Zadejte hledaný výraz

CESTOVÁNÍ ŽURNÁL

10 důvodů, proč si zamilujete Gran Canarii & Tenerife

Kanárské ostrovy

Už víte, proč byste měly příští zimu sbalit děti a odletět na Kanáry? Těchto 10 důvodů vás zaručeně naláká :).

Příjemné podnebí

Také vás nebaví dlouhá česká zima? Dokola řešíte kašlíky a rýmičky a rušíte kvůli tomu program? Výraznou část zimy trávíte zavření doma?

Znám to velmi dobře. Dokonce jsem o tom napsala článek. Dobrá zpráva je, že vždycky máme možnost dělat věci jinak ;).

Bezpečná exotika

Exotika je možná silné slovo, ale když jsme poprvé přiletěli na Kanáry, byli jsme u vytržení. Kaktusy všech tvarů a velikostí. Různé druhy palem. Plantáže banánovníků. Nádherné hory. Keře obsypané květy (uprostřed ledna). Malí zelení papoušci v parku… Máme radost, že jsme to všechno mohli ukázat dětem.

Je to blízko

Přesun na Kanáry je zvládnutelný i s malými dětmi. My si cestu rozdělujeme na dva lety (je to levnější) a přestupujeme ve Španělsku. Lety trvají zhruba 3,5 a 2,5 hodiny.

Další výhodu je pouze nepatrný časový posun (mínus 1 hodina). Oceníte to, pokud pracujete na dálku pro českou firmu.

Až neskutečná rozmanitost

V rámci jednoho ostrova uvidíte hory, lesy, zelené louky i pouštní krajinu (na Gran Canarii dokonce písečné duny), rozmanité pobřeží, skály, jeskyně vyhloubené oceánem, krásná města a vesnice, zahrady plné exotických rostlin… Je toho hodně a ani po dvou měsících (na každém z ostrovů) jsme se nezačali nudit.

Oceán

Život u oceánu je velmi příjemný. Pouhý pohled na něj uklidňuje pocuchané nervy. Vyzkoušejte :).

Snadné cestování

Na Kanárech nás příjemně překvapilo, že jsme se v bez problémů dostali kamkoliv autem (včetně vysokých hor). Nemuseli jsme se tedy omezovat kvůli dětem. Snad jen na pěší túry do hor vyrazíme, až budou kluci trochu větší.

Jídlo a hygiena

Také jsou vaše děti vybíravé a k snídani vyžadují jeden konkrétní druh cereálií? Na Kanárských ostrovech to není problém. V supermarketech seženete stejné nebo podobné potraviny, jako v Česku (za podobné ceny). Na druhou stranu, pokud chcete experimentovat s jídlem, máte tu široké pole působnosti. Je to na vás :).

K mému pocitu bezpečí výrazně přispělo to, že je tu čisto a nemuseli jsme řešit tropické nemoci. Nedokážu teď uhlídat tři kluky, aby si NIKDY nestrčili špinavou ruku do pusy :-D. Občas to zkrátka udělají.

Evropská mentalita

Poté, co jsem měsíc žila na Sumatře mezi místním obyvateli, jsem získala k Asii respekt. Před deseti lety jsem tam potkala jen málo lidí ze západu.

Ze začátku bylo zajímavé chodit po ulicích a cítit se jako filmová hvězda. Lidé na vás zírají a ukazují na vás jen proto, že máte světlou pleť a na jejich poměry veliký nos :-D. Jsou přátelští a komunikativní. Každý si s vámi chce povídat a vůbec nevadí, že umí anglicky tak 10 slov. Po pár dnech to bylo na mou introvertní povahu moc.

Všechno je tu jiné. Podnebí, jídlo, způsob myšlení, zvyky, ubytování, hygiena – zkrátka všechno. Zároveň jste pro místní tak trochu chodící peněženka.

Je jasné, že kdybych tehdy letěla do Thajska k moři, moje zkušenost bude odlišná. Přesto jsem ráda, že za teplem nemusíme do Asie.

Španělé jsou milí, srdeční a obvykle mají rádi děti. Vyhovuje mi, že se chovají předvídatelně.

Přátelské ceny

Jídlo v supermarketech nakoupíte za podobné ceny, jako u nás. Děti do šesti (nebo osmi) let obvykle neplatí vstupné. Spoustu krásných míst navštívíte zadarmo. Ani jídlo v restauracích nemusí být drahé.

Radost se života

Životní spokojenost samozřejmě souvisí s naším vnitřním nastavením. Neměla by být závislá na vnějších podmínkách. Ale přesto – v zimě na Kanárech přichází dobrá nálada sama od sebe. Oceán, sluníčko, teplo a dobré jídlo vám vykouzlí úsměv na tváři.

Chcete se dozvědět více o dlouhodobém cestování s dětmi? Mrkněte na můj blog www.sdetmikolemsveta.cz.

Barbora Kopecká

Jsem máma tří synů a vášnivá cestovatelka. Ve svých projektech učím rodiče, jak skloubit péči o děti a dlouhodobé cestování.

  • 1

Přidej komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *