Zadejte hledaný výraz

DĚTI JINÉ PODPORA A POMOC RODIČOVSTVÍ RODINA TISKOVÁ ZPRÁVA

Aperio hlásí změnu: Eliška Kodyšová předává vedení Janě Pěchové

Po osmi letech ve funkci ředitelky neziskové organizace Aperio, která se zaměřuje na podporu rodičů a jejich dětí, končí Eliška Kodyšová. Novou ředitelkou se stává Jana Pěchová, která v Aperiu dosud působila jako vedoucí fundraisingu a komunikace.

Během svého působení v Aperiu Eliška Kodyšová výrazně přispěla k rozvoji organizace a rozšíření jejího vlivu. Pod jejím vedením se podařilo:

●     Rozšířit právní a psychologickou poradnu Aperio a zavést Linku pro mámy a táty: Tato bezplatná linka poskytuje psychologické poradenství rodičům, kteří řeší konflikt s druhým rodičem, výchovné potíže a další náročné životní situace.

●     Založit program Rozchodem rodina nekončí a přinést do Česka Kurz pro páry PREP 8.0.: Kurz pro páry má výrazný vliv na prevenci rozchodu. Program Rozchodem rodina nekončí pomáhá rodičům zvládat rozchod a minimalizovat jeho dopady na děti.

●     Spustit program Naberte dech: Program je určen přetíženým sólo rodičům, kterým pomáhá najít čas a energii pro pozitivní rodičovství.

●     Zavést evaluaci: Aperio díky tomu dokáže efektivně sledovat výsledky své práce a směřovat prostředky svých podporovatelů do oblastí, které přináší největší užitek.

●     Zvýšit vliv na zákonodárce: Aperio se aktivně zasazuje o zlepšení podmínek pro rodiče a jejich děti v České republice, třeba v oblasti dostupnosti péče o děti do tří let nebo v tom, jak stát podporuje sólo rodiče.

„Jsem hrdá na to, čeho jsme v Aperiu za mého vedení dosáhli,“ říká Eliška Kodyšová. „Podařilo se nám posunout dopad naší práce na rodiče a jejich děti. Naše služby pomohly tisícům rodin. Aperio se stalo respektovanou organizací, která má co nabídnout jak rodičům, tak i těm, kteří se snaží o zlepšení jejich situace. Jsem přesvědčena, že Jana Pěchová bude skvělou ředitelkou Aperia a že pod jejím vedením bude organizace i nadále prosperovat.“

Jana Pěchová přichází do funkce ředitelky Aperia s bohatými zkušenostmi v oblasti fundraisingu, komunikace i neziskového sektoru. Zaměří se na další rozvoj organizace a posílení vlivu Aperia. „Eliška i celý tým Aperia odvedli skvělou práci,“ říká Jana Pěchová.

„Přebírat vedení Aperia po Elišce je pro mě čest a velká výzva a těším se, že budu moci navázat na její práci a dále ji rozvíjet.“

Na titulní fotografii Jana Pěchová, Eliška Kodyšová a tým Aperio, foto: Anežka Casková

PhDr. Eliška Kodyšová, Ph.D.

Studovala na FF UK jednooborovou psychologii a poté sociální psychologii se zaměřením na rozvoj rodičovských dovedností a sebejistoty. V rámci České ženské lobby, v níž působila mj. jako místopředsedkyně, i Aperia se věnuje otázkám informované volby v těhotenství a při porodu, sociálním a ekonomickým těžkostem, kterým čelí ženy, zejména sólo matky, v souvislosti s rodičovstvím.

Ing. Jana Pěchová

Vystudovala Vysokou školu ekonomickou, obor Marketing a management. Pracovala pro značky Shell, Scania, Halfords nebo Grada Publishing. Mnoho let také úspěšně podnikala v marketingu a pomáhala firmám s komunikací.

Posledních 10 let se věnuje rozvoji fundraisingu a komunikace neziskových a příspěvkových organizací. Spolupracovala s organizacemi SOS dětské vesničky, Dětské krizové centrum, Sdružení Via, Národní Galerie Praha, Projekt Patron, Sociální klinika.

O Aperiu

Aperio je nezisková organizace, která se už více než 23 let zaměřuje na podporu rodičů a jejich dětí. Nabízí širokou škálu služeb, včetně bezplatného právního a psychologického poradenství, kurzů předporodní přípravy a programů pro rozcházející se rodiče a sólo rodiče. Aperio se aktivně zasazuje o zlepšení podmínek pro rodiče a jejich děti v České republice. Provozuje rovněž nezávislého Průvodce porodnicemi a vydává Průvodce zákony pro rodiče.

 

Štítky
redakce

Jsme ženy a podporujeme se navzájem v našich snech. V tom, co nás skutečně naplňuje a dělá nám radost. Virtuální místo pro všechny ženy, které touží po změně a chtějí růst.

  • 1

Přidej komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *