Zadejte hledaný výraz

INSPIRACE INTERIÉR

Znáte výhody zaskleného balkonu, na co myslet před zasklením?

Chystáte se k rekonstrukci svého domova nebo jste si zrovna pořídili nový byt? Zkuste se zamyslet nad zasklením balkonu nebo lodžie.

V posledních letech vzrůstá poptávka po zasklívání balkonů, protože to nejen dobře vypadá, ale zároveň jde o funkční vychytávku, která vám může přinést výhody do vašeho bydlení. 

Výhody zasklení balkonů: 

  • Dochází k úsporám energií při vytápění bytu 
  • Zasklení chrání vnitřní část balkonu před větrem, deštěm a dalšími nepříznivými vlivy jako jsou nečistoty nebo zápach 
  • Zasklení tlumí hluky přicházející z města, hřiště nebo rušné silnice před domem 
  • Balkon můžete využívat déle během roku
  • Zasklení zvýší celkovou hodnotu vaší nemovitosti 
  • Zvýší se vaše soukromí a bezpečí před nevítanou návštěvou zlodějů 

Než dojde k zasklení…

Než dojde k samotnému zasklení, je třeba rozmyslet a zařídit několik důležitých věcí: 

Máme balkon nebo lodžii? 

Balkon nebo lodžie? Máte v těchto pojmech jasno? 

Balkon je konstrukce, která přečnívá přes obvodové zdi budovy. Nemá žádné nosné zdi a po obvodu je umístěno zábradlí. Lidé na balkonech jsou tak vystaveny slunci, větru, ale i pohledům sousedů ze všech stran. 

Lodžie má na rozdíl od balkonu nosné zdi, které zajišťují větší soukromí i částečnou ochranu před vlivy počasí. Lodžie také nevystupuje z půdorysu stavby a má strop. 

Na stavebním úřadě 

Když máme jasno v tom, co vlastně zasklíváme, vydáme se na stavební úřad. I když by se vám mohlo zdát, že se jedná o drobnou úpravu, samotná montáž skel je považována za stavbu. 

Fotka od Andreas Lischka z Pixabay

V některých případech je dokonce nutné zažádat  o stavební povolení, ale všechny potřebné informace se dozvíte na příslušném stavebním úřadě. Potřebovat budete také souhlas majitele domu. 

Posouzení technického stavu

Odborník by měl také posoudit technický stav a hlavně nosnost vašeho balkonu či lodžie. Ač se to nemusí na první pohled zdát skleněné tabule mohou vážit i přes 100 kg a je důležité, aby byl technický stav v pořádku. 

Rámový nebo bezrámový systém? 

Každý z těchto dvou systémů má své výhody i nevýhody. 

U rámového systému je každá ze skleněných tabulí opatřena ještě hliníkovým, plastovým nebo dřevěným rámem. Výhodou rámového systému je určitě odolnost vůči nepříznivému počasí a lepší těsnění díky rámu. 

Bezrámový systém působí více elegantně a esteticky a zároveň je také praktičtější z hlediska údržby a čištění, protože sklo jde jednoduše posouvat. 

Výběr firmy pro zasklení 

Pokud máte vyřízeno všechno potřebné, přistoupíme k výběru firmy a samotnému zasklívání balkonu. Až budete firmu nebo řemeslníky pro zasklení shánět zjistíte, že výběr na trhu je široký. 

Při výběru firmy se nedívejte pouze na ceny služeb, ale hlavně zvažte také doporučení od předchozích spokojených či nespokojených zákazníků. 

Samotná montáž

V každém případě váš byt navštíví zaměstnanec vámi vybrané firmy, aby balkon zaměřil. Během následujících tří týdnů probíhá samotné vyhotovení skel. 

Samotná montáž nezabere dělníkům déle než 2-3 hodiny a pro zefektivnění práce se může provádět s pomocí vakuových přísavek a manipulační techniky. Další práce spočívají v začišťování a silikonování. Celkově dělníkům práce na zasklení nezabere déle než 1 den. 

Záleží ale také na velikosti balkonu a složitosti samotného zasklení. 

Většina firem vám dnes taky ještě před samotnou montáží dodá digitální vizualizaci vašeho balkonu po zasklení, ať už v podobě fotografií nebo videí.

Cena 

Cenu zasklení balkonu je těžké takto od stolu určit. Odvíjí se od firmy, vámi zvoleného systému, velikosti balkonu a složitosti montáže. 

Každá firma vám po zaměření vašeho balkonu nebo lodžie předloží cenovou nabídku, na jejímž základě se můžete rozhodnout, zda do zasklení půjdete či ne. Obvykle se cena za 1 m² pohybuje od 2 000 do 5 000 Kč.

redakce

Jsme ženy a podporujeme se navzájem v našich snech. V tom, co nás skutečně naplňuje a dělá nám radost. Virtuální místo pro všechny ženy, které touží po změně a chtějí růst.

  • 1

Přidej komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *