Zadejte hledaný výraz

AKČNÍ TIPY PR ČLÁNKY

Vyberte si ten správný zahradní nábytek pro váš domov

Ať už jste v interiérovém designu jakkoli zběhlí, při vstupu do zahrady se vám často stane, že znejistíte. Naučit se vybírat venkovní nábytek je dovednost, která po zvládnutí tento prostor promění. Podívejte se s námi na několik rad, které pomohou při volbě kvalitního zahradního nábytku, který vydrží.

Stylově nebo tradičně? Možností je mnoho!

V dnešní době se zahrady stále více stávají prodloužením našeho domova. Jsou to další obývací pokoje, kuchyně a dokonce i domácí kanceláře. Na zahradě můžete mít venkovní jídelní set, nebo třeba útulné odpočinkové místo. Takže namísto pouhého zřizování dočasného posezení je důležité věnovat čas hledání toho nejlepšího nábytku pro váš venkovní prostor, abyste jej mohli využívat naplno. V našem článku jsme se inspirovali radami odborníků z Vidaxl zahradní nábytek a nyní vám prozradíme osvědčené tipy pro zvelebení vašeho venkovního prostoru.

Čím se řídit při nákupu nábytku na zahradu?

Při výběru venkovního nábytku je nejlepší začít analýzou vašich potřeb. Různé domácnosti a životní styly mají různé požadavky a je klíčové je na začátku procesu identifikovat. Pokud chcete pouze občasně pohostit rodinu a přátele, pravděpodobně se rozhodnete pro neformální stolování namísto tradičního jídelního setu. Zatímco pokud hledáte venkovní nábytek na letní večírky, možná se poohlížíte po barových sestavách nebo chcete-li udržet nápoje chlazené pomocí konferenčního stolku s kbelíkem na led. Jak tedy vybírat nábytek pro vaši zahradu?

Zvolte si váš styl

Stejně jako u interiérů je i při nákupu nábytku na zahradu důležité brát ohled na celkové prostředí. Vhodné je začít tím, že se rozhodnete, zda chcete, aby zahradní nábytek doplňoval váš domov, nebo s ním kontrastoval.

 

Pokud žijete ve velmi moderním domě, můžete si vybrat nábytek s minimalistickými liniemi, nebo zvolit kontrastní nábytek, který poskytuje útulnou a pohodlnou atmosféru. Chcete-li působit soudržněji, držte se nábytku, který odráží styl vašeho domova a zahrady.

Rozhodněte, jaký materiál vám nejlépe vyhovuje

Jedním z nejvíce matoucích aspektů při výběru venkovního nábytku je široká nabídka materiálů na trhu a nejnovější trendy. Může být složité poznat, který je pro vaše potřeby nejlepší, ale každý z nich má své klady a zápory, které je třeba mít na paměti.

Ratan

Ratanový nábytek se vyrábí v různých stylech, vazbách a materiálech, jejichž kvalita se výrazně liší. U přírodního proutěného ratanu budete muset nábytek uchovávat uvnitř a pravděpodobně ho ošetřovat, abyste maximalizovali jeho životnost. Existují také různé typy výpletů, ze kterých si můžete vybrat. Plochý ratan je pravděpodobně jednou z nejoblíbenějších a nejlevnějších možností. Ploché vazby jsou také nejlehčí, takže se s nábytkem mnohem lépe manipuluje a snadněji se čistí.

Dřevo

Dřevo je jednou z nejklasičtějších variant venkovního nábytku a nabízí tradiční, elegantní vzhled. Může však vyžadovat poměrně náročnou údržbu. Ačkoli se zahradní nábytek vyrábí z různých druhů dřeva, jedním z nejoblíbenějších je teakové dřevo a poptávka po tomto druhu nábytku rapidně stoupá.

 

Teakové dřevo je přirozeně dobře vypadající materiál, který obsahuje velké množství oleje, takže je odolný vůči povětrnostním vlivům a vydrží i proměnlivé klima.

Dobře vše přeměřte

Velikost vaší zahrady bude největším omezením pro výběr nábytkové sestavy. Budete muset skloubit velikost prostoru, který máte k dispozici, a to, jak potřebujete, aby vám vyhovoval. Obecně platí, že není dobré nábytkem zaplnit více než dvě třetiny plochy, protože to může působit nepřehledně.

Dávejte pozor, abyste plochu vašeho zahradnýho prostoru nepřeplnili. Možná si budete chtít ponechat volnou plochu pro další doplňky, jako jsou květináče a lucerny, možná budete chtít také ponechat prostor pro úložný box na polštáře a potahy, když se nepoužívají.

Nezapomeňte, že méně je více. Potřebujete prostor, aby se všichni mohli cítit pohodlně, ale zároveň ponechte místo, aby se hosté mohli snadno pohybovat.

redakce

Jsme ženy a podporujeme se navzájem v našich snech. V tom, co nás skutečně naplňuje a dělá nám radost. Virtuální místo pro všechny ženy, které touží po změně a chtějí růst.

  • 1

Přidej komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *