Zadejte hledaný výraz

EVENTY TISKOVÁ ZPRÁVA

Anneke Lucas poradí jak se vyrovnat s životním traumatem

Anekke Lucas se jako dítě stala obětí organizovaného sexuálního zneužívání. Nyní přijela do České republiky, aby promluvila o tom, jak se vyrovnat s bolestnými zkušenostmi. Její životní cesta může být inspirací pro další, které si prošly nečekanými životními traumaty. Přijďte si ji poslechnout 14. 10 v kině Bio Oko nebo 15.10 v kině Aero v rámci benefičních akcích s názvem „Neviditelné trauma”.

Dlouhých třicet let trvalo Anneke Lucas vypořádat se s traumatem z dětství, kdy byla v jejich šesti letech unesena a nucena stát se sexuální otrokyní v Belgii. V posledních několika letech bojuje za právní ošetření obchodování s lidmi a díky svým zkušenostem přináší cestu jak léčit svá traumata i pro ostatní lidi.

Téma Anneke Lucas nastiňuje otázku, zda je vůbec možné se s takto težkým traumatem vyrovnat a také to, jestli si události, které v nás zanechávají zásadní stopu, vůbec uvědomujeme. Zároveň upozorňuje na podobná dramata, kterých se pod povrchem civilizovaných států odehrává bezpočet. Proto je o tématu důležité hovořit i v České republice, kde se s nejrůznějšími traumaty část populace bezpochyby také vyrovnává,” vysvětluje Magda Juráňová, ředitelka organizace Sociální klinika, která akci pořádá.

Anneke Lucas je mimo jiné zakladatelkou americké neziskové organizace Liberation Prison Yoga, díky které vězni nacházejí znovu cestu sami k sobě a životní rovnováze prostřednictvím jógy a dalších metod.

Přečtěte si také rozhovor s koučkou Evou Andriessen.

O svém příběhu, zkušenostech, józe ve věznicích a způsobu léčení více či méně viditelných traumat, který využívá při své práci, teď Anneke poprvé promluví k českému publiku.

Výtěžek ze vstupného jde na podporu Sociální kliniky, organizace, která poskytuje psychoterapeutickou pomoc lidem, kteří si tyto služby sami z finančních důvodů nemohou dovolit.

Navštivte některou z benefičních přednášek nebo si poslechněte její přednášku v rámci TEDx. Nebuďte lhostejní k druhým a nezavírejte oči před problémy, které se mohou týkat i někoho z vašich blízkých.

Štítky
redakce

Jsme ženy a podporujeme se navzájem v našich snech. V tom, co nás skutečně naplňuje a dělá nám radost. Virtuální místo pro všechny ženy, které touží po změně a chtějí růst.

  • 1

Přidej komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *