Zadejte hledaný výraz

AKČNÍ TIPY EVENTY JINÉ NETWORKING

„Womenky“ budou opět posouvat hranice

Zajímavé osobnosti a inspirativní myšlenky hodné šíření. To jsou konference TEDx, kterých se po celém světě konají stovky ročně. Několikaletou tradici mají také u nás. A už jen týden zbývá do další z nich – TEDxPragueWomen 2018 tentokrát s tématem Ukaž se! V holešovickém prostoru DOX+ se v pátek 30. listopadu představí osm řečníků nejrůznějších oborů z České republiky i zahraničí. Vstupenky na tuto pražskou akci jedné z nejznámějších světových konferencí jsou k dispozici posledních pár dnů.

Mění svět, překonávají překážky a jdou ještě dál. Nestačí jim akceptovat současný stav věcí, chtějí posouvat hranice. Zažily úspěchy i pády, čelí výzvám a dodávají sílu dalším při budování budoucnosti. Takové jsou ženy a jejich různorodý svět. Oslavou jejich talentů a dovedností je právě i konference TEDxPragueWomen.

 

„My ženy na sebe často zapomínáme a jsme tu více pro druhé. Je nám to přirozené, ale je dobré si připomenout, že jsme to také my, kdo umí měnit svět k lepšímu. Cílem našich „Womenek“ proto je namířit na inspirativní ženy pomyslnou záři reflektorů a připomínat si, čeho jsme my ženy schopny a jak přistupujeme k řešení různých problémů. Vzájemná inspirace a podpora pro nás nejsou jen prázdná slova. Jako řečnice oslovujeme zkušené dámy, které založily různá hnutí či byznysy, ale i dívky a ženy, které veřejně vystupují vůbec poprvé,“ říká Denisa Dufková, vedoucí týmu TEDxPragueWomen a dodává: „I když pozornost věnujeme ženám, muži jsou v našich řadách vítáni. Ženský a mužský svět i pohled na něj, je pro nás obohacující z obou stran. Jsme rády, když nás přijdou podpořit a inspirovat nápady či nečekaným úhlem pohledu.“

Kdo bude mezi řečníky, kteří letos naplní téma Ukaž se?

Kultivace pracovního prostředí a podpora lidí v jejich růstu neodmyslitelně patří k Monice Hilm, generální ředitelce Vienna House Andel’s Prague a autorce knihy „Put Your People First and the Rest Will Follow“ (Upřednostňujte své lidi a ostatní bude následovat). Kickboxerka, mnohonásobná vítězka mezinárodních závodů a zatím jediná Češka s titulem mistryně světa v hand to hand kombatu Martina Ptáčková věří, že náš osud není ve hvězdách ale v nás samotných. O tom, jak být v dnešním online světě víc vidět ví digitální vypravěčka Michelle Losekoot, autorka novely Květinostesk, cloudových příspěvků Setkávání a knihy Bez jablka. Sochařka Barbora Maštrlová ukáže umění jako možnost ke společenské terapii. Autorka řady výrazných výtvarných děl vede také kurz kresby, v němž vidí možnost zpřístupnění umění laické veřejnosti. Zakladatelka komunitní ženské platformy sdružující téměř 80 tisíc žen Eva Čejková Vašková je přesvědčená, že právě ženy mohou změnit svět k lepšímu. S mladou studentkou a letuškou Agátou Ulrichovou uvidíme, že není vše takové, jak se může zdát. Svým nadšením pro pohyb se ostatní pokusí nakazit Hana Dvorská, zřejmě nejstarší aktivní kaskadérka na světě. A s Jiřím Vítkem se podíváme do světa architektury, kam podle něj patří krása a oduševnělost prostoru.

Půldenní pražské setkání TEDxPragueWomen 2018 – Ukaž se! se paralelně koná s globální konferencí TEDWomen v Palm Springs (USA). V Praze se na vás těšíme v pátek 30. listopadu v 17.00 hodin v DOX+.

Více informací včetně možnosti zakoupení vstupenek najdete na stránkách www.tedxprague.cz v události TEDxPragueWomen 2018. Vstupenky jsou k dispozici do středy, 28. 11. 2018.

Generálním partnerem akce je Česká spořitelna, hlavními partnery jsou společnosti T-Mobile a ABB.

Více informací: Ivana Dubášová, ivana@dubasova.com

 

TEDxPragueWomen
Nezávislé, neziskové, dobrovolníky organizované setkání založené na principu světoznámé konference TED a s licencí, kterou TED organizátorům uděluje. Cílem je sdílet myšlenky hodné šíření a měnit svět k lepšímu. TEDxPragueWomen se jako jediná z nezávisle organizovaných TEDx konferencí musí odehrát v termínu konání globální TEDWomen. Cílem je propojit se ve vzájemné solidaritě žen po celém světě a uvědomit si, jakou roli hrají ve společnosti. Někde jsou na špici a posunují celou společnost, někde se teprve bijí o základní práva. Po celém světě se tak najednou konají stovky setkání TEDxWomen. Někde pouze formou promítání přenosu z TEDWomen, jinde, jako například v Praze i za účasti řečníků. První ročník TEDxPragueWomen byl v roce 2013 v kině Světozor. TEDtalky bývají označovány za životní řeč. Nejde na nich o konstatování faktů, ale autentické promluvy, které mají publikum přimět k určitému zamyšlení či akci. Životní příběhy silných osobností podporují kredibilitu formulovaných myšlenek.

TEDx
Nezávislé, neziskové, dobrovolníky organizované setkání, založené na principu světoznámé konference TED a s licencí, kterou TED organizátorům uděluje. Jeho cílem je sdílet myšlenky hodné šíření. Písmeno „x“ v názvu konference vyjadřuje nezávislost lokálně organizovaných setkání, které nabízejí prostor místním řečníkům. Setkání TEDx je kombinací živých vystoupení řečníků a promítaných videí TEDTalks. Účelem je inspirovat, vyvolat diskuze a navázat vztahy. K hlavnímu proudu TED se následně přidaly odnože TEDxYouth pro mladistvé, TEDxWomen pro ženy či TEDMED pro pracovníky ve zdravotnictví.

TED
Nezisková organizace s mottem Ideas Worth Spreading/Myšlenky hodné šíření. TED vznikl jako čtyřdenní konference v roce 1984 v Kalifornii. Od té doby neustále roste a prostřednictvím řady iniciativ podporuje myšlenky, které mění tento svět. Výroční konference TED zve přední světové myslitele a realizátory, aby pronesli svůj 18minutový příspěvek. Videozáznamy z jejich vystoupení jsou následně bezplatně zpřístupněny na www.ted.com. Mezi řečníky, kteří na TEDu vystoupili, patří mimo jiné i zakladatel Microsoftu Bill Gates, bývalý viceprezident USA Al Gore, výzkumnice primátů Jane Goodall, zakladatelé společnosti Google, zpěvák skupiny U2 Bono nebo někdejší předseda vlády Velké Británie Gordon Brown. Mediální iniciativy TED zahrnují stránku TED.com, kam jsou denně přidávána nová videa z přednášek, tzv. TEDTalks a otevřený projekt překladu, v jehož rámci je možné získat titulky a interaktivní přepisy vystoupení. To umožňuje dobrovolníkům na celém světě překládat TEDTalks do jejich rodného jazyka. Výroční TED konference v Long Beach/Palm Springs a Oxfordu dávají dohromady nejzajímavější osobnosti světa, které fascinují svým životním příběhem a přinášejí nejinspirativnější myšlenky.

Přidej komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *