Zadejte hledaný výraz

DOPORUČENÉ KARIÉRA KURZY NETWORKING OSOBNÍ ROZVOJ PODNIKÁNÍ PODPORA ŽEN ROZHOVORY VZDĚLÁVÁNÍ

Kristýna Schneiderová, zakladatelka Kouzelné Kanceláře Kristýnčino: Delegování je skvělé a dovolit si přijmout pomoc je velká příležitost k našemu růstu

Akademie pro začínající podnikatelky Academy for Women Entrepreneurs (AWE) má za cíl podporovat ženy v rozvoji jejich podnikatelských nápadů, nabízet jim vzdělání, know-how a příležitosti k networkingu a spolupráci s dalšími ženami. Projekt AWE je v naší zemi společným dílem veřejněprospěšné organizace Business&Professional Women CR (BPWCR) a Velvyslanectví USA v ČR. AWE před třemi lety iniciovala americká vláda, do 1. ročníku se v roce 2021 zapojilo 75 zemí, dnes jich je již 133. Do třetího ročníku AWE v České republice, který běží od 8. března se přihlásilo 100 podnikatelek se svými projekty, 45 z nich se věnuje intenzivnímu studiu. Po jeho ukončení získají certifikát Arizonské státní univerzity a odnesou si hotový byznys plán. Mají také možnost se zúčastnit soutěže o nejlepší projekt a získat finanční odměnu pro své podnikání. Některé pilné studentky AWE si našly čas, aby představili své projekty i čtenářkám portálu Akční ženy. Slovo má zakladatelka Kouzelné Kanceláře Kristýnčino Kristýna Schneiderová.

Kouzelná Kancelář je laskavým a pečujícím místem spolutvoření s inspirativními podnikajícími ženami. Ve chvíli, kdy nám naše podnikání začíná hezky kvést, je důležité zvědomit si, že se nemusíme snažit zvládat všechno samy. Ženy, které cítí, že potřebují podpořit ve svém podnikání, se rozhodnou některé činnosti delegovat právě například na svou virtuální asistentku. To jim pomáhá efektivně spravovat svůj čas a zvládat nejen své podnikání, ale zároveň si udržet rovnováhu i ve svém osobním životě.

Co si můžeme představit pod názvem Kouzelná Kancelář?

Kouzelná Kancelář je online podpora pro ženy, které se rozhodnou část svého podnikání delegovat a uvolnit si tak více času nejen pro další důležité činnosti svého podnikání, ale i pro sebe samu a svou rodinu. Projekt vznikl s vizí nejen podpořit a pomoci ženám na jejich cestě za úspěšným a naplňujícím podnikáním, ale zároveň také vytvořit místo inspirativních spoluprací. Proto je můj tým rozšířen i o další úžasné ženy, které jsou jedinečné ve svém oboru. Mimo mě, virtuální asistentku, je v týmu Kouzelné Kanceláře také social media specialistka, grafička a brandová designérka, fotografka a video tvůrkyně i expertka na tvorbu, editaci a produkci podcastů. A proč je Kouzelná Kancelář kouzelná? Hodně se věnuji manifestaci, mindsetu a práci s energií. S ženami pracuji v hlubokém propojení a nacítění se na jejich jedinečnou esenci a poslání. Mohu tak poznat jejich podnikání opravdu do hloubky a zároveň přináším pro jejich růst i nové nápady a tvůrčí inspiraci.

Když se ohlédnete zpět, vzpomenete si, kdy a kde se zrodil nápad na Kouzelnou Kancelář?

Vždy mě velmi naplňovalo pomáhat a podporovat druhé a nápad vznikl ve chvíli, kdy jsem si uvědomila, že mojí největší vášní je pomáhat právě ženám na cestě k jejich úspěšnému a naplňujícímu podnikání. Má laskavá a pečující energie o druhé, organizační schopnosti a láska k administrativě se spojila s mými více než desetiletými zkušenostmi práce osobní i týmové asistentky, se studiem na vysoké škole, s neustálým vzděláváním se a posunem v mém osobním rozvoji. Všechny mé znalosti a dovednosti jsem proměnila do rozvoje svého online podnikání s vizí podpořit i ostatní ženy v jejich poslání.

Jaké služby Kouzelná Kancelář nabízí?

Služby jsou rozmanité a poskytuji je tak, aby klientka našla v Kouzelné Kanceláři pomoc pro všechny možné oblasti svého podnikání. Podporu nalezne v administrativě, fakturaci, copywritingu a korektuře textu, překladu anglického jazyka, zákaznické péči, správě webových stránek i e-shopu, organizaci eventů s přesahem i do cestovního ruchu, správě sociálních sítí a obsahovém marketingu, grafice a brand designu na míru. Klientka v rámci prezentace svého podnikání může také využít fotografické a video služby i pomoc s tvorbou, editací a produkcí podcastů a audio nahrávek.

Máte svůj osobní tip, jak si podnikající ženy mohou ideálně a efektivně organizovat čas?

Pro mě jakožto maminku na rodičovské dovolené je důležité ujasnit si své priority a vizi, jak ve svém podnikání, tak v mém osobním životě. Každý den se zaměřuji na 3 hlavní věci, nikoli na nekonečný seznam. Rozděluji si úkoly do oblastí podnikání, péče o rodinu a svého osobního rozvoje. Je důležité si naše to-do´s sepsat na papír a nedržet je pouze ve své mysli. A ideálně začít některé činnosti delegovat.

Co byste doporučila ženám, které zvažují, že budou část svého podnikání delegovat?

Rozhodnout se pro pomoc je skvělá příležitost pro náš růst a posun dopředu, znamená to, že se našemu podnikání daří. Není nutné se zahlcovat úkoly, které nám berou energii a nepotřebujeme je dělat osobně. Přijmout fakt, že naše přesvědčení, že to nikdo neudělá tak dobře jako my, vychází pouze z našeho ega. Pro podnikající ženy je delegování velkou výzvou, otevírají se v důvěře tomu, že se jim to finančně vyplatí a vrátí v podobě rozrůstajícího podnikání. Pro začátek je skvělé sepsat si všechny činnosti svého podnikání a zvědomit si, které z nich nás nebaví, zaberou nám více času, nevyznáme se v nich a zkrátka v nich necítíme své tvořivé flow. Při výběru virtuální asistentky je pro spolupráci důležité, abyste si sedly lidsky a zároveň jste z její strany cítila opravdový zájem o vaše poslání, schopnost nacítit se na vaše potřeby a že dokáže pracovat v souladu s vaší vizí. V tom vám pomůže seznamovací call, který většina VA mají v úvodu spolupráce zdarma.

Jste studentkou Akademie pro začínající podnikatelky AWE, v čem vidíte největší přínos pro vaše podnikání?

Pro mě osobně je nejvíce podporující naše komunita žen podnikatelek, které se v Akademii sešly. Vzájemné sdílení našich podnikatelských výzev, inspirace i mnoho úžasných tipů a vhledů přímo z praxe od našich úžasných facilitátorek Julie Válkové, Vendy Vaníčkové a Šárky Rooya. Náš studijní program Dreambuilder je naprosto jedinečný online nástroj, díky kterému procházím začátkem svého podnikání krůček po krůčku. Studium AWE mi dodává sebevědomí, jedinečnou podporu a zároveň cítím, že se díky němu tak mohu vyvarovat v začátcích svého podnikání spoustě chyb, které by mě mohly stát čas, energii i peníze. Zároveň jsem velmi vděčná, že Kouzelná Kancelář díky AWE navázala také spolupráci s úžasnou ženou, s mojí spolužačkou, která vložila do mě a do mého nového projektu svoji důvěru.

Setkáváte se ve svém oboru s nějakým přesvědčením o online podnikání?

Ano, ve vzájemné spolupráci podnikatelky a virtuální asistentky. Už při prvním nacítění se na vizi Kouzelné Kanceláře jsem cítila sílu spolutvoření. Online svět je pro mě prostorem, ve kterém nejsou zaměstnavatelé, zaměstnanci, vlastníci či společníci firmy. Je pro mě místem inspirujících spoluprací. Každý z nás jsme profesionálem ve svém jedinečném oboru a navazujeme spolupráce nejen se svými klienty, ale také s dalšími online podnikateli, kteří nám pomáhají k vytváření našeho hodnotného a inspirativního obsahu. Jedna žena potřebuje zkontrolovat estetické a stylistické vyjádření svého prodejního textu od copywritera, některá žena potřebuje svému webu dodat zajímavý brand design od zkušené grafičky a další se nevyzná v legislativě a účetnictví a naváže spolupráci s účetní, díky které bude mít veškeré „papíry” v pořádku. Kouzelná kancelář předává své vlastní jedinečné hodnoty a není zde místo pro vztah nadřízenosti a podřízenosti. Je laskavým a pečujícím místem spolutvoření. Energie odměny hojnosti nemusí být pouze ve smyslu finanční, ale také vzájemné inspirace, pomoci, podpory a sdílení svých zkušeností i rozšíření inspirujících spoluprací se ženami, které tvoří v souladu s naším srdcem a hodnotami. Mohou tak vznikat krásná spojení a přátelství, na která nemá vliv, kdo koho platí.

V čem je spolupráce s Kouzelnou Kanceláří jedinečná?

V hodnotách jako je pomoc, podpora, důvěra a zkušenosti, v laskavém a spirituálním mindsetu, ve spolupráci v nejvyšším souladu s mou klientkou, v hlubším energetickém přístupu k plnění zadání úkolů, v inspiraci na nové nápady a vhledy pro klientky podnikání a v časové flexibilitě. Mimo jiné také ve spolupráci s dalšími expertkami ve svém oboru, které mohou ženy pro své podnikání a jeho růst potřebovat.

Co nyní chystáte nového a kam se chce Kouzelná Kancelář vyvíjet do budoucna?

Nyní se těším na nafocení mých brandových fotografií a natočení promo videa. Má další vize je rozšířit Kouzelnou Kancelář o mé další služby i expertky ve svém oboru. Já osobně si aktuálně plánuji rozšířit své znalosti o optimalizaci pracovních online nástrojů a o e-mail marketing. Zároveň si přeji do budoucna pro své klientky, které cítí ve svém podnikání stres anebo jen náročné chvíle, nabízet provázení Access bars. Je to velmi jednoduchá, a přitom účinná uvolňující metoda konkrétních 32 bodů v oblasti hlavy, které pomáhá odstranit bolesti různých částí našeho těla, uvolňuje stres a napětí a odbourává únavu a vyčerpanost, zvyšuje naší životní energii. Je úžasné a cítím velkou pokoru, že toto léčení lze i na dálku.

Kde vás čtenáři najdou a jak vás mohou kontaktovat?

Na mých webových stránkách www.kristyncino.cz nebo mi mohou napsat na e-mail slaskou@kristyncino.cz.

Foto: archiv Kristýny Schneiderové

Štítky
redakce

Jsme ženy a podporujeme se navzájem v našich snech. V tom, co nás skutečně naplňuje a dělá nám radost. Virtuální místo pro všechny ženy, které touží po změně a chtějí růst.

  • 1

Může se hodit

Přidej komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *