Zadejte hledaný výraz

AKČNÍ TIPY BEAUTY KOSMETIKA KRÁSA PR ČLÁNKY

Co dělat s vrásčitým dekoltem a jak ho omladit?

Každé ráno a večer pravděpodobně trávíte čas před zrcadlem a pečujete o svůj obličej, ale věnujete se také krku a dekoltu? Je důležité si uvědomit, že pokožka dekoltu je stejně náchylná k vráskám jako na tváři. Koluje tu mýtus, že vrásky na krku nelze nijak ovlivnit. To není pravda. Přečtěte si, co dělat s vrásčitým dekoltem a jak ho omladit.

Co dělat s vrásčitým dekoltem?

O pleť se pečlivě staráme, na krk ale často zapomínáme. Dekolt vystavujeme slunečnímu záření stejně jako náš obličej, pokožka je tady ale mnohem jemnější a obsahuje méně mazových žláz. Proto bývá náchylnější k vysychání a ztrátě elasticity, zejména pokud ji nevěnujeme dostatečnou péči.

Co na vrásčitý dekolt funguje? Je nezbytné udržovat pokožku hydratovanou, je tedy zapotřebí o něj pečovat preventivně. Pravidelná péče a také cílené zákroky mohou zajistit, že váš dekolt bude sexy a zůstane vaší ozdobou dlouhou dobu.

Jakým způsobem omladit dekolt?

Omlazení dekoltu docílíte hned několika metodami, ty se mohou lišit v použité technologii a časové náročnosti:

  1. Redermalizace

Redermalizace poskytuje kombinovaný efekt omlazení, během kterého je možné řešit nejen kvalitu pleti, ale ovlivnit také výskyt vrásek. Kombinuje kyselinu jantarovou a hyaluronovou, ty snižují tvorbu pigmentových skvrn, podporují správnou mikrocirkulaci pleti, udržují optimální hydrataci pleti a sjednocují její tón.

Tato metoda zpomaluje stárnutí pokožky, odstraňuje kruhy pod očima a přispívá k celkovému zpevnění pleti. Zákrok trvá okolo 30 minut, doporučuje se absolvovat sérii tří ošetření.

2. Mikrojehličkování

Při metodě mikrojehličkování dochází ke stimulaci vlastního kolagenu, tím se spouští omlazující procesy v kůži dekoltu. Nově vytvořený kolagen pomáhá snižovat hloubku vrásek, zvyšuje pružnost kůže a zlepšuje vzhled nedokonalostí pleti. Pokožka je pevnější, jemnější a mladší.

Mikrojehličkování se používá k léčbě akné, jizev, strií či nadměrné pigmentace a může být opakované každé čtyři týdny, obvykle však stačí absolvovat tři sezení. Zákrok trvá okolo 30 minut, procedura je bezbolestná a dosažené výsledky trvají dlouhodobě.

3. Karboxyterapie

Tato metoda využívá oxid uhličitý, ten se aplikuje pod kůži a tím dochází k prokrvení tkáně a jejímu lepšímu okysličení. Karboxyterapie vylepšuje hladkost a pevnost dekoltu, dokáže zlepšit jizvy, a navíc podporuje lepší hojení a vyživuje tkáň.

Ošetření se provádí ambulantně, může trvat až 45 minut a nevyžaduje znecitlivění. Pro dosažení požadovaného výsledku se doporučuje absolvovat dvě až tři opakovaná sezení.

4. Lipotransfer

V rámci lipotransferu vám odstraní nadbytečný tuk z problematických partií vašeho těla a zpracují ho do výplně, kterou vám umístí do dalších oblastí těla. Vyplní vám nejenom vrásky či jiné oblasti těla, ale současně vám zformují také problematické partie.

Lipotransfer trvá nejdéle ze všech zmíněných procedur, a to dvě až tři hodiny v celkové anestesii. Po operaci nosíte po dobu šesti týdnů elastické prádlo. Výsledky této metody jsou dlouhodobé.

Jak pečovat o krk a dekolt po zákroku?

Po mikrojehličkování očekávejte zarudlou pokožku, začervenání obvykle zmizí do dvou dnů. V prvních dnech na pokožku aplikujte krém doporučený dermatologem. Po karboxyterapii se mohou objevit modřinky, proto pokožku chraňte krémem s vysokým ochranným faktorem.

Po lipotransferu musíte dodržovat alespoň týdenní klidový režim v teple domova, užívat antibiotika a léky na redukci otoků a provádět tlakové masáže.

Zdroj foto: Inessa Grevcova / Shutterstock.com

Štítky
redakce

Jsme ženy a podporujeme se navzájem v našich snech. V tom, co nás skutečně naplňuje a dělá nám radost. Virtuální místo pro všechny ženy, které touží po změně a chtějí růst.

  • 1

Přidej komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *