Zadejte hledaný výraz

AKČNÍ TIPY AKČNÍ ŽENY TESTUJÍ BEAUTY DOPORUČENÉ

Co pomáhá proti pupínkům? Použijte tyto tipy ke zlepšení vzhledu vaší pokožky

Akné je chronické kožní onemocnění, které postihuje až 85 % adolescentů. Vědecké výzkumy provedené v posledních letech však ukazují, že touto kožní nemocí trpí stále větší počet dospělých, zejména žen. Kde se ale tento kožní problém vlastně bere?

Jak vlastně pupínky vznikají?

Než si popíšeme velmi stručně tvorbu akné, podívejme se na to, jaké jsou jeho příčiny. Akné je vícefaktoriální kožní onemocnění zahrnující čtyři hlavní biologické dráhy pro rozvoj, kterými jsou:

  1. zvýšená produkce kožního mazu a/nebo pozměněné jeho složení,
  2. změny v biologických procesech odlupování lidské pokožky,
  3. napadení bakteriemi Cutibacterium acnes, dřívější název Propionbacterium acnes a
  4. zánět.

Jak akné vzniká – ve zkratce

1) Během dospívání dochází ke zvýšené produkci hormonů, což vede ke zvýšené produkci kožního mazu.

Proč tomu tak je? Mazové žlázy na pokožce představují „koncové cíle“ daných hormonů, které tak vybudí mazové žlázy k vyšší produkci kožního mazu.

2a) Zdravé, bez akné podmínky – Kožní maz z mazových žláz „teče“ až na povrch lidské pokožky skrz mazový kanálek. Můžeme zjednodušeně říct, že přítomné kožní buňky získávají z kožního mazu vše potřebné ve správném množství a mazový kanálek se tak nemá, jak ucpat.

 2b) Akné podmínky – Zvýšené množství kožního mazu (kvůli hormonům, jak jsme uvedli v bodě 1) „teče“ mazovým kanálkem. Přítomné kožní buňky dostávají více složek z toho kožního mazu, což vede ke zvýšenému růstu daných kožních buněk.

3) Tok kožního mazu je se zvyšujícím množstvím kožních buněk čím dál více omezen, až se mazový kanálek ucpe a dochází ke vzniku akné pupínku.

Nejlepší kosmetické prostředky na pupínky

Pokud hledáte kosmetiku, která vám dodá sebejistotu, posílí zdraví a vitalitu vaší pokožky, skvělou volbou je mladá česká značka založená medicinálním chemikem Mgr. Radomírem Jůzou, Ph.D. – Juzika.

Juzika používá pouze klinicky ověřené patentované ingredience získané z přírodních zdrojů k řešení akné kožních nedokonalostí. Značka klade velký důraz na udržitelnost a ekologii na všech úrovních výroby. My jsme se podívali na jejich set Akné duo – 6 týdenní kúra, který se skládá z Krému a Séra proti akné.

Krém proti akné hydratuje pleť a pomáhá omezovat tvorbu nových pupínků pro efektivní kontrolu nad akné. Sérum proti akné se aplikuje lokálně na červené pupínky pro jejich rychlejší a efektivní zacelení.

Co všechno dokáže Akné duo set?

✔️Zklidní pleť, sníží zarudnutí

✔️Předchází tvorbě nových pupínků či jizviček

✔️Hydratuje pleť

✔️Regeneruje pokožku

✔️Urychlí zacelení akné pupínků

 

K pravidelné péči patří také pravidelná návštěva kosmetického salonu a pravidelné hloubkové čištění pleti. V péči o aknózní pleť platí dvojnásob: méně je více! Nestřídat často kosmetické značky, používat přírodní kosmetiku  a nepodléhat všem reklamním trendům.

redakce

Jsme ženy a podporujeme se navzájem v našich snech. V tom, co nás skutečně naplňuje a dělá nám radost. Virtuální místo pro všechny ženy, které touží po změně a chtějí růst.

  • 1

Přidej komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *