Zadejte hledaný výraz

AKČNÍ TIPY BYZNYS INSPIRACE REDAKČNÍ VÝBĚR ROZHOVORY

Oblečení si můžeme vyměnit, kdežto pleť už nikdy

Toto tvrzení je od kosmetičky Ivany Fedorky. Její příběh o tom, jak se dostala ke kosmetickému salonu v Praze je opravdu inspirativní. Proto si může právem říkat Akční žena. Prozradí nám, jaké jsou aktuální trendy, ale také to, na co bychom si měli dávat pozor při péči o pleť. 

Provozujete kosmetický salon na Praze 4. Jak jste se dostala ke kosmetice? 

Ano, vlastním salon na Praze 4, u krásného Kunratického lesa. Vše totiž začalo vážnou autonehodou, po níž jsem měla potrhanou pleť v obličeji.  Bylo to těžké období, kdy jsem se na sebe nemohla podívat do zrcadla. V tu chvíli jsem pochopila, jak se cítí člověk, který si neví rady s problematickou pletí nebo má znetvořený obličej.  A začala jsem hledat, jak pomoci své pleti bez invazivních zákroků. Cvičení, zdravá strava a správná kosmetická péče o pleť a tělo mě tenkrát pomohly. A právě to mě nadchlo – pomáhat ostatním lidem a starat se o jejich tělo a pleť.

Proč jste se rozhodla otevřít svůj vlastní salon?

Lidský obličej je jedná velká věda, do které jsem se doslova zamilovala. Moje práce mě natolik baví a uspokojuje, že jsem se rozhodla založit vlastní salon krásy. Snila jsem o tom, že jednou budu mít možnost vytvořit soukromé, klidné, tiché a maximálně relaxační prostředí s takovou autentickou a přátelskou atmosférou, kde by každý člověk měl individuální péči a přístup, a možnost načerpat pozitivní energii, inspiraci a životní sílu…

Zdroj: Ivana Fedorka archiv

Jak jste zvládla období covidu? 

Samozřejmě, že i mě zasáhlo. A musela jsem sáhnout i do rodinného rozpočtu. Covidové období nebylo pro nikoho jednoduché, především po psychické stránce; když Vám někdo zakáže pracovat, tak to je ještě horší, než finanční stránka věci.

Na stránce fedorka.cz popisujete, že poskytujete také poradenství v oblasti domácí péče. Jaké chyby nejčastěji ženy dělají? 

Nejčastější chybou, kterou ženy dělají, je to že podceňují domácí péče a na péči o svou pleť si neudělají čas. Ten je přitom jen otázkou priorit. Velmi často podcení a nedodržují správně čištění pleti. Jedná se o správné a důkladné čištění, díky němuž potom krém či jiný přípravek snadno pronikne a dostane se i do hlubších vrstev pletí a řeší to, co potřebujeme zlepšit.

Používají přípravky, které nejsou vhodné pro jejich typ pleti, a mají jich doporučené od kamarádky či mamky. Nevhodné je i používání přípravku od různých značek, které způsobí „zmatek“ a problém to nevyřeší. Je lepší vybrat si kvalitní kosmetiku jedné řady, aby se účinky přípravku mohly doplňovat. S péčí o pleť začínají pozdě. Právě to pro ni může mít špatné následky. Každá žena by se měla snažit mít zdravou pokožku. Vždy říkám že oblečení si můžeme vyměnit, kdežto pleť už nikdy.

Říka se, že stres se odráží na pleti. Souhlasíte?

Souhlasím. Stres se nemilosrdně odráží na naší pleti. Naše emoce a stres mají na kvalitu pleti a zdraví organismu velký vliv. Provázanost kožních chorob je mnohem vyšší, než se předpokládalo. Kůže a mysl jsou propojeny na mnoha úrovních. V kůži je řada zakončení nervů, které probíhají celým organismem. A když je organismus vystaven tlaku, začne uvolňovat řadu stresových hormonů, především kortizol. Ten navyšuje produkci kožního mazu, a odsud vznikají pupínky a akné.

Stres snižuje funkčnost ochranné kožní bariéry, což má za následek snížení hydratace pleti a její schopnost regenerace.  Stres je jeden z hlavních faktorů ovlivňujících vzhled a zdraví pleti i rozvoj kožních onemocnění a problémů.

Co by žena měla dělat, aby se vyhnula znakům stresu na obličeji?

Ženy by se měli poctivě starat o svoji pleť s pomocí odborné a domácí péče, která podpoří v případě stresů hydrataci a projasnění pletí. Péče by se měla vybírat taková, která neobsahuje příliš chemických látek, konzervantů, parfemačních látek a parabenu, které by pleť ještě více zatížily.

Jaké procedury byste doporučoval, aby si ženy zachovaly vzhled s minimem vrásek?

Velice doporučuji odborně vedenou omlazující mezoterapii. Tato metoda je mírně invazivní, spočívá v aplikaci vitamínů a koktejlů omlazujících látek či kyseliny hyaluronové do podkoží. Využívá se k tomu takzvané mikrojehličkování. Jinou účinnou metodou zmírnění vrásek je mikrodermabraze. Vyhlazuje a redukuje vrásky na obličeji, šíji a dekoltu. Diamantová mikrodermabraze minimalizuje již vzniklé vrásky a okamžitý efekt omlazení nastává ihned po ošetření pleti.

Možností je celá škála a vzhledem k tomu, jakou moc má lidský dotyk, ráda i svému okolí doporučuji ošetření BEAUTY SECRET se speciální liftingovou masáží obličeje, která je velmi účinná a velmi přirozená v boji proti vráskám. Urychluje metabolismus pleti, zlepšuje mikrocirkulaci, vyhlazuje a vyplňuje vrásky a všeobecně zlepšuje regeneraci pleti.

Stoupající oblibu má také tzv. Diffusion Filler. Jde o produkty s vysoce koncentrovaným přírodním kolagenem a kyselinou hyaluronovou, které pomáhají znovu obnovit kontury obličeje a krku a poskytují pleti mimořádný vyplňující účinek a silnou revitalizaci.

Zdroj: www.fedorka.cz

Co mohou ženy pro sebe udělat doma, aby si zachovaly svůj vzhled?

Krásná pleť je ta zdravá. Taková je součástí naší ženské síly a životní energie. Pod takové motto se ráda podepíši a ženám poradím, co pro něj mohou doma udělat.

Při péči o pleť jsou velmi důležité nejen kvalitní čištění, výživa a ochrana pleti a i dotyk a směr nanášení přípravku. Nejde jen o to namazat si obličej bez ladu a skladu, ale taky o to, jak přípravky používáme. Odborníci mohou poradit a naučit vás jak správně pracovat s přípravky – jaké množství je ideální, jakým směrem krémy nanášet, zda je roztírat nebo vklepávat.

Ruku v ruce se základní péčí bychom měly dodržovat i dostatek spánku, spánkovou hygienu a dopřávat si pobyt na čerstvém vzduchu.
Náš vzhled zrcadlí naši pohodu a zdraví, proto je důležité nejen to, co si dáváme na sebe a svoji pokožku, ale taky to, co snídáme, obědváme a večeříme. Špatné a nezdraví občerstvení plné cukru a soli se rychle odráží na pokožce v podobě vrásek a pupínků. Proto je důležité zvolit pestrou a vyváženou stravu.

Věříte v motto: „Být krásná, znamená být šťastná„?

Hodně věřím, a věřím, že motto platí i obráceně: „Být šťastná, znamená být krásná”. Někdo by mohl namítnout, že je to jen hra se slovy, ale mám za to, že na krásu a štěstí se můžeme dívat jako na spojené nádoby. Nebo jako na jednu věc, kterou nazýváme dvěma různými jména, podle toho, zda je nám bližší krása nebo štěstí. Také mám za to, že vzhled je vizitkou každé ženy. Pokud se cítíme krásné, můžeme si uvědomit svoji tvořivou energií a dokonalost. Rozvíjet svou sebedůvěru, sebeúctu a sebeuvědomění a pracovat na svém sebevyjádření.
Víte, já každý den vidím, v jakém naladění žena obecně do mého beauty salonu přichází a v jakém odchází. A tato jejich proměna je inspirující.

Štítky
redakce

Jsme ženy a podporujeme se navzájem v našich snech. V tom, co nás skutečně naplňuje a dělá nám radost. Virtuální místo pro všechny ženy, které touží po změně a chtějí růst.

  • 1

Může se hodit

Přidej komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *