Zadejte hledaný výraz

BLOG INSPIRACE MÓDA A STYL PSYCHOHYGIENA TIPY VZTAHY

Po čem ženy touží, jen o tom nemluví?

Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše, to je název knihy Johna Graye, který zjednodušeně vystihuje podstatu naší rozdílnosti. Máme odlišné způsoby uvažování, prožívání a řešení situací. Může se tak lehce stát, že muž si neví rady s výběrem dárku pro svou drahou polovičku nebo netuší, čím jí udělat radost. A ruku na srdce, ženy, možná jim to neulehčujeme. Většina z nás nechce otázku: „Co chceš k narozeninám?” nebo „Jak bych tě měl překvapit?” ani slyšet.

Přesto, že jsme každá jiná, většina z nás nesděluje své touhy a přání ve svém okolí. Proč? Jsme rády tajemné. A vy muži jste ti, kdo s námi žijí a měli byste nás znát ze všech nejlépe. Očekáváme, že umíte předvídat naše potřeby stejně dobře jako my ty vaše. Předpokládáme, že víte, co chceme. Přejeme si, abyste nás zvládli potěšit, aniž bychom vám my musely pomáhat. Nejupřímnější úsměv na tváři nám vykouzlí totiž to, že jste si dali tu práci a odhalili naše touhy sami. 

Navíc stačí mít oči otevřené, pánové. Většina žen už poodhalila, že občas se vyplatí trošku vás popostrčit tím správným směrem. Dámy proto vysílají  nenápadné signály a nenechají vás tápat dlouho. Když vám večer vypravujeme o tom, jaké skvělé překvapení nachystal přítel naší kamarádce nebo už týden hovoříme o módním kousku z butiku na rohu- to je ono! Pokud jste si žádných náznaků nevšimli a toužíte udělat své kamarádce, přítelkyni, snoubence či manželce radost, mohla by vám ještě pomoci její nejlepší kamarádka. Ta totiž s největší pravděpodobností nejlépe ví, co vaše žena v životě nutně potřebuje.

Tip: Bývá náročné vymyslet potěšení pár dní před narozeninami, Vánocemi či jinou speciální příležitostí. Je užitečné dávat pozor na signály v průběhu celého roku a zapisovat si je. Uvidíte, jaké jiskřičky se objeví v jejích očích, až ji překvapíte něčím, o čem mluvila naposledy před půl rokem. Jistě také získáte i pomyslnou nálepku pozorný. 

Není žena jako žena 

Nemůžeme ale hodit všechny ženy do jednoho pytle a říct, že nějaký konkrétní dárek nebo čin udělá radost každé. Existují ženy, které mají rády exkluzivní dárky jako jsou šperky nebo luxusní kabelka. Na druhou stranu tu máme také ženy citově založené a romantické. A ty, které potěší spíše praktické dárky nebo naopak zážitky. Sami byste měli nejlépe vědět, jakou z nich máte doma. Podívejme se společně na některé typy a odhalme jejich tajná přání. 

Žena romantická 

Toto je velmi specifická kategorie, protože romantickým dárkem a  gesty potěšíte snad každou! Nebo znáte takovou, která nikdy nezatoužila po lovestory jako z filmu? Květiny jsou téměř jistota, která vykouzlí úsměv za každé situace. Když přidáte svíčky, chopíte se vařečky a připravíte výbornou večeři, nemůžete nic zkazit. V úvahu dále přicházejí alba plná společných fotek, láskyplná vyznání, masáž či víkend ve wellness. 

Žena matka

Role této ženy je jasná:  usměvavá, pečlivá, hodná a rozdala by se pro rodinu. Určitě ji potěší něco roztomilého, hezkého, klidně i nepraktického. Jako příklad uveďme různé dekorace, které zvelebí váš domov- polštáře, deky, zdobené květináče. Pokud váš miláček něco sbírá, máte vyhráno a stačí rozšířit její sbírku. Mezi další oblíbené dárky pro typ matka patří deskové hry pro celou rodinu, kuchařky či knihy o dekorování domova.

Žena samostatná

Tyto ženy bývají chytré, elegantní a úspěšné. Je velmi těžké pro takovou vybrat dárek, protože co chce si většinou pořídí sama. Radost by ji mohl ale udělat motivační diář, hodinky, sada psacích potřeb nebo například pozvání na luxusní večeři do restaurace či lístky do divadla. 

Žena vtipálek 

Taková nemá slovo nuda ve svém slovníku! Většinou má velké množství zálib a koupit jí můžete něco, co je spjato s jejím volným časem, např. lístky na koncert její oblíbené kapely. Tato žena se také velmi ráda směje a rozhodně neuděláte krok vedle, když pořídíte důvtipný dárek, např. párová trička s potiskem King a Queen nebo Mr. a Mrs. 

Žena aktivní 

Tato žena s vámi na gauči u televize zřejmě dlouho neposedí. Velké množství času tráví sportem, má ráda adrenalin a pořád musí být v pohybu. Překvapí ji nějaký nevšední výletem, výšlap na kopec či adrenalinový zážitek. 

Žena svůdná 

Taková žena je většinou velmi atraktivní, zajímavá, přitažlivá nejen pro vás, ale i pro muže v okolí, jelikož je zábavná a společenská, často také umělecky založená. Jestliže znáte její módní vkus, určitě jí uděláte radost nějakým módním doplňkem. Můžete také zvolit např. pěknou noční košilku nebo parfém. 

Co potěší opravdu každou? 

Pro každou z nás je velmi důležité, abychom se vám líbily a nezáleží na tom, jestli se známe rok, 5 let nebo 10 let. Co k tomu potřebujeme? Vaší pozornost, pánové. Je to ta nejdůležitější věc a projevuje se v  maličkostech. Stačí nám pochválit oblečení, když se společně chystáme do kina. Máme rády komplimenty. 

Vždy oceníme váš čas a zájem o nás. Žádnou z nás neokouzlí, když celý večer mluvíte jen o sobě a o nás se nedozvíte nic. Vědět, že se o nás zajímáte je příjemné! 

Občas každá z nás zatouží po odpočinku a času sama pro sebe. Zvlášť když máme náročný den v práci. V takovém případě stačí přiložit ruku k dílu, nabídnout pomoc s úklidem, nachystat koupel nebo vzít děti ven, ať si uděláme pohodu podle svého uvážení. 

A rada na závěr? Při výběru vhodného překvapení se řiďte hlavně svým srdcem. Věřte, že ať už vymyslíte cokoliv, vaše láska vás odmění. A možná ne jenom slovy.

Štítky
redakce

Jsme ženy a podporujeme se navzájem v našich snech. V tom, co nás skutečně naplňuje a dělá nám radost. Virtuální místo pro všechny ženy, které touží po změně a chtějí růst.

  • 1

Přidej komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *