Zadejte hledaný výraz

ROZHOVORY

Z Thajska posílala Romana bílý prášek, dnes je její kolagen prevencí

Když naše pozvání na první český event v Brně přijala Romana, zakladatelka značky Inca Collagen, neznali jsme se osobně, jen z fotek. Začínala kdysi jako sestřička v nemocnici, ale tam jí nebylo umožněno plně se seberealizovat. Když jsme ji potkali osobně a zažili její nespoutaný stand-up, díky kterému rozesmála celé publikum, potvrdili jsme si, že je na správném místě a musí vystupovat častěji.

Každá žena objeví svůj talent a to, co chce v životě dělat, v jiném věku. Kdy vznikl „aha“ moment u vás? A jaké byly vaše první kroky k seberealizaci?

Vysloveně „aha“ moment nastal po jedné slovenské párty, kde jsem si poprosila prášek proti bolesti hlavy od kolegyně a ona zareagovala, že „já ti to nedám“. Mám ho na pigmentové skvrny, a proto ti ho nedám. Neměla tehdy u sebe prášek, ale kolagen, který jsme objevili v Thajsku na dovolené a od té doby jsme se tam vrátili opět ještě třikrát. Kamarádem jsem z dovolené začala nosit místo náramků či magnetek kolagen. Každému jsme ho vozili, každý ho od nás chtěl, tak jsem vozila z dovolené pro známých bílý prášek …

Vzniklo to velmi spontánní. Všichni ode mě chtěli kolagen, no já ho neužívala. Já jsem pořád dělala jen tu tvarovou jógu (smích), stále jsem se smála, a když to všichni chtěli v takovém množství, že jsem jim posílala z Thajska balík, nechala jsem to proclít a tak jsem pochopila, že ten balíček může být zajímavý.

Což byl první krok, který vás posunul do realizace vašeho nápadu?

Moje kamarádka Ivana řekla kouzelnou větu: A proč ne. V tom roce jsme vyrazili do Thajska potřetí. Letěli jsme s cílem zjistit, jak se to vyrábí, kde se to vyrábí a nakonec jsme se dostali do patové situace a zjistili jsme, že vyrobit se to dá, ale dovážet se to nedá. A tak jsme se rozhodli ho vyrábět. Našli jsme si cestu k zcela vlastnímu kolagenu a tak jsme začali produkovat unikát.

Jste v tom dvě kamarádky.

Ano, jsme v tom dvě ženy, dvě maminky. Jedna je viditelná (blondýna v červených šatech) a druhá je neviditelná, doplňuje mě, ona je ta pečlivá maminka a já jsem ta přelétavá, potřebuji nad sebou kontrolu. Ona je můj stabilní bod. Je mou nedílnou součástí. Ona je pro mě vzor a stabilita. Já létám v oblacích (smích).

Jste stále rychle rostoucí start up. Jak to máte v podnikání rozdělené?

Já ji velmi ráda obdarovávám tabulkami, obraty, počty a analýzami. Ty hovoří za všechno. Reklamací máme nula, ještě jsme nedokončili květen a já už mám v hlavě Vánoce. Já už nás vidím po celém světě, naše krabička je modro-zlatá, přesně tak, jak i celá zeměkoule (smích).

Kdy jste se rozhodli jít na zahraniční trh?

Zcela okamžitě. Ona je Slovenka, já jsem Češka, na krabičce je český a slovenský text. Jelikož jsme Slovensko – Česko, jeden čas jsme soutěžili. Já jsem měla menší město a větší stát, ona opačně, větší město a menší stát. Česko a Slovensko je pro nás opět Československo.

Jste krásným důkazem toho, že mít byznys partnera a spolupracovat se dá i na dálku.

Ano, fungujeme na dálku, ale telepaticky jsme spolu nonstop (smích).

Kolagen je momentálně velkým fenoménem. V čem nejvíce pomohl vám? V čem je pro vás nejlepší?

Pro mě osobně je velkým pojidlem. Spojuje komunity, spojuje tkáně, buňky, spojuje krásné ženy či sportovní komunitu. Propojuje Česko a Slovensko. A my máme jen jeden produkt, jednosložkový, ale komunita je nekonečná. Je jedno, jestli je to sportovec nebo krásná žena. Kolagen je výborný úplně pro každého a v každém věku. Je to také úžasný dárek pro celou rodinu. Gro toho produktu je, že souvisí s celým člověkem, ať už ženou nebo mužem, tím pádem spojuje všechny lidi a je to globálně. Globální fenomén v účinku a fenomén v komunitě, neboť zastupuje celou komunitu. Spojuje tkáň.

Zveřejnil(a) akcnezeny.sk dne Pondělí 11. červen 2018

Čili máte klienty i muže? :)

Ano, samozřejmě, ale přicházejí k němu přes své moudré ženy. Když žena svého muže miluje a chce, aby dlouho vydržel, přidá mu nenápadně tři gramy bílého prášku denně.

Slyšela jsem, že existují různé druhy kolagenů. Který je ten váš?

Náš je 100% čistý bioaktivní kolagen. Obsahuje všechny tři typy a je z mořských ryb. Díky tomu nemusí být tepelně upravený jako například hovězí nebo vepřový, čili my máme tu volnost, že jsme si mohli vybrat tento druh a tím zůstane zachována jeho struktura. Při užívání, když ho pijeme, si ho tělo doplní přesně tam, kam je třeba. Ať už podpoří nehty, vlasy, pokožku, pigment nebo kolena …

Zveřejnil(a) akcnezeny.sk dne Pondělí 11. červen 2018

Jak funguje nejlépe šíření povědomí?

Úplně nejlépe funguje přes referenční marketing. Šikovná žena o tom řekne svému muži a ten zas své sestře, mámě…
Cílem je zůstat zdravý a krásný. A když to zákazníkům splníme, kupují ho stále znovu a znovu (smích). Inca collagen není určen na nemoc či řešení problému, ale na prevenci.

Máte nějaké tipy pro ženy, které by chtěli začít tvořit také něco vlastní?

Nebát se, vysnít si, v čem je to přínosem. Musíte vědět, jak si vystačíte s časem. Uspěje defacto každý byznys, jde o to uvědomit si, že den má jen 24 hodin a jedno dítě je malé, druhé větší, každé má jiné potřeby, takže když začnete plánovat ten produkt nebo službu, je třeba uvažovat nad tím, zda je pro někoho přínosem, zda bude ochoten za ni zaplatit a pak už jen začít.

Jaké jsou vaše plány do budoucna?

Máme nějaké překvapení. Budou se vyrábět smoothie, čerstvé drinky. Oni si pro nás přišli sami, takže uvažujeme nad partnerstvími a protože kolagen oblibě i můj pes a kočka, tak nám k tomu možná ještě napadne do budoucna nějaká závažná hloupost (smích). Jdeme velmi rychle, takže si nemůžeme dovolit uvažovat nad plány na rok 2025.

Martina Novotná

Založila som projekt Akčné ženy. Podporujeme všetky ženy v tom, čo ich napĺňa a robí im RADOSŤ. Pomáhame si v podnikaní, kariére a vzdelávaní.

  • 1

Přidej komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *