Zadejte hledaný výraz

AKČNÍ TIPY ZDRAVÍ ŽURNÁL

Dejte si mandle? Pomohou vašemu zdraví v mnoha ohledech

Zdravé mlsání se řadí mezi velmi často diskutovaná témata. Není se moc čemu divit, jelikož mnozí lidé hledají alternativy ke smaženým chipsům nebo přesoleným oříškům. Nikdo do sebe přece nechce dostávat nadměrné množství látek, jež lidské tělo pochopitelně vůbec nepotřebuje. Naším tipem jsou mandle. Právě ony totiž nabízejí spousty benefitů, o nichž toho často veřejnost příliš mnoho neví. Podívejme se na ně tedy mnohem podrobněji.

Pomozte mozku

Začít můžeme tím, že klasické mandle samy o sobě dokážou pomoct lidskému mozku. Dát si můžete klidně i takové mandle v cukru, jež budou vynikající a pochutnají si na nich třeba i děti. Ty jinak příliš ořechům a podobným plodům neholdují. Mandle fungují jako vynikající zásobárna živin. Obsahují hlavně ty, jež jsou skvělé pro mozek. Řadí se mezi ně riboflavin a L-karnitin. Obě dvě zmiňované látky dokážou zvýšit mozkovou aktivitu a vytvářejí nové nervové dráhy. Mimo jiné se podílejí i na snížení výskytu Alzheimerovy choroby. Určitě není od věci konzumovat také mandlový olej.

Regulace cholesterolu v krvi

Pokud budete pravidelně konzumovat mandle, zvýšíte ve vašem těle hladinu lipoproteinů s vysokou hustotou a také snížíte úroveň lipoproteinů s nízkou hustotou. Rovnováha v těle z hlediska lipoproteinů je velmi důležitá.

Ochrana kostí a zdraví srdce

Díky mandlím chráníte vaše kosti. Takové mandle v čokoládě jsou velkou dobrotou, a navíc podpoří právě kosti. Obsahují totiž spousty vitamínů a minerálů. Zapomenout nelze ani na fosfor podílející se na pevnosti kostí či zubů. Co se týká zdraví srdce, tak na tom mají mandle také velkou zásluhu. Podílejí se na tom například látky, jako jsou draslík, bílkoviny nebo vitamín E. Vyzdvihnout bychom měli snížení C-reaktivní bílkoviny, jež způsobuje zánět tepny.

Zdroj obrázku: Pexels

redakce

Jsme ženy a podporujeme se navzájem v našich snech. V tom, co nás skutečně naplňuje a dělá nám radost. Virtuální místo pro všechny ženy, které touží po změně a chtějí růst.

  • 1

Přidej komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *