme vytvořili ve spolupráci s renomovanými nutričními experty a po konzultaci s lékaři.
 • Bohatý obsah živin: Synergicky jsme sladili složky do směsí, které jsou přírodním zdrojem vitamínů, minerálních látek, aminokyselin, makroživin, antioxidantů a fytonutrientů se širokou škálou příznivých účinků pro zdraví.
 • Zabaleno v souladu s přírodou: Dbáme na ekologické balení našich produktů, které je v souladu s evropskými standardy.
 • Vhodné pro vegany: Při výrobě jsme použili pouze složky rostlinného původu a produkty nebyly testovány na zvířatech.
 • Bez kompromisů k chuti: Dali jsme si záležet na příjemné chuti a to bez přidaného cukru či dochucovadel – jen speciální kombinací superfoods.

Kdo stojí za sestavením unikátních doplňků stravy a jak vznikají?

Zdravé výživě se věnujeme již dlouho a za léta užívání superfoods jsme se o nich také hodně naučili z vědeckých studií. Přestože jsme měli docela přesnou představu o účelu jednotlivých směsí, na jejich tvorbu jsme spojili síly s renomovanými nutričními experty a zpětnou vazbu jsme získávali i od lékařů. Všechny receptury jsou uloženy na *BOIP. Výroba produktů se realizuje v Nizozemsku a Rakousku, v souladu s FSSC-22000 a GMP. Nejvyššími standardy kvality.

Odkud pocházejí ingredience, které jsou součástí produktů BoraTree?

Pro tvorbu produktů BoraTree jsme přirozeně chtěli jen to nejlepší, a proto složky jednotlivých mixů pocházejí ze všech koutů světa, z jejich přirozeného prostředí. Ze srdce Amazonie, horských tunder, ale také z evropských polí. Například takové acai, drobné ovoce připomínající třešně, pochází z Brazílie, kde se každoročně koná populární festival „Festa do Acaí“. Zajímavostí také je, že podle tohoto bobulovitého ovoce byly dokonce v Brazílii pojmenovány některé písně.

V poslední době se hodně mluví a píše o tzv. superfoods, neboli superpotravinách a mnozí lidé je i začleňují do svého jídelníčku. Proč jsou tak prospěšné?

Superfoods poskytují výrazný výživový přínos, a to i při minimálním množství. Dodají vašemu tělu množství vitamínů, minerálních látek, antioxidantů a dalších cenných látek. Z běžných potravin umíme jednoduše zařadit ovoce, zeleninu, ovesné vločky, quinou, zelený čaj, různé koření jako kurkumu či zázvor do svého jídelníčku. A současný trh nabízí také řadu exotičtějších superfoods.

To zní jako hotová věda. V čem je tajemství využití superfoods ve prospěch zdraví a vitality?

Jednotlivé superfoods jsou velmi prospěšné pro naši imunitu, metabolismus, ale také krásu pokožky a vlasů. To už potvrdily desítky podrobných vědeckých studií. Při sestavování produktů ze superfoods je však důležité je co nejefektivněji zkombinovat a konzumovat v množstvích, u nichž dané složky nebo živiny mají požadovaný vliv na naše zdraví.

Důležitá je i samotná kvalita a poměr obsažených ingrediencí, jakož i vyhnutí se jakýmkoli škodlivým látkám, které mohou negovat příznivé účinky. Všechna tato kritéria jsme zohlednili při tvorbě BoraTree směsí. Sestavili jsme pět prémiových produktů z více než 20 různých superfoods, ze kterých zmíníme například moringu, spirulinu, chlorellu, baobab, maqui, acai, matcha, akon, maca a camu camu.

Procházíme podzimním a zimním obdobím – a to je doba, kdy nás více než kdy jindy trápí různá nachlazení, virózy a o aktuálním strašáku jménem Covid-19 už ani nemluvě. Jaké produkty z vaší nabídky byste doporučovali k podpoře imunity?

Uvědomujeme si, jak je imunita zejména v poslední době důležitá, a proto jsme ve složení celého portfolia produktů zaměřili na její posílení. V každém mixu BoraTree naleznete minimálně jednu složku nebo živinu, která imunitě pomáhá:

 • Bio bora Refresh je bohatý na vitamín C.
 • Bio bora Revive obsahuje matcha.
 • Železo nechybí v Bio bora Recover protein.
 • Bio bora Relish je přírodním zdrojem mědi.
 • Bio bora Reborn poskytne vitamín B12.

Nutričně bohatý obsah BoraTree produktů je spojen také se spoustou dalších příznivých účinků pro naše zdraví. Věděli byste zmínit některé z nich?

Ano, je tomu tak. Živiny nebo konkrétní složky ve směsích mají několik benefitů pro naše zdraví. Podporují výkonnost, dodávají energii a přispívají k obranyschopnosti těla. Bio bora Reborn je unikátní směs ve formě prášku z mladého ječmene, lucumy, pšenice, moringy. Do tohoto zeleného lektvaru jsme přidali také chlorellu a spirulinu, které podporují vaši vitalitu. Chlorella také pomáhá vylučovat těžké kovy z těla, působí jako antioxidant a pomáhá trávicímu systému. Spirulina zase přispívá k přirozené obranyschopnosti těla.

Bio bora Relish je unikátní směs ve formě prášku z kakaa, quinoy, jakonu, maca a camu camu. Tato kakaová pochoutka je zdrojem mědi a vitamínu C, které mají příznivý vliv na imunitu, vlasy a pokožku. Ve směsi nechybí také maca, která podporuje fyzickou a duševní výkonnost.

Bio bora Revive je unikátní směs ve formě prášku z banánu, borůvky, lucumy, špenátu, kapusty, matcha, konopné bílkoviny a spiruliny. Matcha se spirulinou pomáhají zvýšit energii, podpořit regulaci hmotnosti, přispívají k přirozené obranyschopnosti těla a příznivě ovlivňují hladinu cukru v krvi.

Bio bora Refresh je unikátní směs ve formě prášku z banánu, lucumy, baobabu, maqui, aceroly a acai. Denní dávka exotického ovoce je bohatá na vitamín C, který kromě podpory vaší imunity a metabolismus také pomáhá také snižovat únavu a přispívá k ochraně buněk před oxidačním stresem.

Bio bora Recover je unikátní směs ve formě prášku z hrachové bílkoviny, lucumy, konopné bílkoviny, spiruliny, rýžové bílkoviny, mladého ječmene, aceroly, zázvoru a camu camu. Tento veganský mix pro podporu aktivního životního stylu je bohatým zdrojem bílkovin, které přispívají k růstu a udržení svalové hmoty. Obsahuje také železo, které podporuje imunitu, kognitivní funkci a pomáhá snižovat únavu.

Jaké ohlasy máte na vaše produkty? Jak reagují uživatelé, kteří už superfoods mixy vyzkoušeli?

Naši zákazníci jsou příjemně překvapeni zejména příjemnou a autentickou chutí. Jelikož při tolika zdravých ingrediencích možná čekali něco méně specifického. Pochvalují si také různé složení směsí, které celkově podporují zdraví a výkon, ale každá z nich má ještě navíc účinné složky zaměřené na specifickou oblast. Těší nás také, že BoraTree si oblíbili známé osobnosti a mají k našim produktům velmi pozitivní vztah. Například moderátor Dano Junas, modelka Lucia Javorčeková nebo fitnesska Ivana Guťanová.

Co byste poradili čtenářům, kteří by měli zájem začlenit produkty z BoraTree do svého životního stylu? Mohou se s někým z vašeho týmu poradit?

Na stránce www. boratree.organic jsme naše produkty rozdělili do kategorií: Fitness a regenerace; Detox a imunita; Metabolismus a trávení; Krásné vlasy a pokožka. Podle nich si zákazníci mohou provést základní selekci, protože každý produkt, jakož i jednotlivé složky jsou zde detailně popsány. Velmi rádi však našim zákazníkům poradíme i osobně, takže se na nás mohou kdykoli obrátit telefonicky nebo e-mailem.

*Benelux Office for Intellectual Property

redakce

Jsme ženy a podporujeme se navzájem v našich snech. V tom, co nás skutečně naplňuje a dělá nám radost. Virtuální místo pro všechny ženy, které touží po změně a chtějí růst.

 • 1

Přidej komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *