Zadejte hledaný výraz

AKCE AKČNÍ TIPY GENDER INSPIRACE

Organizace IWPG uspořádala 5. ročník události „Mezinárodní mírové setkání vedoucích žen“

Mezinárodní mírová skupina žen pro globální region 7 (IWPG, regionální ředitelka Hong Jong-Rim) uspořádala 19. května v 19 hodin (KST) páté “Mezinárodní mírové setkání vedoucích žen”, kterého se zúčastnilo více než 160 vedoucích žen z 22 zemí. Tématem bylo “Budoucnost ženského leadershipu pro mírový svět”.

 

Generální tajemnice ústředí IWPG Jeon Na-Hyeong přednesla uvítací projev: „IWPG dosahuje „Deklarace míru a ukončení válek“ (DPCW), praktické odpovědi na otázku míru, aby se zastavila globální válka, a aktivně spolupracuje s pobočkami v každé zemi.“

 

Prezidentka organizace Women, Law and Development in Africa (WILDAF Mali) a bývalá ministryně pro podporu žen, dětí a rodiny Bouaré Bintou Founé Samaké přednesla projev na téma „Vedení žen a mír“. Řekla: „Pokud jde o mír s vedoucími ženami, ukázalo se, že je třeba vypracovat řešení k dosažení míru, protože konflikty jsou časté“.

 

Na základě tématu proběhla aktivní diskuse se třemi otázkami, které zněly: 1. Jakým způsobem přináší vedení žen jedinečné perspektivy a přístupy k budování míru? 2. Jakou roli mohou hrát vedoucí ženy při řešení základních příčin konfliktů, jako je chudoba, nerovnost a zhoršování životního prostředí, aby bylo dosaženo udržitelného míru? 3. Jaké inovativní strategie si při utváření mírového světa představujete jako vedoucí ženy?

 

Hong Jong-Rim, regionální ředitelka, která pořádala „Mírové setkání“, řekla: „Je to díky vedoucím ženám, které milují mír, že již 10 let mohou realizovat mírové projekty zaséváním semínek míru po celém světě. Jako mezinárodní ženská nevládní organizace se sídlem v Jižní Koreji se IWPG chce stát s vámi jedno a pokračovat ve společném běhu za mír.“

 

Následně generální tajemnice HQ Jeon Na-Hyeong představila a pozvala na „9. výroční připomínkovou událost HWPL World Peace Summit“, která se uskuteční 18. září. Mírové setkání bylo zakončeno titulkem: „Chcete se připojit k mezinárodní mírové události?“.

 

IWPG je mezinárodní ženskou nevládní organizací registrovanou u Hospodářské a sociální rady OSN (ECOSOC) a Oddělení globální komunikace (DGC) a aktivně pořádá aktivity na podporu „DPCW“, mírové vzdělávání žen, ženské mírové sítě po celém světě a projekty propagace mírové kultury.

redakce

Jsme ženy a podporujeme se navzájem v našich snech. V tom, co nás skutečně naplňuje a dělá nám radost. Virtuální místo pro všechny ženy, které touží po změně a chtějí růst.

  • 1

Přidej komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *