Zadejte hledaný výraz

AKČNÍ TIPY PR ČLÁNKY VOLNÝ ČAS ŽIVOTNÍ STYL

Jak vybrat ideální auto? Nerozhodujte se jenom podle vzhledu

Široká nabídka modelů vozů s nejrůznějšími specifikacemi činí v současnosti z výběru auta hotovou vědu. Najít takové, které do tečky splní každý váš požadavek, se tak možná zdá náročné, ale není to nemožné. Jak si tedy vybrat vůz, který bude vyhovovat vašim očekáváním a životnímu stylu?

Rozpočet

Jedním z nejzásadnějších faktorů při výběru vozidla jsou finance. Pro začátek si proto stanovte rozpočet, který vám napoví, zda sáhnout po novém, nebo ojetém ​​vozidle. Auta přímo z výrobní linky se sice vyznačují nejmodernějšími technologiemi, ale ta ojetá zas nabízí skvělý poměr cena/výkon.

Ve druhém případě si ale dávejte pozor na podezřele lákavou cenu či případné skryté vady. V rámci rozpočtu počítejte také s dalšími náklady, které koupi vozidla doprovází. Jedním z nich je například pojištění, jehož přibližnou cenu získáte během pár minut díky kalkulačce povinného ručení.

Využití vozidla

Konečný typ a model nového auta byste měli vybrat až po pečlivém zvážení vašeho životního stylu a způsobu využití vozidla. Pokud bude nové auto sloužit primárně pro delší pracovní cesty, upřednostněte spolehlivost a úspornost.

Častí výletníci by zase měli zvážit například koupi SUV modelu, který je schopen zdolávat i náročnější překážky. Předem si proto promyslete, na jakých trasách se budete pravidelně pohybovat, a tomu přizpůsobte výběr pohonu.

Typ převodovky

Typ převodovky vyberte s ohledem na to, kde bude auto převážně využíváno, a na váš styl jízdy. Automatické převodovky jsou ideální pro jízdu po městě a pohodlnější také na delší trasy. Manuál zase ocení každý motoristický nadšenec. V tomto případě nezapomeňte zohlednit, kdo bude auto nejčastěji řídit.

Vybíráte-li vozidlo výhradně pro sebe, řiďte se vlastním úsudkem. Pokud se však během dlouhých jízd plánujete v řízení střídat, berte při výběru ohled na všechny potenciální řidiče.

Velikost vozidla

Klíčovým faktorem při výběru nového auta je samozřejmě jeho velikost. Máte-li velkou rodinu, případně často vozíte větší skupinu lidí, vyberte si větší typ vozidla. Ten nabízí dostatek místa pro všechna zavazadla, ale také komfort celé posádce.

Naopak, pokud v autě trávíte většinu času o samotě, případně jen s jedním spolujezdcem, ideální volbou by mohl být menší a kompaktnější model.

Vybavení

Nové modely aut dnes nabízí nejrůznější vybavení. Abyste nemuseli platit za funkce, které nevyužijete, udělejte si seznam priorit a přizpůsobte tomu svůj výběr. Mezi důležitou součást vybavení patří například klimatizace, tempomat, parkovací senzory, bezpečnostní prvky či různé asistenční systémy. Seznam můžete v případě potřeby doplnit o další položky a zjistit si jejich cenu. Možná pak od některých svých požadavků kvůli jejich finanční náročnosti zcela upustíte.

Pokud zvážíte všechny uvedené faktory, zvýšíte svou šanci na výběr modelu auta, který nejen splní všechny vaše potřeby, ale také vám poskytne radost z jízdy. Nezapomeňte si před koupí ověřit recenze ostatních vlastníků daného automobilu nebo využít možnost testovací jízdy. Ta vám v mnohém napoví, jak si s autem budete rozumět.

Foto: pexels

 

Štítky
redakce

Jsme ženy a podporujeme se navzájem v našich snech. V tom, co nás skutečně naplňuje a dělá nám radost. Virtuální místo pro všechny ženy, které touží po změně a chtějí růst.

  • 1

Může se hodit

Přidej komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *