Zadejte hledaný výraz

AKCE AKČNÍ TIPY DOPORUČENÉ EVENTY KARIÉRA NETWORKING OSOBNÍ ROZVOJ POZVÁNKY VZDĚLÁVÁNÍ

Equal Pay Day 2023: taky se již nemůžete dočkat?

Pokud máte zajištěné vstupenky a vypulírované rudé kabelky či jiné součásti outfitu v ikonické červené barvě Equal Pay Day, je čas připomenout si, co všechno můžeme společně zažít. A pokud ještě vstupenky a kabelky připraveny nemáte, je najvyšší čas to změnit. Letošní již 14. ročník největší české pracovně-zážitkové akce věnované především, ale nejenom ženám coming soon, její třídenní program začne v Praze již 31. března.

Pilné akční organizátorky Equal Pay Day prakticky již kompletně zajistili vše potřebné a těch pár dnů věnují pilování detailů. Pojďme si to celé tedy ještě jednou zběhnout.

Pořadatelem největší české akce připravené zejména ženami především, ale nejenom pro ženy je veřejně prospěšná organizace Business & Professional Women CR, která aktivně vytváří platformu pro diskusi aktuálních témat odborným pohledem žen. BPWCR tímto projektem již od roku 2010 společně přispívá k plnění Cílů udržitelného rozvoje i lokálních CSR cílů, které si společnosti nyní vytyčili pro svůj ESG reporting.

První den bude konferenční – nejenom

Živým diskusím a prezentacím bude v Clarion Congress Hotel Prague patřit pátek 31. března, který zahájí pozdravem zástupce generálního tajemníka OECD Ulrik Knudsen. Program svými zkušenostmi a životními příběhy obohatí významné ženy ze společností Mondelez International, Philip Morris, ČEZ, Raiffeisenbank, Mars, Microsoft, Danone nebo VMLY&R. Na podiu uvidíte a uslyšíte hovořit novou, v ČR zatím neznámou tvář Kamilu Makhmoud, CFO & Member of the Management Board v Raiffeisenbank a až z Lausanne přiletí předat zkušenost jak se s „women power” pracuje v zahraničí, Chief Diversity Officer at Philip Morris International Silke Muenster.

Svou osobní zkušenost přinese Generální ředitelka Mondelez International Ivana Tůmová, Managing Director CZ, SK and HU at Philip Morris International Andrea Gontkovičová, People lead v Mondelez International Lenka Nováková, Global VP International Logistics at AB Inbev Flavia Gomez Aragao a hlavní ekonomka Raiffeisenbank Helena Horská.

Ve zcela jiné roli uvidíte generální ředitelku Adrianu Jahňákovou a Gabrielu Bechyňskou, Senior Manager Government & Public Affairs – EMEA ze společnosti LEGO, nebo HR ředitele TV Nova Matěje Šemšeje. Svou zkušenost představí také Daniela Hlaváčková, Marketingová ředitelka pro střední Evropu ve společnosti Mars a Iva Welker Managing Director VMLY&R.

Po skončení programu konference na vás všechny čekají milá překvapení – mrkněte na ně v článku Lucie Šťastné, která vás provede krok za krokem prvním, konferenčním dnem.

Mentoringový den plný inspirace

Celá sobota 1. dubna se ponese v duchu ženské podpory, solidarity a sdílení zkušeností a networkingu s hashtagem #ženysobě. Více než 70 česky a anglicky mluvících žen v rolích mentorek povede hodinové diskuzní stoly na vybraná témata a to celkem pětkrát za den s hodinovými přestávkami. Tuto metodu vyvinula organizace pod názvem Speed mentoring a v současnosti naplňuje programy dalších eventů a organizací. Je to extrémně účinná metoda, která propojuje osobnosti všech oborů a věku a zkušenosti jsou předávány nejen směrem od mentorek k mentees, ale také mezi samotnými mentees a zpět k mentorkám. Tento win win diskuzní otevřený formát posiluje profesní vazby, slouží často jako přirozený assessment nástroj, nebo jako icebreaker pro navázání prvního kontaktu. Na tento den vysílají ženy z několika desítek firem a pochvalují si tu možnost zažít mezifiremní mentoring.

Setkat se a načerpat inspiraci a energii budete moci například od Jitky Hájkové, IT Ředitelky CZ SK HU, Philip Morris a.s., Lucie Novákové, People Lead Czech Bakery Cluster at Mondelēz International, Yvony Tošnerové, členky představenstva Raiffeisen stavební spořitelny, Mirky Čejkové, partnerky Virtual Lab s.r.o., Zuzany André Talan, Group Account Director, VMLY&R, Barbory Jarošové, Global Customer Experience Manager z AB Inbev, Michaely Prajerové, P&C Manager, I&D Lead CZ, SK, HU Philip Morris, Simony Babčákové, herečky, moderátorky a lektorky komunikace, Sophie Gaspard, Supply Chain Director in Mars, Hany Pavlíkové, Senior Quality Manager CZ/SK, Danone a.s., Lenky Žlebkové, ředitelky KCP, Martiny Novotné, CEO Akčné ženy a mnoha dalších inspirativních žen.

Mentoringový den má i bohatý doprovodný program ve FINdependence zóně a Wellbeing & Relax zóně.

Edita Křížová vás v průvodci mentoringovým dnem jistě přesvědčí, že v sobotu se vážně oplatí vyměnit gaučing za mentorig.

Neděle patří online mentoringu

Velkou poptávku po vzdělávání z/do regionů pokryje projekt Equal Pay Day 2. dubna online mentoringovým programem. Registrované ženy mohou absolvovat 2 onlinové bloky, které zahájí úvodní rozhovor s jednou z osmi osobností, které povedou své mentoringové místnosti v angličtině.

Ženy se mohou do dopoledního a odpoledního bloku připojit odkudkoliv a pracovat tak, jak jim to bude vyhovovat – třeba z pohodlí svého obýváku. „Online mentoring jsme si kvůli protiepidemickým omezením vyzkoušely již dvakrát a v roce 2022 navázal na tradiční program. Byla to pro nás velká výzva, byly jsme totiž zvyklé na unikátní atmosféru plnou vzájemného sdílení a podpory, což oceňují právě samotné účastnice. Nicméně průběh akce i následné reakce zúčastněných, nám ukázal, že i online formát dokáže předat pozitivní náboj, inspiraci a motivaci. Proto jsme se rozhodly ji letos do programu opět zahrnout,“ vysvětlila Lenka Šťastná, prezidentka pořádající organizace Business & Professional Women CR.

Vidíme se v Paze!

Ján Schneider

foto: Lenka Korbová, Petra Jansová, Equal Pay Day

Štítky
redakce

Jsme ženy a podporujeme se navzájem v našich snech. V tom, co nás skutečně naplňuje a dělá nám radost. Virtuální místo pro všechny ženy, které touží po změně a chtějí růst.

  • 1

Může se hodit

Přidej komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *