Zadejte hledaný výraz

MÓDA A STYL PODNIKÁNÍ ROZHOVORY

Romana Šlehofer: Chceme být jedineční, proto hledáme neustále nové cesty

Romana Šlehofer

Romana Šlehofer již 30 let radí nevěstám ve výběru toho nejdůležitějšího pro jejich slavný den. V jejím svatebním studiu Agnes najdete pestrý výběr svatebních i společenských šatů včetně těhotenské módy. Jaké byly její podnikatelské začátky i kdo je nejnáročnější klient, nám prozradila v dnešním rozhovoru.

Podnikáte už 30 let. Pamatujete si ještě na svoje začátky?

Sama podnikám teprve devátým rokem, ale ve svatební branži jsem se vyučila v Mnichově v roce 1989 a od té doby pracuji ve svatebním a společenském salonu. Od roku 2011 po mateřské podnikám sama v Praze, kam jsem se po narození dcery přestěhovala. Začátky byly těžké, když nemá salon velký výběr, tak mají zákaznice dojem, že je to jen takový malý salon.
Dnes s velkou nabídkou můžeme uspokojit i tu nejnáročnější klientelu.
 

Jaké bylo podnikání dnes a před těmi roky? Co bylo těžší a co jednodušší?

Dnes je složitější reklama. Dříve stačilo ústní doporučení a člověk šel najisto. Dnes všichni hledají na internetu a potom se rozjedou do salonů. Někdy si nás zákaznici pletou s online obchodem a to my nejsme. Řešíme vše individuálně, až když zákazníka osobně vidíme. Nemohu po telefonu říct, jestli se ta cesta k nám vůbec vyplatí.

Je něco, co byste udělala před lety jinak, kdybyste měla nynější zkušenosti?

Nevím, na jednu stranu dělám svou práci ráda, ale je to těžké stále hledat nové zákazníky. Pokud si jdete někam pro jídlo a chutnalo vám, tak se ráda vrátíte. Nevěsty se vdávají jen jednou, mohou tedy jen doporučit :-) U společenek tam je to okay.

Díky svému podnikání doslova plníte ženské sny. Co vám na Vaší práci dělá největší radost?

Spokojenost zákaznice. Musím se vždy pousmát, když přijde zklamaná nevěsta, že už byla ve 12 salónech a nemůže najít ty pravé. Když ale odchází z našeho salónu, tak má nejméně pět šatů, ze kterých neví, které si vybrat, neboť se jí líbí všechny. Nebo když doporučím odvážnější nebo zajímavější společenské šaty na velký mezinárodní ples a zákaznice sice dá na mě, ale až na plese vidí jak je jedinečná a při vrácení šatů mi poděkuje:-)

Dokážete obléct na svatbu i společenskou událost nejen nevěstu, ale i celou rodinu. Kdo bývá nejnáročnější klient? :)

Ano dokážeme obléci celou rodinu a svatebčany. To znamená od snoubenců počínaje po šaty pro matky nevěsty a ženicha, oblek pro tatínka jak k zapůjčení, tak i k prodeji třeba i na míru. Pro velké družičky společenské nebo motací šaty tak, aby byly v jednom odstínu, a pro malé družičky, které chtějí být také malé princezny. Myslím, že nejsložitější bývá nevěsta, která chce být a mít na svůj svatební den vše dokonalé a chce se líbit. A to je pochopitelné a my jí v tom rády pomůžeme, protože je to pro nás to nejdůležitější – spokojenost zákazníka.

Svatební šaty – Studio Agnes

Za krátkou chvíli zvládnete zajistit jakoukoliv úpravu. Studovala jste krejčovství?

Ano, já i moje asistentky jsme všechny vyučené krejčové a proto to vidíme jinak než jiné salony. Pro mě je důležité, aby nebylo poznat, že jsou šaty z půjčovny. Aby byly správně vybrané pro postavu dané zákaznice.

Výběr máte skutečně pestrý. Máte pár svých oblíbených dodavatelů nebo objevujete vždy nové kousky?

Tak i tak. Mám různé dodavatele, u kterých si šaty vybírám, ale ty obměňuji, když nenabízí to nejmodernější. Jezdím po Evropě na veletrhy, kde se informuji a hledám nové dodavatele. Bohužel mě velké salony v Praze a okolí kopírují, což mě na jednu stranu těší, ale pak zase hledám nové. Chceme být v Praze jedineční a tak se vydávám vždy na novou cestu.

Všimla jsem si, že se speciálně věnujete i nevěstám – budoucím maminkám. Sehnat vhodné těhotenské šaty asi není jednoduché. Dokážou si nevěsty snadno vybrat?

Ano, u nás to není problém. Máme největší výběr těhotenských svatebních šatů a pak už záleží na měsíci těhotenství a místě svatebního obřadu. Máme v nabídce velmi elegantní svatební šaty třeba na zámek, nebo pokud jde o vyšší stádium těhotenství, tak doporučuji elastické svatební šaty, které jsou nevěstě příjemné celý den.

Těhotenská svatební móda – Studio Agnes

Podnikání s krásnými šaty je jako sen. Obnáší to ale i množství práce. Čemu všemu se musíte věnovat?

Sledování trendů, reklamy na internetu, účast na svatebních veletrzích, nákup šatů a doplňků, obuvi a samozřejmě školení asistentek – návštěvy veletrhů, aby viděly, co je nového, a mohly to doporučit dále.

Co byste doporučila začínajícím podnikatelkám, které právě rozbíhají svoji dráhu?

Vše si předem zjistit o konkurenci, dostupnosti zboží a kvalitě služeb. Vytrvat a jít za svým cílem. Mít podporu v rodině a přátele, což je velmi důležité.

Děkujeme Romaně za skvělý rozhovor a přejeme mnoho spokojených nevěst!

Štítky
redakce

Jsme ženy a podporujeme se navzájem v našich snech. V tom, co nás skutečně naplňuje a dělá nám radost. Virtuální místo pro všechny ženy, které touží po změně a chtějí růst.

  • 1

1 komentář

Přidej komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *