Zadejte hledaný výraz

AKČNÍ MÁMY AKČNÍ TIPY KARIÉRA

Bez praxe nejsou koláče (?)

pexels

Je to tady. Jste připraveni na novou kariérní výzvu. Rozhodli jste se změnit obor nebo hledáte první práci v životě. Víte, o jakou pracovní pozici se chcete ucházet. Viděli jste inzerát a chcete druhou stranu zaujmout. Potřebujete si sednout a sepsat životopis. Nadšení opadá. Co do něj napsat, když s danou oblastí ještě vůbec nemám zkušenosti? Tento článek je právě pro vás. Čtěte dále a expertka na HR Adriana Rašková Vám poradí, co udělat správně, aby se vám druhá strana ozvala.

Vše, co do životopisu napíšete, by mělo být spojeno s pracovní pozicí, o kterou se ucházíte. Cílem je, aby možný budoucí zaměstnavatel si Vás a Váš potenciál mohl spojit s pozicí v jejich firmě. Stává se, že životopisy, kde uchazeči nemají zkušenosti jsou příliš obecné. Propojte své zkušenosti s popisem práce.

📜Takže, co konkrétně napsat do životopisu?

✒Zaměřte se na schopnosti, které lze přetavit do budoucího povolání. Například: vedle mateřské jste se věnovali něčemu nad rámec? Určitě jste při tom využili schopnosti jako je time-management (protože skloubit péči o dítě s extra činností je náročné a museli jste si zařídit svoji situaci) či odolnost vůči stresu. Popište je.

✒Dávejte důraz na svoji flexibilitu a ochotu učit se. Přece jen, změnit obor není nic jednoduchého a vyžaduje hodně práce a učení.

✒Vzdělávali jste se nad rámec? Výborně! Uveďte relevantní kurzy do životopisu.

✅Dejte prostor aktivitám, které jste absolvovali. Toto jsou body, které často v životopisu chybí. Špatně napsaný životopis je často kamenem úrazu, proč se Vám firma neozve zpátky. A to je škoda.

Motivační dopis

Při změně oboru je vhodné napsat také motivační dopis, ve kterém uvedete Vaši motivaci. Proč jste se rozhodli vstoupit do neznámých vod? Převyprávějte svůj příběh i to, jak jste pokročili v průběhu času.

Nebuďte frustrovaný. Je to náročné. Ne každá firma odepisuje. Ne vždy je pracovní pozice taková, jakou jsme si ji představovali.

Můžete absolvovat mentoring, kde Vám zkušení odborníci poradí, jak se posunout dál a co udělat proto, abyste mohli příště dostat job offer a najít si Váš drím džob.

Držíme palce : )✌🤞

redakce

Jsme ženy a podporujeme se navzájem v našich snech. V tom, co nás skutečně naplňuje a dělá nám radost. Virtuální místo pro všechny ženy, které touží po změně a chtějí růst.

  • 1

Přidej komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *