Zadejte hledaný výraz

APLIKACE TIPY

Aplikace Google Duo – nyní pro hovory až pro 12 lidí

Google Duo

Možností, jak uskutečnit videohovor, je v současné době relativně dost. Aplikace Google Duo je tu s námi už nějakou dobu, nyní ale přišla s upgradem. Možná právě nastal ten správný čas ji začít používat.

Jaká je aplikace Google Duo?

Google Duo je bezplatná aplikace, kterou vytvořil Google jako konkurenci k jiným službám poskytujícím volání po internetu (Skype, Messenger). Oproti další google aplikaci Hangouts si u Google Duo dali opravdu záležet na jednoduché registraci a intuitivním používání.

Google Duo funguje na zařízeních s Androidem či iOS nebo počítači. Kvalita hovorů je odvislá od kvality vašeho připojení, ale v době dnešních rychlých připojení, je ve většině případů výborná. A nemění se, ani když přecházíte z Wi-Fi na mobilní síť či naopak.

Dalším plusem je tzv. end-to-end šifrování, které by mělo zabránit odposlechům vašich hovorů.

Zajímavou součástí této aplikace je funkce „Ťuk ťuk“, díky které může volaný vidět volajícího už během vyzvánění, pokud vás má v kontaktech. Volající uvidí volaného až ve chvíli, kdy hovor přijme. Tuto funkci lze vypnout.

Jak funguje?

Jak už bylo zmíněno – aplikace Google Duo si zakládá na jednoduchosti. K jejímu nastavení potřebujete akorát telefonní číslo a telefon, na kterém můžete přijímat SMS.

Aplikaci si stáhnete v Google Play a zadáte své telefonní číslo, na které vám přijde potvrzovací SMS. Aplikace synchronizuje vaše kontakty. A vše je hotovo.

Aplikaci můžete používat v obou zařízeních – v počítači i mobilu. Pokud vám pak bude někdo přes tuto aplikaci volat, zobrazí se vám příchozí hovor na obou zařízeních a vy si můžete vybrat, přes které zařízení chcete s volajícím hovor uskutečnit.

Google Duo se snaží i o to, aby byl video hovor, co nejkvalitnější – pokud tedy nemáte dostatek světla, aplikace sama upraví jas videa (opět se dá vypnout), je možné přepínat mezi přední a zadní kamerou a chcete-li vyniknout na pozadí, stačí použít režim Portrét a pozadí se rozmaže. Je zde i možnost zablokovat někoho, s kým mluvit nechcete.

Co je tedy nového?

Skupinové hovory nebyly v Google Duo vždy samozřejmostí – spustily se teprve v roce 2019 a byly omezeny počtem 8 lidí. Většina z nás používá videohovory spíše k osobním záležitostem, současná situace ohledně COVID 19 nás ale nutí se přizpůsobit a videohovory jsou v době hromadných home-office častým nástrojem. Možná právě proto přišel zrovna teď Google s upgradem, kdy můžete nově s Google Duo volat až s 12 lidmi.

Štítky
redakce

Jsme ženy a podporujeme se navzájem v našich snech. V tom, co nás skutečně naplňuje a dělá nám radost. Virtuální místo pro všechny ženy, které touží po změně a chtějí růst.

  • 1

Může se hodit

Přidej komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *