Zadejte hledaný výraz

PR ČLÁNKY

Zpevnit střed těla, vymodelovat svalstvo, zlepšit rovnováhu. To všechno s bradly zvládnete levou zadní

O bradlech se mezi sportovci a bodybuildery opět hojně mluví. Představují totiž jeden ze cvičebních nástrojů, který je vysoce efektivní a multifunkční. Jednoduše řečeno, jakmile si bradla vyzkoušíte, už se bez nich doma neobejdete.

Jeden tréninkový parťák s mnoha názvy a ještě více funkcemi

Pokud se o cvičení s bradly již nějakou dobu zajímáte, jistě jste se už setkali s tím, že bradla mají více názvů. Abychom se vyhnuli zmatkům, pojďme si je představit. Opomeneme-li to, jak bradla někdy nazývají začátečníci, kteří na nich doslova nechávají krev, pot a slzy, můžeme se setkat taktéž s označením jako jsou stálky, podpěry nebo parallettes.

Klasicky jde o dvě samostatně stojící konstrukce, takzvaná stacionární bradla, nebo o závěsnou konstrukci, která se připevňuje na zeď. V takovém případě se jedná o regulovaná bradla. Výjimkou nejsou ale ani bradla, která se prodávají jako součást konstrukce žebřin, švédské stěny, posilovací lavice nebo hrazdy.

Máte tedy skutečně mnoho možností, jak se pravidelným cvičením na bradlech udržovat ve skvělé kondici. Stačí si vybrat.

Mrkněte na zdravotní benefity, které cvičení s bradly přináší

Je vaším záměrem zpevnění paží, zad, ramen, prsou, hrudníku a břicha a vyrýsování svalstva v této oblasti? Pak je pravidelné cvičení na bradlech přesně tím, co byste měli praktikovat.

Pořízení bradel domů je ale skvělým řešením nejen pro aktivní sportovce. Na bradla totiž nedají dopustit ani zdravotníci specializující se na pooperační a poúrazovou péči. Protahování na bradlech oceňují taktéž senioři, kteří se chtějí udržet v co nejlepší fyzické kondici a zbavit se bolestí kloubů při pohybu.

Zdravotní benefity cvičení s bradly samozřejmě oceníte i v momentě, kdy se cítíte být zcela zdraví. Díky zapojení těch správných svalů zad a ramen totiž zpevníte středovou osu těla. Důsledkem toho je odlehčení krční páteře a celkově zdravější, a pro tělo přirozenější držení těla a lepší koordinace. To se hodí například lidem se sedavým zaměstnáním u počítače nebo řidičům, kteří jezdí dlouhé trasy.

Bezpečnost a komfort musí při cvičení hrát prim

Ať už cvičíte pro zdraví, kvůli bolavým zádům nebo pro krásnější postavu, vždy se snažte cvičit co nejbezpečněji. A kdy jindy s bezpečností začít než už při samotném výběru bradel. Ujistěte se, že model, který jste si vybrali, disponuje protiskluzovou povrchovou úpravou nožiček. Masivní konstrukce vyrobená z vysoce kvalitní oceli je tou nejlepší. Zaručuje vysokou životnost, odolnost, ale především stabilitu bradel při cvičení.

Bradla by taktéž měla být pro cvičení co nejpohodlnější. Vysoký standard zajišťují ergonomické úchopy sloužící zároveň jako bezpečnostní prvek proti prokluzování dlaní. Skvělou možností jsou také rukavice, které by ideálně měly být již součástí balení kupovaných bradel. Možnost nastavení různých poloh je pro co nejpříjemnější posilování velkým plusem. V závislosti na typu vaší postavy a váze se také zaměřte na rozměry hrazdy a doporučovanou maximální hmotnost uváděnou výrobcem.

Zdroj obrázku: Photology1971 / Shutterstock.com

redakce

Jsme ženy a podporujeme se navzájem v našich snech. V tom, co nás skutečně naplňuje a dělá nám radost. Virtuální místo pro všechny ženy, které touží po změně a chtějí růst.

  • 1

Přidej komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *