Zadejte hledaný výraz

AKČNÍ TIPY INSPIRACE ROZHOVORY ŽURNÁL

Veronika Hvízdalová: Blíží se 3. ročník konference pro výjimečné ženy Be Unique

Konference Be Unique

Usměvavá Veronika Hvízdalová v rozhovoru představuje konferenci pro výjimečné ženy Be Unique, ženy, které uvidíme v rolích řečníků i hlavní poselství konference. Prozrazuje, co je nezbytné pro organizaci takovéto akce a co má ráda na své práci.

Jak vznikl nápad uspořádat konferenci Be Unique?

Konferenci Be Unique založila moje kamarádka před 4 lety. V Brně v té době nebyly žádné akce pro ženy, kde by se mohly inspirovat a vzájemně si sdělovat své zkušenosti. To nás vedlo k myšlence uspořádat setkání čistě pro ně. Tolik k samotnému motivu založení konference, poté jsme společně po druhém ročníku Be Unique založily podnikatelský klub speciálně pro ženy. Po roční pauze jsem si plně vzala konferenci pod svá křídla.

Nejdůležitější je mít se ráda a věřit v sebe sama. To je hlavní poselství konference.

Co je hlavním záměrem konference?

Stále více vnímám tlak společnosti a sociálního světa na nás ženy. Snažíme se být dokonalou přítelkyní, manželkou, maminkou, kolegyní, dcerou, snachou, podnikatelkou, ale už zapomínáme na sebe. Je potřeba, aby si každá jedna z nás uvědomila, že je krásná a úžasná bytost, která má své chyby a je to tak v pořádku.

Be Unique chce ukázat, že každá žena řeší stejné problémy, ať už doma nebo v práci. Je to pouze o postoji k dané situaci či roli, kterou v našem životě zastáváme. Zda se k tomu postavíme čelem a s nadhledem (což je občas těžké) nebo jestli se necháme situací unést – to nás může postupně ničit. Máme jen jeden život a je potřeba ho žít podle sebe. Nejdůležitější je mít se ráda a věřit v sebe sama, to je hlavní poselství konference.

Na koho se můžeme těšit v roli řečníků?

Mám velkou radost, že naše pozvání přijaly tyto báječné a velice inspirativní ženy: Renáta Chlebková (Adra) , Kristýna Dolejšová (Za normální holky), Petra Bourková (Loono), Martina Novotná (Akcnezeny.sk), Kamila Vodochodská (módní návrhářka), Kristýna Hošková (Mary Kay), Ivana Ulmanová (Automotodrom Brno), Jolana Mokošová (BOZP) a Monika Ptáčníková (Czechitas). Všechny mají za sebou silný příběh, každá musela ve svém životě překonat plno překážek či situací. Každá je jedinečná, z jiného oboru, přesto je něco spojuje. Co, to je se dozvíte na konferenci.

zdroj: fotoarchiv Veroniky

Jeden z bodů programu má název Ženy v mužském světě. Jak vy osobně vnímáte toto téma?

Obdivuji ženy, které pracují v oborech, ve kterých potkáte z 99 % muže. Mužský svět má přece jen svá specifika a my ženy jsme jiné, takže se mohou potkávat s nepochopením, předsudky společnosti či svých kolegů… Líbí se mi, jak tyto překážky zvládají, boří mýty a ukazují společnosti, že i žena může umět opravit auto nebo naprogramovat web.

Každá akce, kterou organizuji, je pro mě novou výzvou.

Co dále nás na konferenci čeká?

Kromě úžasných řečníků nás čeká i skvělý coffebreak, kde si mohou ženy odpočinout, menší veletrh našich partnerů, bez kterých by tato konference nemohla být. Večer se ženy mohou těšit i na neformální setkání, kde si mohou sdělit své zážitky a pocity z konference, ať už jen mezi sebou nebo si popovídat s řečníky a organizátory akce.

V neposlední řadě letošní ročník konference Be Unique podporuje i neziskovou organizaci Adra Brno, kam poputuje výtěžek z akce. Ten bude věnovaný seniorům.

Konference se bude konat už potřetí. To je úspěch. Prošla konference za tři roky nějakými změnami?

Prošla změnou úplně od základů. Máme více řečníků, úplně nový tým, delší program a hlavně krásné a velké prostory hotelu Best West International. Největší změnou je, že konferenci bude moderovat muž.

Prozraďte něco ze zákulisí. Co je nejtěžší na organizaci takovéhoto typu akce?

Nejtěžší je najít schopný tým, který to nebude brát jenom jako práci, ale vloží do toho kus sebe. Já mám to štěstí, že mám vedle sebe tři skvělé ženy, které mi pomáhají. Bez nich bych to určitě nezvládla.

Co vás nejvíc baví na vaší práci? Proč právě organizace eventů?

Každá akce, kterou organizuji, je pro mě novou výzvou, poznám nové zajímavé lidi a vždy mě posune o kousek dál jak v pracovním, tak i v osobním životě.  Nejvíce mě baví akce, kde můžu využívat naplno svoji kreativitu a hlavně mám ráda ten adrenalin před a během akce.

Co byste poradila ženám, které právě uvažují o vlastní konferenci nebo podobném počinu?

Musí mít kolem sebe vybudovanou komunitu žen, které bude konference zajímat, pokoru, sílu nevzdat se a v týmu aspoň jednoho člověka, který někdy už akci organizoval. Nejdůležitější je umět si všechno spočítat a vědět, s jakým budgetem můžete pracovat.

Program konference a vstupenky najdete na webu Be Unique.

redakce

Jsme ženy a podporujeme se navzájem v našich snech. V tom, co nás skutečně naplňuje a dělá nám radost. Virtuální místo pro všechny ženy, které touží po změně a chtějí růst.

  • 1

Přidej komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *