Zadejte hledaný výraz

DOPORUČENÉ KARIÉRA KURZY NETWORKING PODNIKÁNÍ SEBEREALIZACE VZDĚLÁVÁNÍ

Podporujeme inovativní nápady českých žen

Nikdy nebylo důležitější zvyšovat počet začínajících firem, podporovat inovace v ekonomice a zároveň zvyšovat podíl žen podnikatelek. Akademie pro začínající podnikatelky Academy for Women Entrepreneurs (AWE) má za cíl podporovat ženy v rozvoji jejich podnikatelských nápadů, nabízet jim vzdělání, know-how a příležitosti k networkingu a spolupráci s dalšími ženami.

Jde o ucelený vzdělávací program, který před čtyřmi lety iniciovala americká vláda. Od té doby prošlo programem více než 25 000 žen ze 133 zemí světa.

AWE používá hybridní model studia. Kombinuje online platformu DreamBuilder, vyvinutou Thunderbird School of Global Management Arizonské státní univerzity ve spolupráci s globální společností Freeport-McMoRan, s mentoringem a facilitací. Dreambuilder obsahuje 13 studijních modulů, které se věnují marketingu, financím, plánování a řízení, prodeji atp. Úspěšné absolventky studia dostanou certifikát Arizonské státní univerzity a odnesou si hotový byznys plán. Mají také možnost se zúčastnit soutěže o nejlepší projekt a získat finanční odměnu pro rozvoj svého podnikání.

V České republice pořádá AWE organizace Business & Professional Women za podpory Velvyslanectví USA v ČR od roku 2021. Programem prošlo přes 90 žen a je hodnocený jako jeden z nejúspěšnějších na světě.

Mezi zapojenými projekty byly například: Filharmoniště, Výdejna chutí, Pražské zkratky, Progresko, Češtinářské špeky, Piknikon, MamiGYM, Zamlsej, WE Agency, Rodina cestuje, Dřevohračka, Semenaření a mnohé další.

V letošním třetím ročníku se opět sešly ženy z celé republiky se svými projekty z nejrůznějších oblastí. Studentky v Akademii přivítal velvyslanec USA v ČR Bijan Sabet na slavnostním zahájení 8. března 2023.

Role facilitátorek se ujaly podnikatelky z řad organizace BPWCR Venda Vaníčková, Julie Válková a Šárka Rooya Jiřičná. Budou provázet ženy celým studiem, pomáhat uchopit jednotlivá témata prakticky a zasadit do lokálních podmínek.

V rámci 14. ročníku konference Equal Pay Day, který pořádá Business & Professional Women, měly studentky i absolventky akademie možnost účastnit se AWE Market a prezentovat tak své výrobky a služby návštěvnicím sobotního mentoringového dne.

Studium třetího ročníku AWE končí v červnu soutěží o nejlepší projekt a slavnostním ceremoniálem v rezidenci velvyslance USA v Praze.

AWE ale není jen intenzivní několikaměsíční studium. Je to komunita žen podnikatelek, která vzniká jak v ČR, tak po celém světě. Absolventky se propojují a dále rozvíjí své podnikatelské záměry, a tak inspirují další ženy, které zatím o podnikání třeba jen sní.

Michaela Melicher, koordinátorka projektu AWE

foto: BPWCR

Štítky
redakce

Jsme ženy a podporujeme se navzájem v našich snech. V tom, co nás skutečně naplňuje a dělá nám radost. Virtuální místo pro všechny ženy, které touží po změně a chtějí růst.

  • 1

Může se hodit

Přidej komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *