Zadejte hledaný výraz

AKČNÍ TIPY ZDRAVÍ ŽURNÁL

5 vyzkoušených tipů, jak se vyhnout jarní únavě

sněženky

Slyšíte to také? Ke slovu se pomalu ale jistě začíná hlásit jaro. S prvními sněženkami často přichází i jarní únava. Připravte se na ni předem. Máme pro vás vyzkoušené tipy, jak se jarní únavě obloukem vyhnout.

Vitamín B1 – balzám na unavený nervový systém

Béčko je nezbytné pro správné fungování nervové soustavy. Jeho nedostatek může způsobit zvýšenou únavu, nespavost i bolesti hlavy. Naštěstí vitamín B1 snadno doplníte pomocí správného jídelníčku. Největší množství vitamínu B najdete v oříšcích, kvasnicích, ovesných vločkách, luštěninách, mase, rybách nebo v mléce.

Nezapomínejte na pitný režim

Pitný režim většina z nás zanedbává, a to nejen na začátku jara, ale po celý rok. A přitom je pro náš organismus dostatek tekutin zásadní. Když zapomínáme pít, brzy pocítíme příznaky dehydratace v podobě únavy, nesoustředěnosti i bolesti hlavy. A co teprve ta povadlá pleť!

„Naše tělo je úžasně fungující systém, který běží (plyne) v denním i ročním rytmu. Na jaře dopřáváme svým domovům jarní úklid, ale naše tělo ho potřebuje také. Bez dostatku tekutin je „úklidová“ schopnost našeho těla omezena. Vyladěním pitného režimu můžete ve svém životě rozzářit více vitality, zdraví, ale i krásy a pohody. Je to s námi podobné jako s rostlinami. I my jsme bez vody zvadlí, skleslí a bez energie. Dostatek tekutin může významně napomoci ke snížení únavy a odstranění bolestí hlavy, podpořit hubnutí a detoxikaci těla,“ říká koučka Klára Hrubá.

Vitamín C jako silný antioxidant

Další spojenec v boji s jarní únavou je starý dobrý vitamín C. V jarních měsících, kdy jsou časté změny teplot i počasí, na vás můžou útočit viry, a to jednomu na vitalitě nepřidá. Potřebujete proto silného pomocníka v podobě antioxidantu, který působí proti volným radikálům a zvyšuje obranyschopnost organismu. Skvělým zdrojem céčka jsou citrusové plody nebo šťáva z rakytníku.

Regenerující spánek

Poslouchejte signály svého těla. V období, kdy se cítíte unavenější, si dopřejte více spánku. Výsledkem bude posílená vitalita i příliv nové energie. Ve spánku regeneruje naše tělo i mysl, tak šup do peřin.

Magnesium – tajná zbraň akčních žen

Vaše mozkové závity vyhlásily stávku? Přitom před sebou máte celý pracovní den? Vyzkoušejte magnesium neboli hořčík, který vás pořádně nakopne. Hořčík je důležitý pro správnou funkci svalů a nervů, pomáhá proti křečím a únavě. Při zvýšeném stresu se spotřeba hořčíku v těle zvyšuje a jeho nedostatek pocítíte právě zvýšenou únavou a nervozitou. Hořčík seženete ve formě tablet i v prášku v každé lékárně.

Co zaručeně funguje na jarní únavu vám? Dejte vědět v komentářích!

Štítky
redakce

Jsme ženy a podporujeme se navzájem v našich snech. V tom, co nás skutečně naplňuje a dělá nám radost. Virtuální místo pro všechny ženy, které touží po změně a chtějí růst.

  • 1

2 komentáře

Přidej komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *