Zadejte hledaný výraz

ROZHOVORY

Být krásná je hlavně o tom, být šťastná a spokojená sama se sebou

stylistka

Kate Kavanovou jsme poznaly v době, když ještě pracovala jako marketingová projekt manažerka ve velké mezinárodní beauty firmě. Spolupráce na slovenském eventu Akční ženy v Košicích se jí natolik zalíbila, že dostala chuť zapojit se mnohem intenzivněji.

Před pár měsíci jste začala zajímavý projekt. Řekněte nám více o tom, kde a jak to celé vzniklo?

Dá se říct, že jsem si splnila svůj sen, když jsem se rozhodla dělat něco, co mě baví. Studovala jsem v zahraničí univerzitu s uměleckým oborem a po příjezdu zpět do Česka mě čekalo veliké rozčarování. Hlavně se to týkalo toho, jak se lidé k sobě v naší zemi chovají. Většinou to má hodně společného se sebevědomím, a to se stalo mým hlavním tématem. V marketingu jsem se necítila zcela naplněna a hledala jsem jiné cesty, jak pomoci ženám, aby se sebou byly spokojené. Chtěla jsem na to jít trochu jinak, od lesa, jak se říká. A zjistila jsem, že být krásná je hlavně o tom, být šťastná a spokojená sama se sebou ať jsme jakékoli. Také jsme zjistila, že čím míň věcí máme, tím blíž jsme sami sobě. A začíná to u šatníku.

Jaké byly začátky?

Styling jsem studovala v Pražské Škole Stylu a tehdy jsem, kromě veliké chuti pomáhat ženám i mužům se lépe a účelněji oblékat, neměla vůbec ponětí, jak se tím uživím. Zlom nastal až jsem narazila na firmu Cavalier, kde jsem se po několikatýdenním školení stala módní konzultantkou. A tehdy všechno krásně zacvaklo do sebe. Nejdůležitějším předpokladem pro minimalistický šatník je totiž perfektně padnoucí, a hlavně kvalitní oblečení. A Cavalier mi takové oblečení umožňuje nabízet. Jako módní konzultant pomáhám lidem s výběrem látek a personalizací oblečení, které pak firma šije v Česku. Mám tak přehled o etické stránce výrobního procesu a kvalitě.

V čem se lišíte od jiných stylistů?

Jako stylistka a módní konzultantka odrazuji od nakupování stále nových a nových věcí v konfekčních „fast fashion“ obchodech. Nízká cena oblečení v těchto řetězcích nás nutí k impulzivnímu nakupování a hromadění modelů, které si na sebe vezmeme párkrát za život. S klienty se snažím o detoxikaci šatníku a vytvoření rozmanitých kombinací za použití co nejmenšího počtu kusů oblečení. Pracuji s nimi na dlouhodobé bázi, kdy se jim starám i o servis čistění a drobných úprav oděvů. Nebo jsem na telefonu, když potřebují poradit co si vít na jakou příležitost.

Která část práce vás naplňuje nejvíce?

Nejvíc mě naplňuje radost klienta, který si vyzkouší poprvé oblek na míru a cítí se v něm fantasticky. Najednou se jakoby narovná a získá víc sebevědomí. Odchází pak ode mě jako úplně jiný člověk. Nebo klientka, která si sama navrhla halenku od látky až po knoflíček a je maximálně spokojená. Nebo plačící nevěsta, která poprvé vidí svého milého v něčem, v čem vypadá jako král světa. Baví mě, když se ke mně lidé vrací s příbuznými a chtějí, abych jim taky pomohla. Mít stylistku je už dnes celkem běžné.

Oblékat lidi pro nás znamená být součástí jejich příběhu. Zejména v momentech, kdy na oblečení záleží snad ze všeho nejvíce. ????????#kavalirstvi

Zveřejnil(a) Cavalier dne Čtvrtek 19. duben 2018

Čemu se ještě věnujete?

Momentálně se chystám na sérii přednášek u příležitosti vyhlášení Firmy a Živnostníka roku 2018. Bude to jedenáct večerů po celé České republice a mým cílem je vštípit hlavně mužům, že image a móda není jen o „hadrách“, ale o psychologii a emocích, které v nás oblečení vyvolává. A já se zajímám právě o průsečík image a úspěchu.

Vaše podnikání vyžaduje i pracovní víkendy. Jak si rozlišujete svůj pracovní a soukromý čas?

Na mé práci opravdu oceňuji, že nesedím celý den v kanceláři, ale jsem pánem svého času. Z toho plynnou výhody i nevýhody. Výhodou je, že si můžu kdykoli oddychnout. Nevýhodou je, že co neudělám, to nemám, a je proto důležité mít silnou vůli a motivaci. Tohle byl asi největší šok při přechodu ze zaměstnání na plný úvazek. Ale za pocit, že dělám něco užitečného, co mě ještě k tomu naplňuje to opravdu stojí.

minimalistický šatník, stylistka

foto: archiv Kate Kavanová

Jaké máte další plány?

Kromě přednášení na Firmě roku plánuji na podzim ve spolupráci s Akčními ženami také dopolední workshop pro ženy, kde se budeme věnovat právě minimalistickému šatníku, vhodným materiálům a střihům. Informace k události najdete na: https://www.facebook.com/events/1926207607426154/

Bude to příjemné dopoledne v krásných prostorách brněnského salonu Cavalier a už se na to velmi těším.

Přidej komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *