Zadejte hledaný výraz

AKČNÍ TIPY BYDLENÍ INTERIÉR TIPY

4 tipy, jak zařídit kuchyň v praktickém a funkčním stylu

Při zařizování kuchyně je třeba zvážit mnoho různých parametrů. Ovšem díky pečlivosti si tak můžete vytvořit místo, ve kterém bude radost připravovat pokrmy. Zásadní je vybrat vhodné vybavení, které vám vaření a pečení může značně usnadnit.

Varná deska

Jedno z nejdůležitějších vybavení v kuchyni je rozhodně varná deska. Vybírat můžete z různých typů – plynová, indukční, sklokeramická, či kombinovaná deska. Je důležité dobře zvážit, co od varné desky očekáváte.

  • Zatímco plynová deska je levná a umožňuje rychlou regulaci teploty, má i své nevýhody, zejména složitější údržbu.
  • Oblíbenou volbou je indukční deska, která zahřívá pouze hrnec – vyhnete se tak připáleným nečistotám a můžete ušetřit za provozní náklady.
  • Sklokeramická deska se svým designem podobá indukci, ovšem funkce se liší.
  • Kombinovaná varná deska je pak skvělou volbou pro každého, kdo hledá kompromis – kombinuje totiž dva druhy a nabízí tak různé využití.

Další kuchyňské vybavení

Aby byla kuchyň praktická, je třeba pořídit mnoho různého vybavení a příslušenství. Kromě samotného nádobí, příborů a podobně však můžete zvolit i praktické pomocníky. Jde například o kuchyňského robota. Ten nabízí mnoho funkcí, obsahuje širokou škálu příslušenství a může tak nahradit hned několik jednotlivých přístrojů.

Při volbě spotřebičů zvažte, které opravdu využijete, aby zbytečně nezabíraly místo. Na druhou stranu při výběru kuchyňského nádobí jako jsou vařečky, metličky, nůžky na maso, cedníky a podobně šetřit nemusíte. Nezaberou totiž tolik místa, přitom jsou velmi praktické a v kuchyni je oceníte.

Jídelní stůl

Součástí kuchyně je zpravidla také jídelní stůl. Mělo by jít o příjemné místo, kde se může usadit celá rodina. Proto je třeba zvolit vhodné rozměry. Ovšem velikost stolu je třeba přizpůsobit také velikosti místnosti – aby nezabíral příliš mnoho prostoru. Proto je mnohdy nutné hledat kompromis. Jídelní stoly jsou nabízeny v různých rozměrech a provedení. Finální výběr je individuální – počet míst, tvar stolu a další parametry volte na míru svým potřebám.

Myčka nádobí

Myčka patří mezi velké spotřebiče, které se bohužel nevejdou do každé kuchyně. Pokud však máte dostatek prostoru, rozhodně se vyplatí myčku pořídit. Ušetří vám totiž spousta času, namísto mytí nádobí se tak můžete věnovat jiným činnostem. Je přitom úsporná, kromě času tak ušetříte také elektřinu a vodu. Navíc vás nemusí trápit dřez naplněný špinavým nádobím, údržba kuchyně tak bude značně jednodušší.

Vybavit kuchyň rozhodně není jednoduché. Nabízí se několik základních spotřebičů, vybavení a další potřeby, které by neměly chybět. Konkrétní vybavení už však záleží pouze na vás – vždy vybírejte dle svých potřeb.

Zdroj obrázku: NavinTar / Shutterstock.com

Štítky
redakce

Jsme ženy a podporujeme se navzájem v našich snech. V tom, co nás skutečně naplňuje a dělá nám radost. Virtuální místo pro všechny ženy, které touží po změně a chtějí růst.

  • 1

Přidej komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *