Zadejte hledaný výraz

PSYCHOHYGIENA ZDRAVÍ

Dostaňte své tělo i mysl do rovnováhy díky kraniosakrální terapii

Každá z nás už to někdy zažila. Hodně práce, stres, věčná únava a starostí až nad hlavu. Pomoci navrátit nás zpátky do klidu a emoční rovnováhy může terapeut zabývající se takzvanou kraniosakrální biodynamikou.

Jedná se o jemnou dotekovou terapii vhodnou pro děti i dospělé včetně kojenců. Název vychází z latinských názvů pro lebku (cranium) a kost křížovou (sacrum). Její historie spadá na začátek 20. století, kdy americký lékař William Garner Sutherland (1873–1954) vycházel z lékařské metody zvané osteopatie. Při svých vědeckých experimentech zkoumal jemné pohyby lebečních kostí a sledoval nervový systém mezi lebkou a kostí křížovou.

Modernější kraniosakrální biodynamika z konce 20. století dává ještě více důraz na procesy, které uspořádávají lidské funkce, a energetickou dynamiku. Během kraniosakrální biodynamiky terapeut využívá neinvazivní a bezpečné techniky, zejména lehký dotek, a snaží se aktivovat samoozdravné síly v organismu.

Jak kraniosakrální biodynamika funguje?

Terapie pracuje s člověkem jako s celkem, u kterého je přirozený zdravý a vyrovnaný stav. Neodstraňuje tak pouze symptomy, ale hledá zpátky vlastní rovnováhu jak po fyzické, tak po duševní stránce. Rozpouští se příčina a tím zmizí i symptomy. Kraniosakrální terapie může ovlivnit celou škálu psychických, neurologických i fyzických projevů a problémů. V několika vyspělých státech je již součástí běžného ošetření u lékaře.

Kdy vám terapie může pomoci?

  • V případě psychických problémů a obtížích psychosomatického původu (deprese, chronická únava a vyčerpání, nespavost a dlouhodobý stres).
  • Při problémech pohybového ústrojí (špatná funkce vnitřních orgánů, boelsti hlavy, zad a kloubů, při skolióze a dalších dysfunkcích).
  • Při traumatech (pooperačních, po porodu či následkem úrazů a nehod).
  • Jako podpora osobního růstu (harmonizuje nervový systém, posiluje organismus a jeho stabilitu, prohlubuje vnímání sebe sama a vlastního těla, podporuje soustředění a uvolňuje mysl pro novou inspiraci)
  • Podpora problémů u dětí (hyperaktivita, poruchy učení či ADHD).

Více informací o metodě a přehled terapeutů v celé ČR naleznete na stránkách České asociace terapeutů kraniosakrální biodynamiky.

Máte chuť terapii vyzkoušet?

Štítky
redakce

Jsme ženy a podporujeme se navzájem v našich snech. V tom, co nás skutečně naplňuje a dělá nám radost. Virtuální místo pro všechny ženy, které touží po změně a chtějí růst.

  • 1

Přidej komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *