Zadejte hledaný výraz

DIZAJN MÓDA A STYL

„Nepodléhejte módnímu diktátu“ říká stylista a vizážista Kája Pavlíček

Dnes jsme pro vás připravili další rozhovor. Tentokrát to bude rozhovor s Kájou Pavlíčkem. S významným stylistou a vizážistou a ikonou české módní scény.

Vím, že máš teď spoustu aktivit, řekni našim čtenářům, co teď všechno děláš.

Mám rád, když je život obecně pestrý.  Proto je i moje práce pestrá a různorodá. Řečeno stručně. Poradenství, školení a realizace vizážistiky a stylistiky, a to pro soukromé tak i firemní klienty. Navrhování a realizace doprovodných programů a akcí spojených převážně s módou. Moderuji. Píšu scénáře a dělám dramaturgii. A občas řeším i témata interiérového designu. Vyrábím kovové šperky.

Úzce spolupracuješ s JO Group magazíny. Děláš tam i módní policii. Jaké to je, hodnotit celebrity?

Módní policie je velice specifická disciplína. Hodnocení oblečení a stylu druhých lidí není jednoduché. Vždy, když dostanu do ruky nějakou fotografii, kterou mám hodnotit, snažím se zjistit informace okolo, jako například co to bylo za akci, kde se akce konala, jestli byl daný dress code a jaký. To je pro mé hodnocení zásadní. Šaty, které jsou na jedničku s hvězdičkou na zahradní party, nemusí být vhodné na červený koberec a podobně. Módní trendy jsou také důležité, ale nemusí vždy v hodnocení hrát hlavní roly.

Může si Tvé služby v oblasti poradenství objednat i normální smrtelník?

Mé služby nepatří k těm, které klienti využívají denně, proto si myslím že dovolit si konzultaci nebo třeba líčení na svatbu, či ples nebo nějakou  akci může dovolit téměř každý.

Nedávno jsi byl na premiéře filmu „Když prší slzy“. Ve filmu si i hrál, máš herecké ambice? 

Film je velice zajímavé drama podle skutečné události.  Přestože mám raději komedie, jsem rád, že jsem byl do filmu přizván a zahrál si malou roli. A premiéra je vždy akce, kde se dají prezentovat zajímavé šaty a užít si skvělou atmosféru. Přiznám se, že filmování mě baví, nemám rád obecně stereotyp a ten u filmu rozhodně není. Kdyby přišla další zajímavá nabídka, nebránil bych se, ale můj svět je hlavně móda.

Prý teď připravuješ nějakou velkolepou módní akci, můžeš nám prozradit jakou?

Sleduji módní trendy a návrháře. Mám rád atmosféru přehlídek již od dětství. Dostal jsem příležitost spolupráce na festivalu módy, za kterou jsem moc vděčný. Připravuji na přelomu září a října ve spolupráci se spoustou profesionálů, akci plnou módy TOP FASHION WEEK 2022. Konat se bude v Karlových Varech v Grand Hotelu Pupp. Moderovat jí bude Iva Kubelková a těšit se můžete na spoustu českých i zahraničních návrhářů. Ale i na spoustu zajímavého doprovodného programu.

Připravuješ a organizuješ módní přehlídky, jako modelové Ti chodí například finalisté Muže roku a další ikony modelingu. Neplánuješ nějakou svoji vlastní kolekci, která se také objeví na módních molech?

 

Ano chodí Muži roku, ikony modelingu, ale i herečky a zpěvačky. Já sám jsem od 15 let předváděl, a proto mám mezi těmito lidmi spoustu známých a kamarádů. Na Muže roku jezdím už dvacet let a je to jedna z akcí u nás, která má dlouholetou tradici a stále si drží vysokou úroveň. Když se s někým dlouho znáš je spolupráce možná i trochu jednodušší.

A co se mé vlastní kolekce týká, přiznám se, že bych moc rád svou, ale musí přijít ten správný čas.

Ti, co Tě znají lépe, vědí, že jsi pracoval pro firmy jako Yves Saint Laurent  a Christian Dior. Jaké to bylo?

Práce s těmito značkami byla rozhodně obrovská zkušenost.  Bylo to v době, kdy jsem začínal s líčením. Přišla nabídka do konkurzu na vizážistu a školitele YSL pro Českou republiku. Konkurz jsem vyhrál, a tím to vlastně vše začalo. Byla to úžasná doba, ale i velká škola a praxe. Z filosofií těchto značek čerpám inspiraci do dnes.

Co pro Tebe znamená móda?

Móda je pro mě zábava a hra. Módu miluji. Móda mě provází od dětství. Moje mamka byla pánská krejčová. Takže jsem byl jako dítě velice často u jejího šicího stroje a pozoroval jí. Bylo to v době, kdy se nedalo vše sehnat tak, jako dnes. A mamka je dodnes velice šikovná a ušila téměř cokoliv. Takže jsme byli doma vychováváni o sebe pečovat a hezky se oblékat. Pečování o sebe a etiketa jsou proto pro mě přirozená věc.

Kam se chystáš v létě na dovolenou? A proč?

Dovolené cíleně neplánuji příliš dlouho dopředu. Mám moc rád cestování. Během roku jezdím často na výlety. A to nejen po Čechách, ale i do zahraničí. Jinak miluji moře a slunce, takže volba mé ideální dovolené je jasná. Turistika, koupání v moři, válení na pláži, večer posezení s hudbou. V posledních letech jsem si oblíbil Tunisko, pro jeho krásné moře a kuchyni. Letos se těším, že poznám i další země. Při natáčení filmu Když prší slzy  jsem objevil kouzlo jachtingu a vodních sportů. A proto se těším na nové zážitky.

Chceš něco sdělit našim čtenářům? 

Užívejte si módu. Hezké oblečení vám může zlepšit den, náladu a změnit vaší energii. Berte oblékání a péči o sebe jako zábavu. Nepodléhejte módnímu diktátu, když to tak necítíte. Žijte přítomným okamžikem a mějte se rádi.

 

 

redakce

Jsme ženy a podporujeme se navzájem v našich snech. V tom, co nás skutečně naplňuje a dělá nám radost. Virtuální místo pro všechny ženy, které touží po změně a chtějí růst.

  • 1

Přidej komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *