Zadejte hledaný výraz

BYZNYS DOPORUČENÉ KARIÉRA PODNIKÁNÍ PR ČLÁNKY ROZHOVORY VZDĚLÁVÁNÍ

Eva Stejskalová, zakladatelka Regionální televize CZ: Není špatné z těch výšin se občas postavit rovnýma nohama na zem

Minuloroční výběrový vzdělávací program Women in Tech byl zaměřený na podporu žen především ze startupového prostředí. První ročník unikátního programu pořádala Hospodářská komora České republiky prostřednictvím Výskumného ústavu pro podnikání a inovace (VUPI) a technologická společnost Huawei. Vybrané dámy, jejichž byznys a práce má přesah do technologického odvětví dostávali v průběhu šesti měsíců cenné know-how prostřednictvím mentoringu, workshopů a vzdělávacích akcí. Podnikateky měly tak díky expertní podpoře jedinečnou příležitost rozvíjet svůj talent, schopnosti i portfolio kontaktů, aby mohly posunout své projekty výrazně dál. Oceněné účastnice projektu i do budoucna zůstanou aktivní součástí platformy Women in Tech a budou tak mít k dispozici zázemí pro svůj růst. Náš seriál rozhovorů se šesti podnikatelkami, oceněnými v rámci programu Women in Tech začínáme s Evou Stejskalovou, zakladatelku společnosti Regionální televize CZ.

Odkud jste se dozvěděla o programu Women in Tech a proč jste se rozhodla do něj zapojit?

Byla jsem do něj přihlášena kolegy, kterých si vážím a kteří si, zřejmě, váží mě a mé práce.

Jaké jste měla očekávání, když jste do programu Women in Tech vstupovala a byly napněny? Co vás nejvíce na programu překvapilo, možná pozitivně zaskočilo?

Největší přínos vnímám v možnosti potkat se se zajímavými ženami pracujícími v různých technických oborech. A třešničkou na dortu pro mě byla možnost absolvovat zajímavá školení, která mě mohou posunout v oblasti technologií o kus dál.

Jak program Women in Tech konkrétně pomohl vám? Proč byste doporučila i dalším českým ženám zapojit se do programu?

Každé inspirující setkání je pro můj osobní rozvoj velmi přínosné, už z tohoto důvodu bych ženám doporučila se programu zúčastnit. O přínosu v podobě nových znalostí, za které se jinak draze platí, nemluvě.

Oceněné účastnice Women in Tech 2022, Eva Stejskalová druhá zprava

Pojďme k vašemu byznysu: když se řekne regionální televize, zejména občané měst ale i mnoha obcí si pod tímto pojmem představí místní televizi, informující prioritně o životě v jejich regionu. Nemá smysl diskutovat o tom, jestli tenhle typ televizního vysílání má ve věku sociálních sítí a informací na 2 kliky opodstatnění, protože bez debaty má. V české posametové mediální historii nalezneme snahy o vytvoření společné platformy spájející nebo možná združující regionální televize. Můžeme je ale považovat jenom za součást historie a oprávněně tvrdit, že vám se to podařilo. Zkusme tedy našim čtenářkám představit váš projekt Regionální televize CZ, která byla provozovatelem stejnojmenného programu, dnes Náš region TV.

Ano, máte pravdu, cílem bylo propojit regionální televize a vytvořit pro ně jednotnou, celoplošnou platformu, dostupnou divákům. Přitom nešlo jenom o to televize propojit, ale hlavně projekt dlouhodobě udržet, což je ta těžší část úkolu. Dnes jsme stabilním hráčem na televizním trhu a troufám si říci, že i respektovaným. Nikdy jsme neuhnuli z našich obsahových cílů, takže dál přinášíme zajímavosti z regionů a pro regiony, realizujeme několik původních televizních projektů, které se setkávají s diváckým ohlasem a chceme v tom pokračovat.

Eva Stejskalová v pracovním nasazení

V jakém stadiu se váš projekt nachází dnes, ani ne měsíc před 11. narozeninami, po přejmenování na Náš region TV? Myslela jste si před těmi téměř 11 lety, že se váš projekt nejenom uchytí, ale rozroste tak, že dnes pokrýváte unikátním regionálním vysíláním prakticky celou republiku?

Už od počátku byl cíl pokrýt regionálním zpravodajstvím celou republiku, proto jsme hned zvolili jako primární distribuci satelit. Nebyla to pro nás ale levná záležitost, náklady se počítají ve statisících měsíčně, a tak jsem zpočátku neviděla dál než na měsíc dopředu :-) Vrhla jsem se do technologií a byznysu, které byly pro mě do té doby neznámé, takže jsem musela pracovat na 200% a hodně se učit. A samozřejmě byly situace, kdy jsem se budila ze spaní a počítala peníze. Ale musím říct, že jsem nikdy neuvažovala o tom, že bych projekt ukončila, vždy jsem cítila zodpovědnost za mé kolegy a spolupracující televize, což mě hnalo dopředu.

Aktuálně spolupracujete s více než stovkou českých, moravských a slezských lokálních, regionálních, ale i internetových televizí a i těch s celostátní působností a k tomu ještě i několika slovenskými. Jejich pořady vysíláte satelitně, prostřednictvím kabelových, digitálních, IPTV a jiných sítích v Česku i na Slovensku. Kam se chystáte projekt posunout dál?

Se vstupem nového spolumajitele do projektu – mediální skupiny A11 se připravuje další rozvoj nejen pokud jde o technologie šíření, ale i obsah. Stále ovšem v duchu regionů a regionálních informací.

Eva Stejskalová v kokpitu

Není žádným tajemstvím – minimálně pro miliony vašich diváků – že kromě regionální televize je vaší poměrně čerstvou láskou a vášní i sportovní létání. Jaké to je, letět si kam chcete a dívat se na svět z nadhledu?

Jedním slovem úžasné. Kromě krásných pohledů na naši zemi člověk získá často postrádaný nadhled, díky kterému se najednou všechny pozemské problémy zdají tak zbytečné a malicherné, že není důvod se jimi příliš stresovat. A také vám to přinese příliv pozitivních emocí a hormonů, takže si u toho ještě mentálně odpočinete. Ale pozor, je to návykové :-) Přesto mohu jen doporučit.

Ještě stále vstáváte se slepicemi, tedy ne docela doslovně, ale pořád začínáte svůj den procházkou se svými psy a cestou otevíráte kurník, aby se mohly vaše slepice proběhnout po vašem gruntu?

Ano, můj každodenní ranní rituál je už několik let stejný a s ohledem na ceny potravin a vajíček ani jeho změnu neplánuji :-). Navíc, ono není špatné z těch výšin se občas postavit rovnýma nohama na zem a připomenout si, že jsme původně sběrači, chovatelé a zemědělci. A hlavně všežravci, což občas někdo v poslední době zpochybňuje.

Zkusme malý dámský gambit: Kdybyste měla místo mně ve jménu našich akčních čtenářek možnost zeptat se něco Evy Stejskalové, co by to bylo?

Já bych se určitě sama sebe ptala na létání. Kam až to chci v této oblasti dotáhnout? Mám na to, abych získala licenci obchodního pilota a živila se tím? A jak dlouho mi vydrží zdraví, abych se tím mohla živit? Nejsem na to už moc stará? To jsou otázky, které si v poslední době kladu také a ráda bych na ně znala odpovědi, ale ty nezískám, pokud to nezkusím.

Na závěr tradiční Míšina klíčová otázka: Co vám v poslední době udělalo radost?

Radost mi udělala moje čerstvá pilotní licence soukromého pilota (tzv. PPL) – private pilot licence), kterou jsem dokončila v minulých dnech a je pro mě startovací můstek do další pilotní kariéry. Tím jsem si mohla dát další cíl – a tím je létání v noci – tzv. noční VFR.

Za rozhovor srdečně poděkoval Ján Schneider

foto:archiv Evy Stejskalové, Women in Tech

Po úspěšném prvním ročníku pokračuje výběrový vzdělávací program Women in Tech i letos. Jste zakladatelka nebo manažerka startupu, součástí vašeho produktu nebo řešení jsou technologie? Zaměřujete se na oblasti vzdělávání, životního prostředí, zdraví nebo rozvoje a plánujete rozšířit svůj byznys i do zahraničí? Neváhejete a zapojte se do programu Women in Tech 2023, máte šanci ještě do 20. března 2023, počet účastnic je omezen.

Štítky
redakce

Jsme ženy a podporujeme se navzájem v našich snech. V tom, co nás skutečně naplňuje a dělá nám radost. Virtuální místo pro všechny ženy, které touží po změně a chtějí růst.

  • 1

Přidej komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *