Zadejte hledaný výraz

AKČNÍ TIPY ŽURNÁL

Minimum politiky – maximum života: Kateřina Farná

Víte, čemu Belgičané říkají nejtajnější diplomatická zbraň, kde se v Bruselu narodila Audrey Hepburn nebo proč jsou Šmoulové modří?

Kniha vás zavede do nejskrytějších komnat belgické metropole, kterou s Vlámy a Valony sdílejí lidé více než 180 národností. Koláž osobních zážitků, reportáží, vtipných glos, vážných témat, zajímavých reálií a pamětihodných příběhů odráží autentickou podstatu města, kde se zrodila první čokoládová pralinka i architektonická secese, a kde je snazší sehnat politika než šikovného instalatéra. Publikace připomíná ohromný úspěch Československa během Světové výstavy Expo ’58, představuje královskou rodinu a monstrózní Justiční palác, vysvětluje necitlivou bruselizaci, neopomíjí patálie sochy čurajícího chlapečka, ozřejmuje důvody, proč Belgičané jako národ vlastně neexistují, nebo odhaluje místo, kde básník Paul Verlaine postřelil svého mladého milence. A jako bonus se naučíte bruselsky a dozvíte se, jak vzniká pravé lambické pivo. Vše v přehledných 60 kapitolách, bohatě vybavených fotografiemi a vtipnými ilustracemi.

„Autorka vystihla ve svém českém pohledu tu originální podstatu Bruselu. Její texty jsou vtipné a dobře odpozorované.“ (Filmařka Eva Houdová v Bruselu žije a pracuje od roku 1968)

Krest knihy Jak jsem potkala Brusel, foto Petr Hornik

„Jazykem bohatým a svěžím provádí Kateřina Farná čtenáře hlavním městem Evropy. Dává nahlédnout do každodennosti života multikulturního mraveniště i do politického a kulturního bytí národa, který je i není. Čtení zábavné i poučné pro každého, kdo se zajímá o svět kolem sebe.“ (Diplomat Jaroslav Kurfürst, v letech 2014–2019 byl velvyslancem ČR v Belgii)

Přidejte se k Akčním ženám! 9 způsobů, jak na to

Mottem je MINIMUM POLITIKY – MAXIMUM ŽIVOTA„Kniha Jak jsem potkala Brusel se svou koncepcí i stylem vymyká představě klasického průvodce nebo cestopisu. Ukazuje složitou, rozporuplnou a přitom poznáníhodnou metropoli z jiné perspektivy, než bývá obvyklé, tedy nikoli optikou evropské politiky. V knize tak čtenáři najdou informace, o nichž se v běžných bedekrech zaručeně nedočtou,“ uvedla Kateřina Farná.

Štítky
redakce

Jsme ženy a podporujeme se navzájem v našich snech. V tom, co nás skutečně naplňuje a dělá nám radost. Virtuální místo pro všechny ženy, které touží po změně a chtějí růst.

  • 1

Může se hodit

Přidej komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *