Zadejte hledaný výraz

KARIÉRA PODNIKÁNÍ ŽURNÁL

Jak mít rád svoji práci

Jak mít rád svoji práci

Ve svojí praxi jsme se setkávala s lidmi, kteří vlastně neměli rádi svoji práci. O změně práce neuvažovali, už si na tu práci zvykli a jaksi zpohodlněli. Vlastně ta práce, která je ve svém podstatě nebavila, udržovala jejich život v klidu a relativní pohodě.

To nezní tak špatně. Co je ale horší je to, že si tito lidé mnohdy uvědomili, že v práci jedou na autopilota, moc ji nevnímají, dělají ji automaticky a od toho si ji užívat jsou na míle daleko.

Nemusí to být problém.

Někomu toto vlastně vůbec nemusí vadit. A proč by taky mělo? Je to zvyk a nějak to funguje. Ale jsou mezi námi i tací lidé, kteří chtějí svůj život žít v radosti a k tomu patří také to, mít rád svoji práci.

Nejjednodušší rada je – změňte práci a dělejte to, co máte rádi.

Ale ta nejjednodušší cesta ne vždy musí být tou cestou správnou. Proto na to zkusme jít jinak.

Hrejte si!

Vše může být hra. I Vaše práce může být hra. Zkuste si z ní hru udělat. Zapojte veškerou fantazii.je jen málo lidí, kteří nemají rádi hry.

Někteří moji klienti si vytvořili vlastní odměňovací systém. Jiní byli ještě více kreativní a ozvláštnili si jednotlivé pracovní úkoly a procesy různými způsoby. I dospělý si může hrát.

Položte sami sobě otázku: „Jak můžu ze své práce udělat hru?“ a pak prostě zkuste to, co vás napadne.

Mateřská dovolená: Ideální čas pro začátek podnikání?

Dalším způsobem jsou rituály.

Naplňte svůj pracovní den malými rituály, které budete mít rádi, na které se budete těšit. Nejobvyklejším rituálem je ranní káva. Rituálů ale může být více. Rituály by měly být malé chvilky k zastavení, které Vám umožní mít čas jen pro sebe a dělat něco, co máte rádi.

Takhle se budete na každý pracovní den těšit, protože bude plný vašich malých osobních rituálů.

A na závěr je nutné říct – má to smysl!

Práce většinu lidí nebaví proto, že v ní nevidí žádný smysl. Přijdou si, že dělají něco, co vlastně nemá žádný dopad kromě toho, že pomáhají vydělat peníze svému šéfovi.

Najděte svůj smysl. Jsem si jistá, že vaše práce nějaký hlubší smysl má. Uvědomte si ho a objevte ho. Pokud člověk dělá něco, co má smysl, nelze tu činnosti nemít rád. Když máme smysl, cítíme se být součástí něčeho většího, něčeho důležitého, a to nám dává pocit, že jsme naživu.

Zeptejte se sami sebe: „Jakým způsobem pomáhá to, co dělám, druhým lidem?“ nebo „Jakým způsobem dělá moje práce svět lepším místem?“. Odpovědi vás navedou.

A pokud ani přesto nebudete vidět ve své práci smysl, nebudete si v ní užívat vaše rituály a pokud vás ani nebude bavit systém „práce hrou“, potom se zeptejte sami sebe, zdali má smysl zde vytrvávat a zdali přeci jen nebude lepší poohlédnout se po jiném místě.

Život je přece příliš krátký na to, abychom ho trávili činnostmi, které nás nenaplňují.

Jak pracovat efektivně z domova? 10 tipů, jak si zpříjemnit home office.

Štítky
redakce

Jsme ženy a podporujeme se navzájem v našich snech. V tom, co nás skutečně naplňuje a dělá nám radost. Virtuální místo pro všechny ženy, které touží po změně a chtějí růst.

  • 1

Přidej komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *