Zadejte hledaný výraz

AKČNÍ TIPY BYDLENÍ INTERIÉR ZDRAVÍ

Hledáte luxusní matrace z prvotřídních materiálů? S naším návodem to bude hračka

Hlavní hvězdou každé ložnice je kvalitní matrace. Právě to, z jakého materiálu je vyrobená, jaké jsou její vlastnosti a jak si rozumí s roštem, jsou ty vůbec nejdůležitější parametry. Do ložnice si totiž nechodíte číst ani koukat na televizi, ale odpočívat. Jak si užít klidný a zdravý spánek po celou noc? Vyžaduje to investici do luxusní matrace, na které se vám bude spát jako na obláčku. Jak ji poznáte?

Luxusní matrace neznamená drahá matrace

Synonymem luxusní matrace rozhodně nejsou modely, které si nemůžete dovolit. Kvalitu si totiž lze pořídit za velmi příznivou cenu. Investice nemusí pohltit všechny vaše měsíční příjmy. Za 15 000 korun si můžete pořídit matraci na spaní, která bude vyrobena ze špičkových, kvalitních, ale hlavně trvanlivých materiálů. Pokud se o ni budete starat, vydrží vám třeba i deset a více let.

Rozdělení matrací podle materiálu

Po jakém materiálu sáhnout? Luxusní ložnice si rozhodně zaslouží to nejlepší. Na výběr máte ze tří základních kategorií:

 1. pružinové,
 2. latexové,
 3. pěnové.

Dělení pěnových matrací

Pěnové modely se dále dělí podle typu pěny. Rozlišujeme matrace z:

 • paměťové pěny,
 • PUR pěny,
 • studené pěny,
 • BIO pěny,
 • pěny a s kokosovým vláknem.

Mezi výhody paměťové pěny patří to, že reaguje na tvar těla a dokáže se mu dokonale přizpůsobit. PUR pěna má univerzální použití. Studená pěna je velice vzdušná. BIO pěna je skvělá díky svým ortopedickým vlastnostem a matrace s pěnou a kokosovým vláknem nabízejí výbornou oporu během spánku.

Srovnání materiálu matrací

Jak vybrat matraci podle materiálu? Ujasněte si, co od ní očekáváte. Pružinové matrace dokážou výtečně rozložit hmotnost. Latexové verze jsou skvělou volbou pro alergiky a pěnové modely mají řadu vlastností podle druhu pěny, která v nich je obsažena. Například zdravotní výhody paměťové pěny spočívají v tom, že snižují riziko vzniku proleženin, mají pozitivní vliv na správný krevní oběh, což vede ke snížení rizika bolesti svalů a kloubů.

Čím vyšší matrace, tím větší pohodlí

Je lepší nízká nebo vysoká matrace? Každý preferuje něco jiného, ale vyšší verze mají celou řadu výhod.

 • Čím je vyšší, tím je odolnější a pohodlnější.
 • Z vyšší matrace se vám lépe vstává.
 • Vysoké modely jsou vhodnější pro osoby s vyšší tělesnou hmotností.

Nejlepší matrace podle polohy ve spánku

Při výběru matrace hraje důležitou roli to, v jaké poloze nejraději usínáte. Pokud patříte k lidem, kteří rádi usínají na zádech, nejste při výběru nijak omezeni. V případě, že je pro vás nejpohodlnější usínat naopak na břiše, volte si tvrdší matrace, ideálně takové, jež jsou pevné zejména ve střední části. Ti z vás, kteří usínají nejraději na boku, by měli sáhnout po měkkých verzích.

Pohodlná matrace je ideální matrace

Samozřejmě berte tento seznam jako praktickou příručku při výběru, ale nezapomínejte ani na své preference. Pokud trpíte bolestmi zad a kloubů, sáhněte po zdravotní matraci. Alergikům zase budou vyhovovat latexové matrace, a lidé, kteří se rádi zaboří a spí jako na obláčku jistě ocení matrace z paměťové pěny. Nezapomínejte ani na to, že každá matrace je vhodná na určitý typ roštu. Proto se vždy ujistěte o tom, že jste vsadili na správnou kombinaci.

Každý z vás si zaslouží luxusní matraci, na které si každou noc vychutná vydatný odpočinek. Pohodlná matrace z kvalitních materiálů je nezbytnou součástí každé luxusní ložnice a potřebuje ji každý spáč. Při jejím výběru se orientujte materiálem, vlastnostmi i tím, v jaké poloze nejraději usínáte.

Foto: Theerapol Pongkangsananan / Shutterstock.com, FotoDuets / Shutterstock.com

Štítky
redakce

Jsme ženy a podporujeme se navzájem v našich snech. V tom, co nás skutečně naplňuje a dělá nám radost. Virtuální místo pro všechny ženy, které touží po změně a chtějí růst.

 • 1

Může se hodit

Přidej komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Související články