Zadejte hledaný výraz

OSOBNÍ ROZVOJ PSYCHOHYGIENA ŽURNÁL

Vizualizace snů a první krok ke štěstí – Začněte si plnit sny a cíle

Možná vám tento nadpis připadá jako jedno velké klišé, možná se vám celkem líbí a možná se nad ním začínáte usmívat. A máte k tomu rozhodně důvod. V dnešním článku si totiž osvětlíme pravidla, která rádi omílají všichni „sluníčkáři“ a rádoby pozitivní lidé. I když se může zdát, že o tom všichni jen mluví a realita je někde jinde, svůj důvod to rozhodně má!

Dámy, žijte život, jaký jste si vysnily!

Žít život takový, jaký sníme, nebo jaký bychom rády žily, není sice jednoduché, ale je to možné. Cesta k takovému životu je trnitá (pro někoho méně, pro jiného více), ale o to je zajímavější a napínavější. Dnes se nebudeme bavit o tom, jak si koupíte motivační literaturu, přečtete si ji a najednou se vám vše začne dařit. Pokud si někdo myslí, že v motivační literatuře je návod ke štěstí, k bohatství nebo k úspěšnému byznysu, je na omylu. Je to MOTIVAČNÍ literatura, tudíž nás má MOTIVOVAT. Ale tu pravou cestu si musí najít každý sám. Každé z nás totiž vyhovuje něco jiného. A každá z nás má své vlastní cíle.

Žít život, který jsme si vysnily, je skutečně možné! Jak to udělat, abyste vstoupily na cestu, kterou si samy určíte a o které sníte?

Vizualizace snů a cílů

  • Ujasněte si, co je vaším cílem/snem.
  • Zapište si své sny a cíle – bod po bodu, klidně i hierarchicky seřazené, podle důležitosti.
  • Umíte kreslit? Tak si svou vizi snů nakreslete nebo si vystřihněte obrázek z časopisu a udělejte si nástěnku vizí.
  • Napište si plán! Pěkně krok po kroku si sepište, co je potřeba k tomu, abyste začaly svůj cíl proměňovat ve skutečnost.
  • Zvolte první bod ve svém plánu a sepište si, jak by bylo nejvhodnější postupovat, abyste ho začaly plnit.

Například:

Chcete se přihlásit na kurz/školu? Najděte si na internetu, kdo všechno váš vysněný obor učí. Vyberte si, která škola vám nejvíce vyhovuje a proč – je dostupná? Není drahá? Je nejlépe hodnocená? Veškeré informace si pište. Pomůže vám to utřídit si myšlenky a vybrat skutečně to nejlepší. Zjistěte, zda máte v době výuky volno nebo si ho můžete udělat, zvedněte telefon a zavolejte tam. Zjistěte si veškeré podrobnosti pro přihlášení ke studiu. Zkrátka UDĚLEJTE PRVNÍ KROK!

První krok ke štěstí

První krok je nesmírně důležitý k tomu, aby vaše sny a cíle nezůstaly jen na papíře. Je nesmírně osvobozující, když od plánů přejdete k realizaci. Z počátečních obav, zda na to máte, zda je to dobrý nápad a zda to vyjde, se dostanete do fáze – „ono to půjde“, „já s tím vážně začala!“ apod. První krok přináší vlnu euforie a hormonů štěstí, které vás nakopnou k další činnosti.

Tak nečekejte na zázrak a udělejte první krok! Pusťte se do vizualizace svých snů a cílů jako já!

Štítky
Sabina Huřťáková

Moje psaní - moje práce - moje vášeň!

  • 1

2 komentáře

Přidej komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *