Zadejte hledaný výraz

AKČNÍ TIPY KNIHY TIPY

RedAkční tipy na březen: Společenské akce jsou sice zrušené, ale nudit se nemusíme

Redakční tipy na březen

S jarem přichází období světla, zeleně a odkládání vrstev oblečení! Celosvětová epidemie koronaviru u nás sice způsobila rušení velkých společenských akcí a mnoho z nás uvrhla do domácí karantény, nudit se ale nemusíme. I v březnu vychází mnoho zajímavých knih, probíhají online vzdělávací kurzy a pořád lze jít prostě jen tak ven.

Co si v březnu přečíst?

Březen sice přináší teplejší počasí a snad i nějaké slunce, než však budeme moci být celé dny venku, máme ještě dost prostoru na to číst. Třetí měsíc roku 2020 přináší několik knižních novinek, které stojí za pozornost. 

Jednou z nich je Manuál na šťastný život Šárky Vávrové, zaměřující se hlavně na potřebu sebelásky a umění ji využít v obtížných životních situacích. Pozitivně laděná knížka vás podrží a provede, pokud procházíte náročnými časy, nebo povzbudí, pokud jen potřebujete špetku motivace.

44 kapitol o 4 mužích je knižní předloha chystaného seriálu společnosti Netflix, která avizuje další průlom na poli sexuální osvěty. Jedná se o zápisník vztahových a sexuálních prožitků školní psycholožky, která bojuje se stereotypy manželského života vzpomínáním na minulé vztahy a hodnocením svých vlastních životních chyb. Kniha slibuje zábavu i vhled do starých vztahů – očistěte se s ní od starých křivd a buďte do teplého počasí připravená na další prožitky!

Nemoc jako řeč duše, geniální a klasická publikace o základech psychosomatiky od Ruedigera Dahlkeho, vychází znovu poslední březnový den. Pokud se na zdraví díváte celostně a zajímá vás propojení těla a duše, máte šanci si jednu z nejlepších knih na toto téma pořídit do knihovny v nejnovější a nejobsáhlejší editaci.

Román Šikmý kostel autorky Karin Lednické, vystavěný na skutečných událostech důlního neštěstí v roce 1894 v malé pastevecké vesnici, aspiruje chvílí po vydání na bestseller. Zaměřuje se na dramatické okamžiky, které jsou v naší historii opomíjeny, a prostřednictvím obyčejných lidí výborně ilustruje dobu.

Jste zavření doma? Naučte se něco nového!

Ideálním doplňkem k home office, který v posledních dnech a týdnech potká asi mnoho z nás, jsou online vzdělávací kurzy. Jak lépe využít čas mezi čtyřmi stěnami než seberozvojem. Popřemýšlejte, co by se vám hodilo umět nebo zlepšit nebo co se naučit úplně nového, a vyrazte se učit online.

Například sdružení Lear2code, průkopník online kurzů nejen na Slovensku, nabízí výběr hned z několika velmi aktuálních kurzů, z nichž nejzajímavější z pohledu podnikavých žen je například WordPress – od píky i pro pokročilé nebo online grafický nástroj Canva, který se vždycky hodí umět.

Další skvělé inspirativní kurzy najdete například na Seduo, Naučmese, Vímvíc nebo FB skupině #Holkyzmarketingu. Věnovat se můžete také výuce cizích jazyků. Ideální příležitost konečně pokořit angličtinu, němčinu nebo další jazyky, které se vám mohou hodit.

Co dělat, když nemůžeme mezi lidi, ale doma už je krize?

Pokud máte doma kromě home office také bonus v podobě dětí, zřejmě přemýšlíte, jak přežijete mezi čtyřmi stěnami. Vyměňte alespoň v některé dny domácí kancelář za výlet, který nebude rizikový. Vyberte si místo, kde není velká koncentrace lidí, vyjeďte za město a užijte si obyčejnou procházku. Zlepší vám to náladu, děti se vyběhají a návrat do uzavřeného bytu bude hned veselejší.

Pokud přeci jen toužíte po kulturní akci, možná je ten pravý čas na to zavolat přátelům, se kterými se navzájem zanedbáváte, a navštívit se navzájem. Uspořádání tematického večírku mezi kamarády místo tradiční večeře nebo kina může být také dobrým řešením proti izolaci a neustálé komunikaci pouze online.

 

Štítky
redakce

Jsme ženy a podporujeme se navzájem v našich snech. V tom, co nás skutečně naplňuje a dělá nám radost. Virtuální místo pro všechny ženy, které touží po změně a chtějí růst.

  • 1

Může se hodit

Přidej komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *