Zadejte hledaný výraz

eventy FINANCE

Chcete vědět více o finanční nezávislosti a investování žen?

V poslední době se ženy chtějí naučit více o správě svých financí, globální statistiky potvrzují rostoucí počet investujících žen oproti minulosti.

Některé finanční produkty dávají smysl v určitých fázích života, jiné strategie jsou použitelné kdykoli.

Nejlepší způsob, jak vyvinout svoji finanční strategii spočívá ve zvýšení finanční gramotnosti a jejím neustálém rozvoji.

Podle výzkumu Fidelity pouze 20 % dotázaných žen uvedlo, že se cítí být svými rodiči dostatečně připraveny na hospodaření s financemi v dospělosti. Stanovení finančních cílů a pochopení krátkodobých, střednědobých a dlouhodobých peněžních strategií může vyústit v celoživotní záchrannou síť.

Tentýž aktuální výzkum z minulého roku možná na první pohled paradoxně upozorňuje, že ženám se v investování daří víc, než mužům a v parametru výnosů porážejí muže o 0,4 procentuálního bodu.

Chcete-li vybudovat finanční nezávislost a bohatství, je důležité začít investovat, sestavovat rozpočet, spořit a plánovat odchod do důchodu. Kromě jiného také proto, že statisticky ženy pořád vydělávají méně, než muži a jsou vystaveny také četnějším výpadkům příjmů. Ženy se dožívají vyššího věku jako muži a proto by v zájmu svém i svých blízkých měly více myslet na budování finančního majetku, který jim v budoucnu může zajistit pasivní příjmy.

Více informací o připravovaném eventu věnovaném kromě jiného investování žen a finanční nezávislosti naleznete zde.

Štítky
redakce

Jsme ženy a podporujeme se navzájem v našich snech. V tom, co nás skutečně naplňuje a dělá nám radost. Virtuální místo pro všechny ženy, které touží po změně a chtějí růst.

  • 1

Může se hodit

Přidej komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *