Zadejte hledaný výraz

INSPIRACE NETWORKING OSOBNÍ ROZVOJ PR ČLÁNKY ROZHOVORY ŽURNÁL

Markéta Kohoutková: Obklopte se dobrými lidmi

Markéta Kohoutková po studiích žurnalistiky a politologie pracovala pro společnost FTV Prima jako mediální analytik, a dnes působí v agentuře LESENSKY.CZ, kde dohlíží na editorské procesy a věnuje se VIP klientům. Nejoblíbenější volnočasovou aktivitou naší akční maminky je samozřejmě klidný spánek. 

Kde a jak vznikla myšlenka na obor, ve kterém působíte?

Působím v oblasti Public Relations. Často narážím na to, že si lidé neumějí pod tímto pojmem představit nic konkrétního. Běžně to vysvětluji tak, že propojujeme svět byznysu se světem médií. Pomáháme firmám, aby upozornily na své projekty či produkty, tak aby o nich bylo slyšet. Mou pracovní náplní je přemýšlet, jak poutavě vyprávět příběhy značek. A právě touto cestou jsem se nasměřovala do oboru PR. Vždy jsem byla vypravěč, tíhla jsem k divadlu, knihám, novinám a médiím celkově. Postupem času jsem se vyprofilovala právě jako píárista.

Markéta Kohoutková, pr agentura

Foto: archiv Markéta Kohoutková

Souvisí Vaše práce s tím, co jste studovala?

Studovala jsem žurnalistiku a politologii v Brně. K práci novinářky jsem si přičichla již za studií, ale je to řehole. Den nejde přesně naplánovat, protože jste závislí na zdrojích a vývoji událostí. Původní plány se vám mohou během dne třikrát změnit, což není pro mne – já jsem plánovací typ. Proto jsem se brzy rozhodla, že zběhnu do sféry Public Relations, která z kontaktu s médii přímo vychází. Práce je ale více organizovaná a je možné ji lépe skloubit s rodinou.

Co Vás těší nejvíce na vaší práci? Co Vás nejvíce naplňuje?

Kontakt s prací si držím kontinuálně i přes obě mateřství. Udržuje mě to ve střehu a mám možnost myšlenkami utéci od starostí a radostí s dětmi k něčemu jinému. Baví mě kontakt s lidmi, ať už kolegy nebo klienty. Nejsem uzavřená v sociální karanténě, ke které mateřská dovolená občas vede. Navíc práce v Public Relations má kromě manažerské části i část, která je velmi kreativní. Umožňuje realizovat zajímavé nápady a přicházet s neotřelými tématy.

Včera se pod záštitou PR Gang, jehož úkolem je propojovat studenty s reálnými klienty a jejich projekty, konala panelová…

Zveřejnil(a) PRgang dne Středa 25. duben 2018

V rámci práce pro PR agenturu Lesensky.cz mám navíc na starosti neziskový projekt PR Gang. Ten je určený studentům vysokých škol, kterým pomáhá získat kontakt s reálnými klienty a vyzkoušet si práci na jejich zakázkách. Právě setkávání se studenty je inspirativní. Baví mě vracet se na svou alma mater a sledovat, co je nového a pomáhat mladým rozvíjet se v oboru.

Jak přicházejí nové nápady?

V oboru PR je nejdůležitější dobrý nápad. Díky nápadu můžete zaujmout média a tedy i potencionální čtenáře, potažmo zákazníky. Inspirace přichází nejčastěji z běžného života. Stačí poslouchat kamarády a lidi kolem sebe a zjišťovat, co je zajímá a s jakými problémy se potýkají. Samozřejmě je nutné sledovat aktuální dění v médiích a na sociálních sítích. Založila jsem si třeba účet na Instagramu čistě z pracovních důvodů. Abych znala tuto sociální sít a uměla ji využívat i pro klienty a sledovala trendy.

Jak vypadá Váš time management s dětmi?

Mám dvě malé děti –pětiletou dceru a dvouletého syna. Time management je proto divoký. Mám výhodu, že mohu pracovat z domu a do práce docházet jen podle potřeby. Důležitá setkání a porady však musím plánovat hodně předem, abych zajistila hlídání. Často pomůže manžel a pomáhá mi i bezvadná studentka, kterou děti milují. Ale občas do všech plánů vstoupí nemoc a to se potom všechno najednou hroutí a je čas improvizovat. Ale vždy to jde zvládnout.

Markéta Kohoutková, pr agentura

Foto: archiv Markéta Kohoutková

Co se nejhůře kombinuje mezi dětmi a podnikání?

Jsou to právě ty nemoci, kdy děti potřebují 100% pozornost. V tyto chvíle je nutné povinnosti odložit a věnovat se jen jim. To potom resty doháním třeba po nocích. Ale pokud práce umožňuje jistou míru flexibility, tak lze i nečekané problémy vždy vyřešit.

Jak odpočívá maminka manažerka?

Maminky vědí, že odpočinek s dětmi prakticky není možný. Ale tím, že kombinuji práci s péčí o děti, tak je pro mne odpočinkem práce z kanceláře. A naopak si o to více užívám čas s dětmi. Takže v práci odpočívám od dětí a s dětmi odpočívám od práce.

Jaké jsou Vaše sny a plány?

Už jsem zmínila, že jsem plánovací typ. To se týká však každodenních povinností. Co se týče dlouhodobých plánu, tak ty si nedělám. Raději si užívám každodenních maličkostí a drobných úspěchů. Raduji se ze svých dětí a snažím se vychutnávat každý den i se všemi útrapami, které to přináší – ať už je to rozbité koleno nebo probděné noci kvůli rostoucím zubům.
A mé sny se také pojí s rodinou. Jako každý rodič je mým snem, aby mé děti byly zdravé a procházely životem s nadhledem a úsměvem.

Markéta Kohoutková, pr agentura

Foto: archiv Markéta Kohoutková

Máte pro nás 3 dobré rady?

1. Nezbláznit se!
Všechno je možné vyřešit. Když přijde nečekaná či krizová událost, je třeba se zklidnit a bez zbytečných stresů jednat. To platí pro práci i pro rodinu.
2. Obklopte se dobrými lidmi
Pokud máte kolem sebe lidi, v práci i v rodině, kteří vám pomohou a přinesou potřebnou inspiraci, máte vyhráno.
3. Berte to s nadhledem
Je důležité nebrat se moc vážně. Snažím se neprožívat svou kariéru ani svou roli matky. A pamatuji vždy na to, že s úsměvem jde všechno líp.

Přidej komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *