Zadejte hledaný výraz

ROZHOVORY

Nejlepší nápady vznikají 8000m nad zemí

Markéta Pařízková, fash me, byznys žena

„Styl oblékání je způsob, jakým se chcete prezentovat svému okolí – oblékání není pasivní, hodně o nás vypovídá. Je to jazyk, který je dobré se naučit. Nejen, že oblečení, doplňky sladíme, ale naučím Vás jak rychle kombinovat, naučím Vás nakupovat, naučím Vás jak lehké je najít svůj styl! ÚSPĚCH ZAČÍNÁ POCITY!“ – říká Markéta Pařízková, stylistka, majitelka společnosti FASH ME, která pořádá semináře z oblasti profesionálního stylu oblékání, etikety, sebeprezentace.

Kde a jak vznikla myšlenka na tvé podnikání?

Nápad jsem měla v hlavě delší dobu, ale finální rozhodnutí a podobu dostal v letadle 8000m nad zemí, když jsem se vracela ze služební cesty z Milána.

Co jsi studovala a kde jsi pracovala předtím?

Mým snem byla architektura, miluji design. Nevypadá to, ale i vztahy, naše chování, jak vypadáme, jak se cítíme – je design naší osobnosti.
Po gymnáziu jsem se těšila na živnostenský list, jak budu sama sobě šéfem :) A v 18ti letech jsem se pustila do podnikání. Jako nezkušený student jsem začala u americké společnosti MLM, toto byla pro mne opravdu nejlepší volba a škola života. Nejcennější zkušenosti sbíráte z reálných situací. Nikdy vás dostatečně nikdo nepřipraví v “simulovaném prostředí” školy. Potom jsem měla firmu s mámou, měly jsme 2 obchody, 23 švadlen, šily jsme, dělaly vlastní tvorbu, módní přehlídky. Ale největší zkušeností bylo mé mateřství a čas strávený s mými úžasnými dětmi.

kurz líčení, etiketa stolování

zdroj: archiv Markéta Pařízková

Kdo je tvým typickým zákazníkem?

Jsou to nejen firmy, ale i školy nebo veřejnost. Pro firmy pořádáme Semináře profesionálního stylu oblékáni, Semináře obchodní etikety, Seminář pro asistentky firem, Semináře etikety stolování. Pro ženy máme připravený kurz Styling&Ličení. Školám nabízíme ucelený program doplňkového vzdělávání. Pro veřejnost pořádáme Kurzy etikety stolováni, Kurz Styling & Líčení a nově Etiketa u stolu pro děti.

Jak přicházejí nové nápady?

Někdy mne inspiruje třeba pozorovat lidi. Ale nejvíce nápadů přichází, když jsem sama, např. v autě, když řídím a poslouchám hudbu.

Kdy stíháš pracovat vedle 3 dětí?

Nestíhám (smích) Ne dělám si legraci, pro mne je rodina, růst mých dětí na prvním místě. Někde jsem četla, že matka od více dětí je nejlepší manažerka, umí nejlépe & nejrychleji reagovat nebo řešit krizové situace, je velmi psychicky odolná a flexibilní. Moje osobní zkušenost je rovnice čím více si toho naložím, tím více toho stihnu, lépe si zorganizuji a rozložím čas. Zvládnu pracovní věci, včetně času pro sebe.

etiketa stolování

zdroj: archiv Markéta Pařízková

Co tě baví nejvíce na podnikání?

Osobní růst a možnost předávat mé osobní a letité zkušenosti. Baví mne, když lidem můžu ukázat cestu, směr, a oni zvládnou jít dál sami. Když mi posílají zpětnou vazbu, jak vše zvládají, krásný pocit.

Co bys nejraději vynechala?

Žehlení (smích) to mne opravdu nebaví.

kurz líčení, sebeprezentace

zdroj: archiv Markéta Pařízková

Stíháš i odpočinek? Pokud ano, tak jak?

Jsem zastánce názoru, že bez fyzické síly nemůže být mentální síla. Běh, pilates, posilovna to jsou věci, které patří k mé “osobní hygieně”, je to pro mne rutina. Patří do mého mého pracovního týdne, a tak to je. Vše je opravdu jen otázkou organizace Vašeho času. Také se nechávám ráda hýčkat masážemi a protože hodně času trávím v autě, patří sem i relax poslechem hudby, kterou mám ráda, a jak jsem již říkala, tady padají ty správné nápady.

Jaké jsou tvoje sny a plány?

Být šťastným člověkem, pyšnou mámou, dobrou manželkou (smích)

Máš pro nás dobré rady jak začít?

Nebát se, věřit sám v sebe, nenechat se odradit. Já osobně jsem se často už od dětsví setkávala s větami “ na to nemáš, koho to bude zajímat, proč bys to studovala…” Řekněte si dost, to stačí, jen vy jste zodpovědni za sebe, svou budoucnost, nikdo nemá právo, určovat vám CO dělat. Udělejte rozhodnutí. Je jedno do čeho se člověk pouští, tvrdě pracujte, mějte disciplínu a věřte v sebe.
Dnešní doba je hodně o sociální komunikaci, médiích. Já jsem v tomto stará škola, dám hodně na osobní kontakt, doporučení. Tomu věřím, tak pracuji. Nikdy není pozdě začít, já se pustila do nového podnikání v 38letech. Fandím všem, kdo najdou sílu plnit si své sny.

Přidej komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *