Zadejte hledaný výraz

AKČNÍ TIPY INSPIRACE KRÁSA

Akvamarínové šperky oslní v každé situaci

Drahokam akvamarín, jehož název je odvozen z latinského výrazu pro mořskou vodu, zaujme na první pohled svou jemnou krásou, čistotou a svěžími odstíny bledě modré až modrozelené. Díky tomu mají pro akvamarínové šperky slabost ženy, které milují moře a chtějí nosit připomínku na něj stále u sebe, tak jako kdysi námořníci, kteří si na plavby brali talismany z akvamarínu jako ochranu před nebezpečím. Nahlédněte do tajuplného světa akvamarínu a vyhlédněte si mezi nimi svůj nový talisman.

Legendami opředený akvamarín

Průzračně modrý drahokam se v průběhu historie stal předmětem mnoha legend a mýtů. Římané například věřili, že kousek akvamarínu umí proměnit nepřítele v přítele. Zaujímal také důležitou roli ve vztazích. Žena ho dostávala jako první dar po uzavření manželství, aby utužil vzájemnou lásku a zajistil její odolnost a dlouhé trvání. Nejčastěji je však akvamarín v legendách spojován jak jinak než s mořem. Traduje se, že mořské panny ukrývaly kousky akvamarínu v truhlách s pokladem, a nabízeli je námořníkům v nouzi jako ochranu před bouří na moři.

Kouzelné tóny akvamarínu

Akvamarín patří z hlediska gemologie do rodiny berylů, podobně jako proslulý zelený smaragd nebo o něco méně známý růžový morganit. Na barevné škále se pohybuje od velmi světle pastelově modré, až po intenzivnější tóny, a velmi často u něj najdeme i podtóny zelené. V minulosti byla více ceněná nazelenalá varianta, dnes je tomu naopak a mezi klenotníky jsou vyhledávané intenzivně zbarvené a čistě modré akvamaríny. Ovšem i velmi světlé akvamaríny mají své kouzlo. Díky jejich průzračnosti vynikne elegantní třpyt, který je akvamarínu vlastní.

Darujte akvamarín z lásky

Akvamarín bude perfektním dárkem pro ženu k narození potomka, k výročí svatby nebo zkrátka jen tak z lásky. Speciálně se hodí pro osoby narozené ve znamení Ryb, Blíženců, Vodnáře či Lva, a také v měsíci březnu. V dnešní době si akvamarín získává pozornost také jako zajímavá a originální alternativa pro zásnubní prsten. Má totiž všechny předpoklady, a to atraktivitu, jedinečnost a poměrně vysokou tvrdost 7,5 – 8 stupňů na Mohsově stupnici. Velkou výhodu akvamarínu spatřujeme v tom, že je ve výborné kvalitě relativně dostupný i ve větších velikostech. Nedochází u něj s rostoucí hmotností totiž k tak výraznému nárůstu ceny za karát, tak jako u diamantu.

Šperky s akvamarínem

Šperky s akvamarínem působí velmi elegantně, ale zároveň svěže a mladistvě. Nejvíce zazáří v kombinaci s bílým zlatem, které podpoří jeho chladné vyznění. Velmi mu také svědčí společnost čirých briliantů, které znásobí jeho lesk. Akvamarínové náušnice, přívěsek nebo náramek využijete jako univerzální doplněk k jakékoli příležitosti. Přes den vynikne něžná barva akvamarínu, na večerní párty zase ohromí jeho třpytivé odlesky. Je to zkrátka drahokam, který má mnoho tváří, a nezklame vás v žádné situaci.

Štítky
redakce

Jsme ženy a podporujeme se navzájem v našich snech. V tom, co nás skutečně naplňuje a dělá nám radost. Virtuální místo pro všechny ženy, které touží po změně a chtějí růst.

  • 1

Přidej komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *