Zadejte hledaný výraz

AKCE AKČNÍ TIPY BYZNYS FREELANCE

Změní umělá inteligence svět investování?

Umělá inteligence, pro kterou se i u nás v Česku vžila zkratka AI (Artificial Intelligence), je v letošním roce jedním z nejvíce diskutovaných a sledovaných témat nejen v oblasti technologií. Tento trend spustil hlavně chatbot ChatGPT od společnosti Open AI, který v lednu 2023, za necelé dva měsíce po svém uvedení, překonal hranici 100 milionů uživatelů a stal se tak aplikací, která získala nejvíce uživatelů v takto krátkém čase.

Nadšení kolem umělé inteligence a jejího potenciálu změnit lidské životy

Zdá se, že umělá inteligence se od té doby stala nedílnou součástí našeho života. Mluví se o ní téměř všude a v souvislosti s mnoha tématy a oblastmi našeho života: od asistentů řízených hlasem až po autonomní vozidla.

Nadšení kolem umělé inteligence a jejího potenciálu změnit řadu oblastí lidského života se ale projevilo i v investičním světě. Akcie společností spojených s umělou inteligencí, zejména akcie amerických společností Nvidia, Apple a Microsoft v letošním roce rapidně rostly, díky hrstce technologických akcií americký technologický index Nasdaq 100 vyrostl o skoro 40 %.

Vliv umělé inteligence na svět investování

Kromě různých oblastí života má umělá inteligence zřejmě i velký potenciál změnit způsob, jakým lidé investují své peníze. Umělá inteligence umožní investorům analyzovat obrovské množství dat rychleji, než by bylo lidsky možné. Umělá inteligence s sebou přinese ale i rizika, která si dost možná dosud neumíme ani představit.

Jak změní umělá inteligence svět investování?

Zajímá vás, co si myslí přední odbornice na oblast umělé inteligence a ze světa investování o tom, jak umělá inteligence změní svět investování?

Přijďte si poslechnout panelovou diskuzi na toto téma.

Kdy: 4. října 2023 od 15:00 do 17:00 hodin

Kde: Podnikatelské a Inovační Centrum hl. m. Prahy

 

Koho si můžete poslechnout: 

Ivana Caha Šedivá

Ivana je zkušená profesionální mentorka a koučka. Za poslední 3 roky pomohla více než 600 startupům a mnoha korporacím a malým a středním podnikům. Je jednou z klíčových mentorek Google for Startups a několika dalších akcelerátorů. Studovala a pracovala v AI již v 80. a na začátku 90. let, téměř 30 let pracovala v boardech takových společností jako Johnson & Johnson nebo McDonald’s.

Senta Čermáková

Senta je výkonná ředitelka české neziskové organizace Czechitas zaměřené na vzdělávání žen v digitálních a IT dovednostech. Předtím působila jako ředitelka inovací ve společnosti Deloitte a v minulosti přes sedm let působila i v technologické globální mece Sillicon Valey.

Anna Píchová

Anna je hlavní analytička ve společnosti CYRRUS. Vystudovala Ekonomicko-správní fakultu Masarykovy univerzity se zaměřením na ekonomii. Nejdříve působila jako makroekonomický analytik, aktuálně se věnuje převážně makroekonomickým trendům, finančním a akciovým trhům a analýzám jednotlivých akciových titulů. Mimo práci je jogínkou, ráda chodí po horách a pokouší se pravidelně běhat.

Petra Gordan

Petra pracuje jako managing partner ve společnosti Impulse ventures, investičním fondu rizikového kapitálu, který se zaměřuje na pre-seed a seed startup investice v České republice a dalších zemích V4. Petra je také nadšenou investorkou na akciovém trhu.

 

Moderátor diskuze: Marika Čupa

Co se mimo jiné dozvíte:

  • Jsme svědky technologické revoluce? Aneb jak se umělá inteligence vyvinula za posledních 20 let.
  • Jak umělá inteligence ovlivnila a ovlivňuje život našich spíkerek.
  • Jak umělá inteligence změní svět obecně včetně toho investičního.
  • Je dobrý čas na nákup akcií firem spojených s umělou inteligencí?
  • A spoustu další inspirace ze světa investování a umělé inteligence.
redakce

Jsme ženy a podporujeme se navzájem v našich snech. V tom, co nás skutečně naplňuje a dělá nám radost. Virtuální místo pro všechny ženy, které touží po změně a chtějí růst.

  • 1

Přidej komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *