Zadejte hledaný výraz

PR ČLÁNKY ZDRAVÍ

Jak zvládnout dlouhodobý stres

Příliš mnoho povinností, únava a špatný spánek. Do toho už dva roky trvající pandemie koronaviru a ohrožení bezpečnosti v důsledku války na Ukrajině. Lidé jsou pod psychickým tlakem, trpí dlouhodobým stresem, úzkostí i nespavostí. A to bez ohledu na věk – společnost prožívá náročné období napříč generacemi a krize se nevyhýbá dětem, dospělým ani seniorům. Je stále obtížnější zvládat situace kolem nás. Lidé jsou neklidní, nervózní, podráždění a trpí dokonce poruchami koncentrace. Jaké jsou osvědčené metody na to zvládnout příznaky stresu a úzkosti?

Jak nastavit správný režim

V návalu stresu může být obtížné nastavit organismus tak, aby mohla psychika správně fungovat. S duševní nepohodou pomůže sdílení problémů s rodinou, přáteli či kolegy v práci. Dobré je také nastavit ve svém životě pravidla, která mohou od dlouhodobého stresu ulevit. Pravidelně se věnovat fyzické aktivitě, zdravě jíst, pravidelně spát, snažit se o pozitivní myšlení a být si se svými nejbližšími vzájemnou oporou. V případě, že se pravidla nastavit nedaří, je vhodné vyhledat odbornou pomoc a nečekat na to, až se napjatý duševní stav ještě více vyhrotí.

Základní doporučení, jak bojovat proti stresu

  • dostatečně a nerušeně spěte, dospělý minimálně 7 hodin denně
  • pravidelně se hýbejte, cvičte, alespoň 30 minut 3 x v týdnu
  • kvalitně se stravujte
  • relaxujte, pobývejte v přírodě
  • smějte se, meditujte
  • udržujte rodinné a přátelské vztahy, pečujte o ně

Pomoci může i homeopatie

Homeopatický léčivý přípravek Sédatif PC® se v homeopatii tradičně používá k léčbě úzkosti a emočního napětí, které se projevují neklidem, nervozitou, podrážděností a poruchami koncentrace, a k léčbě lehkých poruch spánku. Je šetrný a užívat jej mohou i rizikové skupiny pacientů, jako jsou těhotné ženy, malé děti a senioři. Sédatif PC® je nenávykový a neovlivňuje pozornost během dne, což ocení např. řidiči nebo studenti. Pro seniory je výhodou, že je bez lékových interakcí, takže jej mohou užívat současně s jinými léky či doplňky stravy. Tablety se rychle rozpouštějí v ústech, není třeba je zapíjet.

„Homeopatie může být použita jako samostatná nebo doplňková léčebna metoda, kterou by měl mít každý zdravotník ve svém portfoliu, protože zohledňuje individualitu daného pacienta, “ říká MUDr. Ilona Ludvíková, která měla přednášku o stresu na konferenci Pro zdraví ženy v březnu 2022. „V době covidové stoupl počet psychosomatických potíži. To znamená, že psychický stres se odráží do fyzického zdraví,“ uzavírá Ludvíková.

Čtěte pečlivě příbalovou informaci. Sédatif PC® je homeopatický léčivý přípravek užívaný tradičně v homeopatii k léčbě úzkosti a emočního napětí a k léčbě lehkých poruch spánku. Lék k vnitřnímu užití.

Více na https://www.boiron.cz/nase-pripravky/viceslozkove-lecive-pripravky/sedatif-pc.

Štítky
redakce

Jsme ženy a podporujeme se navzájem v našich snech. V tom, co nás skutečně naplňuje a dělá nám radost. Virtuální místo pro všechny ženy, které touží po změně a chtějí růst.

  • 1

Může se hodit

Přidej komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *