Zadejte hledaný výraz

AKČNÍ TIPY ROZHOVORY WELLNESS ZDRAVÍ

Rozhovor s lázeňským specialistou Stanislavem Strakou o vlivu pivních lázní na zdraví žen

Jaký je vliv pivních lázní na zdraví žen?

Pivní lázeň by měla u žen posilovat imunitní funkci, mít blahodárný účinek na kůži, vlasy, nehty. Živé pivo, jak ráda říká naše sládková, je výjimečné tím, že má spoustu živin a vitamínů. Mořská sůl detoxikuje organismus, je dobrá na kožní záněty a uvolňuje svalové napětí.

Co obsahuje správná pivní koupel?

Tohle téma má na internetu už poměrně rozsáhlý obsah. My v Nepomuku jsme se zaměřili na to, aby to byla poctivá pivní koupel. Složení jsme zvolili v podobě pivovarských kvasnic, našeho nepasterizovaného, nefiltrovaného piva a ještě do koupele přidáváme mořskou sůl.

Jak ženy reagují na koupel v pivní vaně?

Zpětná vazba nám ukazuje, že odcházejí z pivní koupele hlavně s úsměvem na rtech. Pivní lázeň není jen o blahodárných účincích na tělo, ale hlavně se zklidňuje i mysl. Smyslem pivní lázně je se příjemně zrelaxovat a na chvilku si odpočinout od denního stresu.

Jaké procento tvoří ženy mezi návštěvníky vašich lázní?

Mohu říct, že je to přibližně 50 %. U nás většinou ženy kupují poukaz mužům a pak s nimi přijdou jako doprovod.

Kdo při pivní koupeli vypije více piva? Ženy nebo muži?

Muži jsou většinou více soutěživí a myslím si, že soutěží hlavně sami se sebou (smích).

Jak by měly ženy postupovat při návštěvě pivního wellness, aby si veškeré služby maximálně užily?

Doporučil bych jim nejdříve zavítat do našeho wellness, které se skládá hlavně z vířivky, finské sauny, zážitkové sprchy a dalších wellness prvků. Pak by se přesunuly do pivní koupele a po koupeli by mohly regenerační proces zakončit částečnou masáží.

Jakou máte zpětnou vazbu od ženských návštěvnic lázní?

Rády říkají, že omládly, ale myslím si, že hlavně utečou na hodinu od denního shonu a tím si trochu odpočinou.

Jaká je ideální teplota a doba relaxace vpivní lázni a jak se chovat po jejím opuštění, aby byl účinek co nejlepší?

Teplota by měla mít 34 až 37 stupňů Celsia. Při této teplotě se zrychlí srdeční tep, který napomáhá rychlejšímu proudění krve. Tenhle proces má za následek rychlejší vyloučení metabolického odpadu. Doporučuji alespoň 1 hodinu po koupeli se nesprchovat, aby se prodloužila doba účinku koupele.

Jaký je rozdíl mezi pivní lázní a vodní lázní bez pivních extraktů?

Rozdíl je hlavně v přísadách. Každá přísada působí na organismus trošku jinak. Někomu vyhovuje jen koupel se speciálním tyrolským olejem a milovníci piva si užívají zkrátka pivní lázeň ve své čisté podobě.

Chodí se do pivní lázně v plavkách či bez?

Z hygienického hlediska je lepší se koupat bez plavek. To je podobné jako u saunování. U pivní koupele hrozí ještě riziko, že kvasnice plavky poškodí.

Jaké zdravotní potíže může pivní lázeň odstranit?

Hlavně může pomoci na kožní onemocnění. Ale nikdy nejde říct, že čistě jen koupání v pivě pomůže. Každé tělo reaguje na podněty trošku jinak a většinou je to při zdravotních potížích celý komplex jednotlivých úkonů pro vyřešení problému. Taková věc by se vždy měla samozřejmě konzultovat s lékařem. Po psychické stránce mi subjektivně připadá, že klienti jsou uvolněnější a veselejší.

Jak často pivní lázeň doporučujete?

To záleží na okolnostech. Při zdravotních obtížích by měl dát nějaké doporučení lékař. Pak záleží na stresu, který na nás působí. Většinou je moje doporučení u zdravých lidí podobné jako u masáží – minimálně jednou za měsíc by měl člověk na sebe myslet a něco příjemného pro sebe udělat.

Jak byste na pivní lázeň nalákal někoho, kdo to ještě nikdy nezkusil?

Naše pivní lázně bych doporučil hlavně kvůli poctivému řemeslnému přístupu a celkovému klidu ve wellness zóně. Poctivost zmiňuji proto, že se u nás klienti opravdu koupají v pivu a celkový klid zajišťuje celý hodinový proces koupele. U nás vám garantujeme hodinu v naprostém soukromí, kde můžete střídat koupel s odpočinkem na lehátku a u toho se kdykoliv osvěžit studeným pivem.

Děkujeme za rozhovor

Redakce

Štítky
redakce

Jsme ženy a podporujeme se navzájem v našich snech. V tom, co nás skutečně naplňuje a dělá nám radost. Virtuální místo pro všechny ženy, které touží po změně a chtějí růst.

  • 1

Přidej komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *