Zadejte hledaný výraz

AKČNÍ TIPY BYZNYS NETWORKING TISKOVÁ ZPRÁVA

Jen 1 z 10 českých odborníků v IT je žena. I proto se v Praze poprvé koná vzdělávací program European Leadership Academy pro ženy v oblasti IT

Od 17. do 22. července se v Praze koná třetí ročník programu European Leadership Academy – Summer School for Female Leadership in the Digital Age. Akce je součástí iniciativy Seeds for the Future společnosti HUAWEI, která propaguje digitální revoluci, využívání nejmodernějších technologií a zároveň se zaměřuje i na odstraňování genderových hranic. Vzdělávacího programu se zúčastní 29 žen z 27 zemí EU, Ukrajiny a Balkánu, které vybrala odborná porota podle jejich akademických i profesních předpokladů. Z České republiky v porotě usedla Mgr. Marcela Linková, Ph.D., Vedoucí oddělení Národního kontaktního centra pro gender a vědu při Sociologickém ústavu AV ČR.

Podle Indexu digitální ekonomiky a společnosti (DESI) 2021 je v EU pouze 19 % odborníků z IT ženského pohlaví a v Česku dokonce jen 10 %, což je nejméně v sedmadvacítce. Program School for Female Leadership in the Digital Age je jedinečný vzdělávací projekt, který si klade za cíl rozpoznat talentované ženy a pomoci se jim orientovat a více se prosadit v digitálním světě. V programu se mohou účastníci potkávat, sdílet své zkušenosti a vzájemně se podporovat. Huawei tím mimo jiné podporuje rozvoj moderních technologií i svůj závazek k genderové neutralitě.

Program je organizován v Evropě dvakrát ročně a přihlásit se může kdokoliv. Odborná porota vybrala pro probíhající ročník účastníky z více než 2 500 přihlášek, přičemž celý pobyt včetně transportu hradí organizátor. Účastníci se naučí dovednostem, jak prospívat v postcovidovém světě digitální přeměny, prezentačním schopnostem, leadershipu a mnoho dalšího. Vystupující řečníci a lektoři jsou zkušení manažeři a klíčoví lídři v mnoha oborech a představí studentům své zkušenosti z technologického světa. Z českých zástupců v porotě usedla a zároveň vystoupí jako jedna z prezentujících Mgr. Marcela Linková, Ph.D., Vedoucí oddělení Národního kontaktního centra pro gender a vědu při Sociologickém ústavu AV ČR.

„Myslím, že je velice důležité vytvářet příležitosti, kde mohou mladé ženy sdílet svoje zkušenosti, učit se od zkušenějších a budovat si svoje kompetence pro leadership. Ženy do vedení ve všech sférách lidské činnosti patří a bohužel jich tam stále není dost. Klíčové je to zejména v oborech, kde dominují muži, protože tam ženy často naráží na předsudky a nedůvěru. Podíl mladých žen, které studují technické obory, v posledních dekádách roste, teď ale potřebujeme přetavit tato čísla i do jejich zastoupení v daných profesích. Naše Národní kontaktní centrum – gender a věda dlouhodobě pracuje na tom, aby se situace v České republice ve výzkumu zlepšila. A věřím, že zkušenost, kterou týdenní European Leadership Academy mladým ženám nabízí, je může posunout a motivovat k tomu, aby si o svoje místo hlasitě řekly,“ uvádí Mgr. Marcela Linková.

„S ohledem na množství přihlášek jsme rádi, že se Program School for Female Leadership in the Digital Age těší velké popularitě. Chceme změnit neúprosnou statistiku, kdy pouhá desetina ICT profesionálů v České republice jsou ženy. Věříme, že účastníci si program opět užijí a nabité zkušenosti se jim budou v profesním životě velmi hodit. Během výuky pouze nesedíte celý den zavření na panelových diskusích, ale navazujete cenné známosti z řad studentů i lektorů, se kterými máte prostor hovořit o svých nápadech. Zároveň vám zbyde také čas na poznávání města, ve kterém se přednášky konají,“ říká Tony Jin, hlavní zástupce Evropských institutů ze společnosti HUAWEI.

Evropa disponuje velkými talenty, které nejsou často rozpoznány nebo rozvíjeny. Huawei proto cílí na podporu žen, které se zapojí do ICT sektoru v oblastech umělé inteligence, kybernetice a datové bezpečnosti. Kurz zároveň naučí účastníky vedoucím dovednostem, které jim rovněž pomohou uspět v těchto profesích.

redakce

Jsme ženy a podporujeme se navzájem v našich snech. V tom, co nás skutečně naplňuje a dělá nám radost. Virtuální místo pro všechny ženy, které touží po změně a chtějí růst.

  • 1

Přidej komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *