Zadejte hledaný výraz

PR ČLÁNKY

Orientujte se ve světě látek: co je to úplet a k čemu se dá využít?

Vyznáte se v módě, sledujete nejnovější módní trendy a máte svůj styl? Pokud je pro vás móda vášní, určitě byste se měli vyznat i v různých látkách. Díky tomu si totiž vždy pořídíte kvalitní kousek oblečení a budete přesně vědět, jak se bude chovat pouze z jediného pohledu na cedulku se složením materiálu. Dnes vás chceme seznámit s úpletem. Víte, k čemu slouží a jak jej poznat na první pohled?

Charakteristika úpletu

Úplet je typem látky, která vzniká tak, že jsou k sobě splétány nitě. Může být tvořen pouze jednou nití, ale i více. Jak úplet s jistotou poznat na první pohled? Když jej nastavíte proti světlu a natáhnete, budou patrné jednotlivé nitky. Čímž se dostáváme i k jedné z klíčových vlastností úpletů: jsou elastické, a to i navzdory tomu, že neobsahují elastická vlákna.

Jak se o oděvy z úpletů správně starat?

Aby si oděv z úpletu svou elasticitu zachoval, věnujte mu zvláštní péči. Zásadně jej perte při nižších teplotních stupních a ideálně šetrným pracím prostředkem určeným na jemné látky. I po vyndání z pračky se k úpletovému oděvu chovejte šetrně a zbytečně jej nemačkejte, nadměrně neždímejte a neroztahujte. Čím méně budete do tvaru oděvu zasahovat, tím lépe.

Láká vás ušít si oděv z úpletu? Pusťte se do toho

Jste-li kreativní a vlastníte šicí stroj, určitě si vyzkoušejte z úpletu něco ušít. Stačí se porozhlédnout po střihu na sukně, legíny, trička, šaty nebo například tuniky, a pustit se do šití. Kvalitní úplety s různorodými motivy naleznete na stránkách e-shopu Bubulakovo.cz.

Znalost vlastností látek není praktická pouze pro švadleny, ale pro každého. Díky tomu si totiž vždy pořídíte takový oděv, který splní vaše očekávání. Pokud by vás přeci jen zlákalo šití a tvorba vlastních oděvů, práce s úpletem je snadná a vhodná i pro začátečníky.

Zdroj obrázku:

Bubulakovo.cz

redakce

Jsme ženy a podporujeme se navzájem v našich snech. V tom, co nás skutečně naplňuje a dělá nám radost. Virtuální místo pro všechny ženy, které touží po změně a chtějí růst.

  • 1

Přidej komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *