Zadejte hledaný výraz

AKČNÍ TIPY BYDLENÍ INTERIÉR

Rustikální nábytek pozve do vašeho bydlení dotek starých časů

Pokud vyznáváte originalitu, ale zároveň nemáte rádi příliš složité návrhy interiérů, pak se vám určitě zalíbí jednoduchý rustikální styl, jehož základní charakteristiky jsou opravdu velmi jednoduché.

Pokud máte rádi přírodní materiály a spíše zemité tóny, pak si určitě zamilujete rustikální nábytek. Jednoduše se inspiruje přírodou a díky tomu zapadne opravdu do každého prostoru. Pokud bychom měli popsat jeho základní charakteristiku několika slovy, dal by se popsat jako naprostý opak současného stylu.

Dřevo, kov a kámen

Jako základ interiéru vyvedeného v rustikálním stylu se používá dřevo, kámen nebo kov. Tvoří základní konstrukce nábytku i ozdobných prvků v místnosti. Ovšem jen samy o sobě by styl jako takový nevytvořily. Stejně důležité jsou z tohoto úhlu pohledu i nejrůznější doplňky, jako například stolní lampy.

I tady je však třeba myslet na použití přírodních materiálů. Mezi ty tradiční patří jutovina nebo pytlovina, ovšem najít lze i len, plátno a jim podobné. A pokud se rustikální styl prolíná s tím venkovním, lze na těchto detailech najít i klasické lidové motivy, jak například květinovou nebo ornamentální výzdobu.

Na co si dát pozor

Pokud chcete vsadit na rustikální styl se vším všudy, pak rozhodně zapomeňte na jakékoliv náhražky. Zejména dřevo musí být pravé – žádná napodobenina. V ideálním případě by se mělo jednat o masiv s výraznější texturou. Zapomeňte také na jakékoliv lesklé povrchy – ty se do tohoto stylu příliš nehodí.

Rustikální vybavení místnosti také nebývá příliš vzdušné – spíše naopak. Jednotlivé kusy jsou masivní a dominují jim spíše pravoúhlé tvary. Právě tento nenápadný detail dává vyniknout spíš materiálu než tvaru a myšlence nábytku, což je pro rustikální styl rovněž charakteristické. Pokud si tedy potrpíte na určitou syrovost a „návrat ke kořenům“, určitě se vám zalíbí.

Zdroj obrázku: KUPRYNENKO ANDRII / Shutterstock.com

Štítky
redakce

Jsme ženy a podporujeme se navzájem v našich snech. V tom, co nás skutečně naplňuje a dělá nám radost. Virtuální místo pro všechny ženy, které touží po změně a chtějí růst.

  • 1

Může se hodit

Přidej komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *